Skocz do zawartości

Hmm ? Real/Barca ?


LubiePlacki_PL :)

Rekomendowane odpowiedzi

Siema chce zobaczyć kto się wypowie na tym forum jestem ciekawy kto jest za Barcą a kto za Realem 

Zauważyłem że ciągle jest wojna że Ronaldo jest lepszy a inni mówią że Messi Co o tej kłótni sądzicie ?? wszyscy się rzucają  jeżeli np powie się "Messi Lamus" Lub "Ronaldo to ciota "  dużo tego jest 

Ja osobiście jestem za Realem ale ogólnie zawsze będę szanował Barce ;) bo jest też równie dobra jak Real ale to zależy od nas jaki klub się woli :P 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię oby dwóch klubów nie lubię oby dwóch piłkarzy bo robią z ich niewiadomo jakie gwiazdy. Messiego porównuja do Maradonny on nigdy mu nie podskoczy dlatego ze Maradonna był jeden i koniec kropka tak sam.A Ronaldo od kiedy odszedł od United to zrobili z niego tak samą gwiazdę co Messi ale to że ich nie lubię ale ich szanuje bardziej szanuje Real niż Barce bo do FCB mam trochę inne zdanie a moim ulubionym klubem jest MANCHESTER UNITED i dziękuje Real za Di Marię :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wiernym kibicem czerwonych diabłów, a moje miejsce zamieszkania jest dla mnie ogromnym plusem - nie muszę latać przez pół europy na mecze xD

Jeśli miałbym wybrać - Barca, czy Real to piłkarze zaciągaliby mnie w stronę Realu, ale jednak wybrał bym Barcę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 16lat jestem fanem Manchesteru United i nic tego nie zmieni.

 

Jeśli chodzi o ten temat, zawsze jakoś bardziej szanowałem i lubiłem Real oraz jego piłkarzy. Gdybym miał mówić o szacunku do Barcy, mówiłbym o Barcelonie z późnych lat 90 i wczesnych tego wieku, kiedy połowę składu stanowili Holendrzy i Brazylijczycy.

Sukcesy Barcelony rozpoczęte z 8 lat temu, to początek "Mody na kibicowanie Barcy", mody wykreowanej przez media i władze UEFY i FIFY, mody której Ja nie uległem i przez to, że wielu się sztucznie podnieca tymi sukcesami, Ja wolę każdą inną drużynę i każdego innego piłkarza.

 

Jeśli ktoś mi powie, że jest kibicem Barcy od 15-20lat, to takiego kibica będę szanował, resztę nie skomentuję.

Co do samych zawodników. Dla mnie Messi to taki cwaniak poza kamerami. Te jego 4 Złote Piłki to też wynik "mody" i nacisku mediów na FIFĘ. Na 2-gą i 4-tą Piłkę nie zasłużył, bo w tamtych sezonach byli od niego lepsi, chociażby Xavi, Iniesta, Sneijder, czy Ronaldo. Dostał piłkę chociażby za to, że w danym roku kalendarzowym strzelił ponad 90 bramek.

Wiem, że to nagroda indywidualna, ale odkąd pamiętam, to tacy zawodnicy jak Brazylijczyk Ronaldo, Czech Pavel Nedved, Francuz Zidane, czy Włoch Cannavaro nie otrzymywali Złotej Piłki za strzelone gole, tylko za największy wpływ na sukcesy swoich drużyn oraz reprezentacji. Niestety po tym jak nastała "moda" na Barcę, niektórzy przypomnieli sobie, żeby nagradzać tych co indywidualnie mają najlepsze statystyki.

Ostatnia nagroda, najlepszego piłkarza MŚ to też śmiech na sali, przecież Argentyna doszła do finału dzięki grze w obronie, którą dyrygował Mascherano, w ofensywie tak naprawde nic nie grali, uratowało ich to, że mieli słabych bądź co bądź rywali w drodze do finału, bo w półfinale niestety Holandia już była wypalona.

 

Wracając do gry Barcy, Ja osobiście uważam, że te jej sukcesy to doświadczenie Iniesty i Xaviego, którzy kreowali grę drużyny i mając innego napastnika niż Messi, też by strzelali bramki ( Etto, Ibrahimovic, Villa), zresztą sukcesy reprezentacji Hiszpanii przypadają na te same lata, tylko w reprze to nie mieli komu zagrywać do przodu, bo w ataku grał Fabregas albo słaby Torres.

 

Jeśli chodzi o Messiego to mam małą teorię odnośnie jego zdobywanych bramek. Gdyby nie wykonywał rzutów karnych i wolnych, tylu bramek by na swoim koncie nie posiadał. Dlaczego został etatowym wykonawcom?? Bo w Realu wykonawcom jest Ronaldo. Dlatego uważam Messiego za cwaniaka, bo on nigdy nie wykonywał tych stałych fragmentów gry. Po przyjściu Ronaldo do Realu i zobaczeniu, że Cris wykonuje tam karne i wolne, jestem w 80% przekonany, że Messi domagał się od trenerów i kolegów, by ci umożliwili mu wykonywanie karnych i wolnych, bo bez tego, by nie był lepszym strzelcem.

To taka moja teoria, tylko oni w drużynie wiedzą i Bóg, co sprawiło, że Messi wziął się za karne i wolne.

 

Co do Crisa, można mówić, że wygląda jak wygląda, ale skoro jest się osobą publiczną i chce się zarabiać, biorąc udział w różnych reklamach i pokazując się na galach, to trzeba jakoś wyglądać. Jednego jestem pewien, że to co robi Ronaldo na boisku czy poza nim, płynie z jego wnętrza, w przeciwieństwie do Leo, który przed kamerami udaje kogoś kim napewno nie jest, dlatego też nigdy nie powiem, że szanuję Barcę, jej piłkarzy oraz kibiców, którzy nimi napewno nie są.

 

Trochę się chyba rozpisałem, to taka moja krótka osobista opinia na temat głównie Barcy, jej sukcesów i piłkarzy.

Jeśli gdzieś się pomyliłem w nazwiskach czy liczbach, to przepraszam, ale nie pamiętam wszystkiego, zwłaszcza nie chcę pamiętać, tego co związane z Barcą, bo nie uległem "modzie na kibicowanie Barcy" :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mój temat w 100% pokazuje wam, że wolę Ronaldo, choćby dlatego, że po za boiskiem jest wspaniałym człowiekiem, nie potrzebuje kamery, żeby czynić dobro, nie mówię, że tak robi Messi, bo mało o nim wiem, czasami może obejrzę filmik z nagłówkiem "Messi zignorował kibica", być może nie usłyszał, może się spieszył ? Nie wiem.

W grze, lubię bardzo patrzeć na efektywność czym wykazuje się Ronaldo rzecz jasna. Messi, hmm no nie wiem, nie zaskoczył mnie tą cechą, choć w latach, kiedy byłem smarkiem nie miałem ulubionego klubu, ale miałem i mam swojego mistrza piłki nożnej, Ronaldinho, jestem pewien, że nawet ten, co nienawidzi Barcy, uwielbiał patrzeć na Ronaldinho - Magik !!!

Nie zdążyłem polubić ten klub i Ronaldinho przeszedł do Barcy i nikt mnie tam nie zaskakiwał, pewnie ze względu na wiek...
Później zacząłem patrzeć na grę ogólna, nie tylko na grę ofensywną, uważam, że Ramos jest najlepszym Obrońcą jakiego było mi oglądać, polubiłem Real i kibicuję mu już ładne 5 latek. Moi ulubieni piłkarze, wszyscy mają to coś, ale myślę, że najbardziej lubię Marcelo, Modrić, Casillas, Ronaldo, Ramos, Isco.

Szanuję Barcę, bo polubiłem także ich grę, najlepsi dla mnie są właśnie Xavi i Iniesta.

Hala Madrid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz tyle:

Ronadlo talent wyszkolony poprzez treningi

Messi urodzony talent.

 

Oglądałem kiedyś o nich program i wielu profesorów się wypowiadalo i to jest prawda.

Co do równy poziom bez nich obie drużyny nie istnieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ronadlo talent wyszkolony poprzez treningi

Messi urodzony talent.

Czyli można powiedzieć że Ronaldo jest lepszy bo na sukces zapracował.

 

Fakt istnieje coś takiego jak moda na Barce. Pełno dzieci które nie wiedzą do końca co to piłka nożna od razu "kibicują" Barcelonie bo co? Bo jest na nią nacisk prowadzony przez media. Dowodem może być tylko najlepszy piłkarz MŚ. Przecież Messi można powiedzieć że w porównaniu do jego gry w klubie na boiskach nie istniał. Gdyby nie Mascherano i Di Maria którzy cały czas ciągneli gra to Argentyna by nie wyszła z grupy. Gdyby nie doświadczenie i wielki talent Xaviego i Iniesty to Barcelona była by słabsza od Sevilli. A Ronaldo? Pedał? Szacunek należy się każdemu człowiekowi. To źle że chce wyglądać dobrze? To źle że płacze na boisku bo gra nie idzie? To tylko daje do myślenia że zostawia na boisku serce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem fanem Barcy od 6 lat. Teraz mam 14, a pierwszy raz gdy usłyszałem o piłce nożnej miałem 6 lat. Moją pasjom było oglądanie meczów Barcy, nie dlatego, że mieli Messiego, Xaviego, Inieste, czy Puyola. Wzorowałem się na ich grze. Oczywiście w tym wieku mogłem tylko pomarzyć o grze ze starszymi kolegami :)) Często patrzałem ja grali w piłkę :)) Ale w piłke zacząłem grać, gdy miałem 9 lat :D Wiedziałem, że nigdy nie osiągnę takiego poziomu jak Barca, ale się starałem :P A co do Realu to mam do nich pełne poszanowanie.

Pozdrawiam, a i Arioch nie nazywaj kibolów Barcy dziećmi bo moi koledzy nawet piłki nie umieją kopnąć, a mówię, że Real najlepszy :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to tak działa Real albo Barca i dlatego tych klubów nie lubię. Ja kibicuje Manchesterowi United było to tak kiedyś dawno to było chyba miałem 4 lata mój Tata oglądał mecz akurat grał MU i spodobał mi się ich Herb i tak im kibicowałem i kibicuje nadal i zostanę z nimi aż do śmierci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Barcelona od 4 lat <3 Real tez lubie w Realu najbardziej mi sie podobaja ich kontry:P sa bajeczne:d Wole Barcelone poniewaz lubie "tiki-take"miło sie na to patrzy jak na przestrzeni zaledwie 3,4 metrow mogą wymienic kilkanascie podan to juz jest cos VeB! i ten geniusz Messiego,Ronaldo to samo.Messi strzeli 2 gole Ronaldo zrobi to samo:P 
Moim zdaniem oboje są na tym samym poziomie:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -_- odblokował(a) ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności