Skocz do zawartości

[PoradnikFFA] Administrator #3 Codzienność - postępowanie, kolejne kroki, rady


ShaD

Rekomendowane odpowiedzi

W poprzedniej części przedstawiłem calutki amxmodmenu.

 

Znacie podstawy, wiecie jak to wygląda.. ale co ma teoria do praktyki? Na serwerze nie ma czasu na długie myślenie, bo nagle przy cheaterze zacznie się spam na u@.. nie zareagujesz to nagle wszyscy będą Cię wyklinać, przeklinać, a później złożą skargę, że wywaliłeś tego co przeklinał, a nie oszusta, który psuł rozgrywkę.

 

 

1. Ustawienie języka amxmodmenu.

 

Nie pamiętam, ale prawdopodobnie zawsze, kiedy po raz pierwszy macie dostęp do amxmodmenu na danym serwerze, macie wszystko w języku angielskim.

 

Co musicie zrobić, jeżeli nic nie rozumiecie?

 

Otwieracie listę, wybieracie 9(następna strona), 4(ustawienia języka), szukacie języka Polskiego (Polish) wybierając cały czas 1. Po znalezieniu wybieracie opcję trzecią (Zapisz język).

 

2. Ban za AIM

 

Kręcimy demko (wpisujemy w konsoli "record nazwapliku"), obserwujemy ze specta jego grę. Jeżeli jedna akcja jest ewidentnie spalona, możemy demko zatrzymać (w konsoli "stop"), i wybieramy:

otwiery amxmodmenu, 2(zbanuj gracza), 2(amxbans), wybieramy nick, czas (permanentny), powód: czitowanie/aimbot, kto co woli.

 

Pamiętać o prawidłowym powodzie! Nikt nie ma zamiaru później czytać w Amxbans o panie z powodem "wypier.." czy coś takiego. Jeżeli chcecie coś dodać od siebie, zawsze.. ale to zawsze dodawajcie np. Żegnam - AIM.

 

Co jeśli gracz gra na aktywnym i nie możemy go zbanować?

 

wpisujemy w konsoli: amx_ip

 

szukamy jego nick'u, kopiujemy IP, wyrzucamy go z serwera i wpisujemy w konsoli:

 

amx_addban "IP" "0"

 

amx_addban - komenda, która daje bana na IP

"IP" - wklejamy to IP gracza

"0" - ban permanentny

 

a Co jeśli gracz jest podpisany jako (HLTV)? Robimy screeny, a następnie ze screenów dodajemy bana ręcznie (amx_addban....)

pre_1418652773__amx_ban.jpg

 

pre_1418654971__admin_zbanowal.jpg

 

3. Kick za kulturę.

 

amxmodmenu, 1(Wyrzuć gracza), wybieramy nick, 3(Kultura)

Najczęstsze powody są już ustalone.

 

4. W czasie screenshotów nie wyrzuciło gracza:

 

W trakcie robienia kolejnego screena, pojawia się napis z jego IP. Dzięki temu możemy gracza wyrzucić a następnie dodać bana właśnie pod to IP

 

5. Zmiana mapy.

 

Pamiętajcie, że gracze nie zawsze chcą zmieniać z małej mapy na dużą, zaproponujcie im to jeśli kolejne osoby wpisują komendę "mala mapa".

Nigdy nie zmieniajcie dużej mapy na dużą, gdyż cykl nie jest po to ustalony, by którąś mapę omijać.

 

Aby stworzyć ankietę, która zdecyduje czy gracze chcą zmiany otwieramy konsolę, i wpisujemy:

 

amx_vote "Zmiana mapy na mala?" "Tak" "Nie"

 

pre_1418653862__mala_mapa_tak_nie.jpg

 

 

Ogólny wzór wygląda tak:

 

amx_vote "Pytanie" "1. Odpowiedź" "2. Odpowiedź" .... "n. odpowiedź"

 

 

Jak będzie wyglądać ankieta, jeśli wpiszemy w konsoli:

 

amx_vote "Pytanie" "#1 Odpowiedź" "#2 Odpowiedź"      ?

 

pre_1418653917__gotowe_vote_2_odp.jpg

 

a jeśli chcemy dać większy wybór?

 

pre_1418653939__gotowe_vote_3_odpowiedzi

 

Prosiłbym nie tworzyć zbędnych ankiet, typu: Który admin lepszy? / Kochasz mnie? itd. itp.

 

Jeśli gracze zdecydują się na zmianę mapy, czyli w głosowaniu wyniknie odpowiedź "Tak", tworzymy nowe, już z amxmodmenu podając propozycje małych map. Po zdecydowaniu, możemy odmówić zmiany i zrobić to aż gracze dokończą rundę za pomocą 4. Zmień mapę lub zmienić automatycznie (nigdy tak nie robię, chyba że jest początek rundy i na tuscanie gramy 2v2)

 

Pomiędzy naszą ankietą tak/nie, a propozycjami map możemy się spytać na @ jakie by gracze chcieli mapy.

Ja zawsze zadaję pytanie:

@g Propozycje proszę pisać na u@.

 

Jeżeli głosowanie dotyczące propozycji map nie zostanie wykonane w sposób prawidłowy, czyli nie będzie większości głosów na jedną pozycję, możemy przeprowadzić je jeszcze raz wybierając te same mapy lub ich mniejszą ilość (to albo to).

 

6. Pisanie na @/@@/@@@.

 

 

 

pre_1418654400__.jpg

pre_1418654416__.jpg

pre_1418654436__.jpg

 

 

Co zrobić jeżeli chcecie by napis był innego koloru?

 

Dodajecie po @ literkę.

 

@g – kolor zielony

@o – kolor pomarańczowy

@r – kolor czerwony

@y – kolor żółty

@b – kolor niebieski

@m – kolor różowy

@c – kolor błękitny

 

Jak napisać "Na serwerze obowiazuje kultura" na środku ekranu w kolorze czerwonym?

 

@@r Na serwerze obowiazuje kultura!"

 

Jak to sobie zbindować?

 

bind i "say @@r Na serwerze obowiazuje kultura!"

bind o say @g Propozycje prosze podawac na u@"

 

Sam posiadam obecnie 6 zbindowanych klawiszy, które służą do informowania graczy w taki sposób. Są to klawisze: i, o, p, j, k, l.

 

Pamiętajcie byście nie używali ich często, gdyż napis wyświetlony 10 razy pod rząd może przeszkadzać innym graczom.

 

 

7. Bindy i odpowiednie reakcje.

 

Tryb zimowy/świąteczny :3

 

Przypomnienie o celach mapy poniżej 0:30

 

pre_1418655092__paka.jpg

 

Przypomnienie o kulturze (z góry przepraszam za słowa, ale na szczęście rano jest mało osób i nikt nie był u mnie w drużynie :D):

 

pre_1418655210__kultura.jpg

 

Poinformowanie gracza, że przeczytałem jego informację na u@

 

pre_1418655224__zgloszenie_przyjete.jpg

 

Poinformowanie gracza, że nie jest oszustem

 

pre_1418655253__czysty.jpg

 

Brak zgłaszania na u@, tylko pisanie na say

 

pre_1418655336__zglaszanie_na_u.jpg

 

8. Nie widzę przeciwników jak oglądam czyjąś grę.

 

Standardowo, administrator kiedy zginie/przebywa na spect ma możliwość "podglądania", gdzie znajdują się przeciwnicy.

 

Można to włączyć za pomocą klawisza W (tak jak jest):

 

pre_1418655516__widok.jpg

 

lub wyłączyć za pomocą klawisza S.

 

Gdy wciśniemy klawisz R pojawią Nam się wszelkie ustawienia:

 

pre_1418656922__esp.jpg

 

Najlepiej jeżeli tylko pozycja druga oraz dziewiąta będzie włączone(ON).

 

9. Amx za pomocą konsoli.

 

Osobiście innych komend nie używam, dlatego że zostałem przyzwyczajony do listy amxmodmenu. Oczywiście wszystko to możecie robić za pomocą odpowiednich wpisów w konsoli. Aby wyświetlić dostępne komendy, wystarczy że wpiszecie: amx_help

 

pre_1418656335__help.jpg

 

 

Pamiętajcie, administrator to też człowiek, mogą zdarzyć mu się błędy, może zareagować niewłaściwie, jednakże nie ma co się denerwować, każdemu zdarzają się ewentualnie błędy.

 

 

Cała "seria" poradników została napisana na podstawie własnego doświadczenia, nauczenia się wszystkiego od podstaw, najczęściej samemu lub ewentualnie czytaniu poradników.

Jeżeli czegoś nie potrafię, a chciałbym się tego nauczyć, chciałbym zobaczyć to na własne oczy, zobaczyć że inni też tak postępują by być pewnym na 100%, że postępuję w sposób prawidłowy.

Nie twierdzę, że moje reakcje są idealne, nie twierdzę też że nie popełniam błędów, jednakże staram się by było ich jak najmniej oraz by każdy gracz wiedział, że jestem na serwerze, że widzę co pisze oraz dostarczyć mu tyle przyjemności z grania na serwerze ile jestem w stanie. Postępuję w taki sposób, jaki bym oczekiwał od innych :)

 

Jeżeli posiadacie jakiekolwiek pytania, uwagi, rady dla mnie czy przyszłych adminów proszę pisać :)

 

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez S}{aDoW
  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny świetny poradnik i mamo mamo jestem sławny Star Lord pozdrawia XD i 1000 post !

Edytowane przez JamesRodriguez
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Automatycznie wygenerowana wiadomość.

Temat został zamknięty przez któregoś z moderatora.

 

Powód: Zamykam.

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Administratorowi z wyższą rangą.

 

Pozdrawiamy

Administracja Forum | Cs-Classic.PL | Klasyczna sieć serwerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności