Skocz do zawartości

Recenzja anime Tokyo Ghoul


Neffju

Rekomendowane odpowiedzi

Tokyo Ghoul

tokyo-ghoul-anime-wallpaper-1920x1080.jp

Gatunki:Akcja, Dramat, Horror, Nadprzyrodzone, Psychologiczny

Tematyka:Potwory,Bestie,Monstra,Przemoc

Rok Produkcji: 2014

Status: Zakończone

 

Ilość Odcinków: 12

 

Naszym głównym bohaterem jest zwyczajny student o imieniu Kaneki. Chłopak ten prowadzi spokojne życie, jego hobby to czytanie książek ( jest nieco ciapowaty). Kaneki i jego najlepszy przyjaciel Hide siedzą w kawiarni dyskutując, następnie zauważa piękną dziewczynę o fioletowych włosach czytająca książkę. Po chwili na namysłu zdobył się na odwagę i umawia się z nią na randkę,  w księgarni ich ulubionego autora książki. Później dochodzi do spotkania. Rize z łzami w oczach opowiada Kanekiemu, że mieszka w pobliżu miejsc zbrojni dokonanych przez Ghoule, wiec chłopak postanowił ją odprowadzić. Dochodzi do sytuacji, w której Kaneki i Rize znajdują się w ciemnym zaułku z dala od ludzi. W pewnym momencie okazuje się, że dziewczyna jest Ghoulem, a chłopak jest jedynie jej kolacją. Zanim doszło do świetnie zaplanowanego posiłku, studentka została zgnieciona przez fragmenty budowy, które znajdowały się nad nimi. Chłopak w ciężkim stanie trafia do szpitala. Lekarze chcąc uratować życie młodego meżczyzny postanowili zastąpić jego ograny fragmentami Rize. Gdy student odzyskuje siły i wychodzi ze szpitala zauważa pewne zmiany, zwykłe jedzenie mu nie wystarcza. Od tego momentu zaczyna się prawdziwy dramat w jego życiu. Kaneki odkrywa swoja prawdziwą tożsamość- Ghoula.

Zaczyna poznawać świat, świat Ghouli.

ggg.jpg?w=665&h=374

Natknąłem się na ten serial przypadkiem, szukając czegoś nowego. Dawno nie oglądałem równie dobrego anime jak Tokyo Ghoul . Według mnie może konkurować ze znanymi seriami typu SAO, Guilty Crown, a nawet SNK. Początkowo byłem zniechęcony oglądaniem, ponieważ poprzednie moje znaleziska były po prostu nudne i wyłączałem je po 10 minutach, ale to anime było zupełnie inne. Oglądając pierwszy odcinek czułem lekki niedosyt, ponieważ szybko się skończył i musiałem się wziąć za kolejne. Nim się spostrzegłem skończyłem serie, a w głowie pozostał mi tylko opening. Oceniając to serie trzeba podkreślić niesamowity opening, bardzo miłą dla oka kreskę i fenomenalną fabule. Największą wadą tego serialu jest cenzura i zakończenie 1 serii [ Nie otwieraj tego jeśli nie oglądałeś/aś ----->

jak można zakończyć anime w momencie kulminacyjnym ? - Kaneki zaakceptował Ghoul'a i stał się typowym czarnym charakterem anime, którego mi brakowało. A dodatkowo jego wersja w białych włosach jest boska.

O ile wiem niedługo (styczeń-marzec 2015r) ma powstać 2 seria.

Kto będzie oglądał ?

 

AMV:

https://www.youtube.com/watch?v=rHpi--EBYHw

 

Edytowane przez Rias
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu genialne anime, z każdym odcinkiem coraz bardziej się wciągałem i jak to napisał neff dosłownie szlak mnie trafił po obejrzeniu 12 odcinka.

Nic tylko oglądać! Gorąco polecam ;]. Co do opisu to mogłeś jeszcze na początku opisać trochę ghoule ale to tylko taki szczegół.

2 sezon zacznie być emitowany w styczniu 2015 roku (już niedługo *.*) no i oczywiście obejrzę go.

Edytowane przez ziomm
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu genialne anime, z każdym odcinkiem coraz bardziej się wciągałem i jak to napisał neff dosłownie szlak mnie trafił po obejrzeniu 12 odcinka.

Nic tylko oglądać! Gorąco polecam ;]. Co do opisu to mogłeś jeszcze na początku opisać trochę ghoule ale to tylko taki szczegół.

2 sezon zacznie być emitowany w styczniu 2015 roku (już niedługo *.*) no i oczywiście obejrzę go.

Chciałem żeby inni poznali szczegóły oglądając. Niestety anime to ma tylko 12 odcinków, wiec jakbym za dużo napisał to nie byłoby nie ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest anime, wyrwało mnie z 3 miesięcznego okresu odpoczynku od m&a. Z niecierpliwością czekam na 2 sezon. Bardziej zachłannym osobą polecam czytanie mangi Tokyo Ghoula, autor wyjaśnia nam o wiele więcej rzeczy i niesamowicie rozwija historię, czego nie możemy zobaczyć w samym anime :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności