Skocz do zawartości

Wywiad z Kingą - Sport to zdrowie! Fizyczne i umysłowe!


ShaD

Rekomendowane odpowiedzi

pre_1461692670__kinga.png

 

 

Redaktor:

pre_1421020164__zimowyavatar.jpg

S}{aDoW

 

 

 

Gość:

pre_1421020234__kingaph.jpg

Kinga

 

 

 

 

 

 

Witam wszystkich bardzo serdecznie w kolejnej odsłonie jakże wspaniałych wywiadów dla kącika redaktorskiego sieci cs-classic. Dziś mam zaszczyt przeprowadzenia go z wyjątkową osobistością: Kingą! Cieszę się, że wreszcie postanowiłaś się zapisać : ). Myślę, że wiele użytkowników forum oczekiwało właśnie tej rozmowy, którą postaram się z Tobą przeprowadzić w jak najlepszy i właściwszy sposób. Zacznijmy zatem od początku! Skąd pochodzisz oraz czym się interesujesz?

 

 

- Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jak zapewne wielu z was już wie pochodzę ze Śląska z małej miejscowości znajdującej się nieopodal granicy ze Słowacją a mianowicie Jeleśni. Jeśli chodzi o moje zainteresowania to na pierwszym miejscu jest to psychologia, z którą chciałabym powiązać swoją przyszłość. Interesuje się również sportem, który uwielbiam oraz muzyką.

 

 

Psychologia? Ciekawy kierunek. Skąd to zainteresowanie? Pragniesz w przyszłości zostać specjalistką od ludzkich zachowań? Gdzie chciałabyś pracować?

 

 

- Zainteresowanie psychologią w zasadzie wzięło się od tego, że moi przyjaciele, znajomi często prosili mnie o rady w różnych problemach i zawsze starałam się im pomagać. W tedy czułam się jak taki "psycholog". Od tamtej pory zaczęłam czytać w internecie o różnych problemach ludzi o rozwiązywaniu ich. Wciągałam się w to coraz bardziej no i w końcu w pierwszej klasie technikum zauważyłam ogłoszenie o olimpiadzie psychologicznej do której postanowiłam sie zapisać. Spodobało mi się to i w tamtym momencie wiedziałam, ze chce powiązać z tym przyszłość. Jeśli uda mi się zdać maturę chciałabym iść na studia psychologiczne, a po ukończeniu ich starać się o jakąś prace na tym stanowisku. Jednakże i tak czas pokaże czy uda mi się te plany zrealizować.

 

 

Cóż.. psychologia to z pewnością ciekawy kierunek, tłumaczący zachowania człowieka, aczkolwiek czy będziesz mogła odnaleźć się z tym zawodem na rynku pracy? Wiem, że bywa baardzo różnie. Myślałaś może o jakiejś alternatywie?

 

 

- Amm psychologia jest bardzo powszechnym zawodem i szczerze nie jest duże zapotrzebowanie psychologów w Polsce, jednakże jest to silniejsze ode mnie. Mogłabym nawet powiedzieć, ze zostanie psychologiem jest takim moim małym marzeniem do którego dążę i nie zaprzestane tego. Jeśli chodzi o jakąś alternatywę to nie koniecznie ją mam. Kiedyś bardzo chciałam pójść na AWF i zostać nauczycielem wychowania fizycznego aczkolwiek kontuzje mi na to nie pozwoliły... W przypadku nie dostania się na "wymarzone" studia będę kontynuować kierunek, który wybrałam w technikum. Aczkolwiek gdy niestety nie uda mi się zdać matury ( co w moim przypadku jest bardzo prawdopodobne xD ) będę szukać jakiejkolwiek pracy i może między tym jakieś liceum zaoczne.

 

 

Brakuje Ci wiary w siebie, a przecież psycholog musi pomagać innym nie dając po sobie poznać, że również może mieć jakieś problemy! : ). Zainteresowała mnie olimpiada o której wspomniałaś. Na czym polegała? Co musiałaś robić?

 

 

- Olimpiada psychologiczna wyglądała jak zwykła olimpiada np z matematyki czy z geografii. Dostaliśmy temat na którym miała się ona opierać - niestety nie pamiętam tematu z pierwszej klasy, bynajmniej w tym roku opierała się ona na uzależnieniach. W pierwszym etapie, który był w szkole dostaliśmy same pytania zamknięte ( pytania a,b,c) nic trudnego, aczkolwiek na drugim etapie - powiatowy, były juz pytania otwarte w których musieliśmy rozpoznać uzależnienie poprzez krótki opis. Niestety do ostatniego etapu nie dotrwałam więc nie jestem w stanie powiedzieć jak tam to wyglądało ale mam nadzieje że w przyszłym roku mi się uda.

 

 

Gratuluję i życzę powodzenia w następnej edycji konkursu! Z jakich przedmiotów jesteś na tyle dobra, że chcesz z nich zdawać egzamin maturalny? Czy są jakieś progi punktowe na studiach psychologicznych? Jakie przedmioty są potrzebne?

 

 

- Ciężko określić kilka jakichś przedmiotów ale na pewno bardziej jestem humanistą niż ścisłowcem. Na maturze na pewno będę zdawać biologie - którą mam rozszerzoną, a co do drugiego przedmiotu jeszcze się nie zdecydowałam. Jeśli chodzi o progi punktowe, na każdej uczelni są inne wymagania, tak samo jak z przedmiotami – na pewno język polski, język obcy no i do wyobru biologia, chemia, geografia, fizyka historia. Chyba wszystkie wymieniłam xD

 

 

Z całą pewnością większość : D. Kobieta interesująca się sportem, wow : ). Jakimi dyscyplinami? Może któreś w przeszłości uprawiałaś?

 

 

- W przeszłości 3 lata trenowałam piłkę ręczną, którą do tej pory uwielbiam. Niestety na dzień dzisiejszy pozostało mi tylko kibicowanie naszej wspaniałej Polskiej drużynie. Próbowałam również swoich sił w siatkówce, no ale niestety nie za dobra w nią jestem xD więc pozostało mi tylko reprezentować moją szkołę, chociaż i od tego musiałam się odsunąć ze względu na kontuzje kolana.. Na ta chwile jestem jeszcze zapisana w amatorskim klubie w mojej miejscowości i gram w tenisa stołowego co bardzo mi odpowiada bo nie musiałam całkowicie odciąć się od sportu poza którym kiedyś życia nie widziałam.

 

 

aż tyle dyscyplin? szok : D. Musisz być zatem bardzo wysportowana : ). Jaki preferujesz styl życia? Sporadyczne wyjście na trening czy jednak aktywność ponad wszystko i nie ma mowy o marnowaniu czasu?

 

 

- Aktualnie mój styl życia wygląda nieco inaczej. Tak jak wspomniałam mam kontuzje kolana, najprawdopodobniej zerwane więzadła więc ciężko mi gdziekolwiek iść, zagrać w coś ze względu na strach przed coraz większą kontuzja, poza tym w klubach w których grałam zostały ze tak powiem same młode i nowe osoby więc przychodząc tam nudzę się gdy oni uczą się "podstaw" które ja juz znam. Teraz jestem tylko że tak to ujmę "na telefon" jak trzeba jechać na jakiś turniej ^.^

 

 

aa rozumiem : ). Jaka jesteś więc z charakteru? Wiem, że lubisz pomagać innym, ale co jeśli dana osoba nie chce tej pomocy? Co jeśli nie odwzajemnia uczuć, którymi ją darzysz? Jesteś zła? Czujesz się "odrzucona"? Jak reagujesz na takie sytuacje najczęściej?

 

 

- Jaka jestem z charakteru - na to pytanie ciężko mi odpowiedzieć gdyż nie mi to oceniać. Osoby które mnie znają dobrze wiedzą jaka jestem ; ) Wydaje mi sie, ze każdy chce tej pomocy jednakże nie zawsze umie o nią poprosić, bądź wstydzi się o rozmawiać o swoich problemach. Ja jak najbardziej to akceptuje bo sama nie powiedziałam bym każdemu o problemach jakie mam na głowie, ale też nie odstępuje tylko powoli staram się wzbudzić to takie bezgraniczne zaufanie i pomagam tej osobie się otworzyć, chociaż fakt w niektórych przypadkach jest to naprawdę ciężkie.. Jeśli chodzi o złość z mojej strony jest ona rzadko ujawniana w życiu realnym, jedynie w przypadku kiedy ktoś naprawdę zrobi coś naprawdę złego w moim kierunku ( nie patrzenie na moje zachowanie w grach xD przez internet ludzie są inni ). Odrzucenie przez inna osobę wywołuje u mnie smutek, jak chyba u 80% społeczeństwa ale jakoś sobie z tym radze.

 

 

Co sądzisz o Internetowym półświatku? Skąd się bierze? Dlaczego sieć pokazuje człowieka w innym obliczu? Chodzi o anonimowość? Dostęp do informacji? Dlaczego tak często spotykamy się osobami, które przedstawiają tak naprawdę po swoich komentarzach: margines społeczny? Sądzisz, że będzie się to rozrastać wraz z popularyzowaniem technologii - Internetu?

 

 

- Trochę ciężkie pytanie aczkolwiek nie mam o tym dobrej opinii. Wydaje mi się że bierze się to ze względu na to że młodzi ludzie za wszelką cenę chcą dać o sobie jakoś znać, pokazać się kim oni to nie są, a gdzie najlepiej to zrobić jak nie przez kabel? Uważam ze anonimowość góruje nad takimi ludźmi. Nie muszą się ujawniać więc robią że tak powiem co chcą, szkoda tylko że nie wiedzą jak naprawdę są przez to postrzegani.. : ) Jeśli chodzi o rozrastanie się to wydaje mi się że z dnia na dzień jest to coraz bardziej "popularne", tym bardziej ze teraz coraz więcej młodych ludzi uzależnia się od internetu. Nieraz spotykamy się z sytuacjami gdzie ludzie by zabili za dostęp do internetu... Smutne ale niestety takie są realia XXI wieku.

 

 

Pamiętajmy, że są to realia dopiero początków XXI wieku. Co będzie dalej? Ciężko to sobie nawet wyobrazić. Czy często jesteś online? Jak postrzegasz sieć? Według Ciebie, czym ona jest? Jak bardzo potrzebujesz jej w życiu?

 

 

- Co będzie dalej to lepiej naprawdę nie myśleć... ; )
Nie oszukując się przez ostatni czas bardzo dużo czasu spędzam w sieci, jednak czasem kiedy patrzę na to co ludzie dodają do internetu mam ochotę wyrzucić komputer przez okno.. Sieć stała się dla ludzi czymś bez czego nie umieją żyć. Gdyby tak wyłączyć na całym świecie internet na 24 h wieksza część społeczeństwa nie wiedziałaby co ze soba zrobić bądź co gorsza nie wytrzymała by tego psychicznie. Kiedyś widziała w internecie taki eksperyment gdzie wzięto 10 osób które przez wyznaczony okres miały nie korzystać w ogóle z internetu. Przy owym eksperymencie odnotowano kilka prób samobójczych.. To już chyba nie jest normalne. Fakt mi też sieć jest potrzebna w życiu: czy do nauki, czy do kontaktu z ludźmi, czy nawet do głupiej rozrywki ale potrafiłabym bez niej żyć.

 

 

Statystyki potrafią zaszokować.. cóż.. przejdźmy zatem do przyjemniejszych tematów: Jakich lubisz mężczyzn : D?

 

 

- Uhh to wjechałeś na temat ^.^ nie jestem szczególnie wybredna jeśli chodzi o mężczyzn.. Lubię kiedy jest zabawny, opiekuńczy ale też zdecydowany. Denerwuje mnie strasznie jak facet mi się podlizuje xD ale ogólnie ujmując nie ma jakiegoś "przepisu" na mój ideał faceta. On musi mieć w sobie to coś co mnie do niego pociągnie ; )

 

 

Nie ma co się smucić z powodu internetu, dlatego potrzebna była mała odskocznia : D. Jakiej słuchasz muzyki? Czy często towarzyszy Ci ona w codziennym życiu?

 

 

- Słucham przede wszystkim polskiego reggae, które toważyszy mi od podstawówki, ale czasem lubie posłuchać też czegoś z innych gatunków, np. jakis dobry rap, czasem jakąś muzyke klubową a czasem nawet zwykłego disco polo.

 

 

Ulubione utwory lub te, które kojarzą Ci się z mile spędzonymi chwilami?

 

 

- Ojeej tu to by dużo wymieniać. Może zacznę od tego, ze moim ulubionym wykonawcą jest Bas Tajpan, którego uwielbiam <3 każda jego piosenka ma zarazem swoje wspomnienia, poza tym także EWR- będę na pewno, EWR - czarne ptaki, Junior Stress - Znam ten stan, Mesajah - każdego dnia. To są piosenki, które nigdy mi się nie znudzą a zarazem mam z nimi piękne wspomnienia.

 

 

Wolisz oglądać filmy czy czytać książki? Co według Ciebie w lepszy sposób przedstawia fabułę, charakter i przesłanie tytułu?

 

 

- Lubię i oglądać filmy i czytać książki. Moim zdaniem lepsze przedstawienia fabuły, charakteru i przesłania tytułu jest w książce. Czytając można się dowiedzieć więcej szczegółów, które na filmach nie zawsze są ukazane

 

 

Najlepsze filmy, jakie obejrzałaś?

 

 

- Stanowczo na pierwszym miejscu napewno "Hooligans", film który oglądnełabym jeszcze z miłą chęcia kilka razy, tak samo "Carrie", "Wzgórza mają oczy" - wszystkie części, "rzeźnia na torach" oraz "Szefowie Wrogowie 2" to te które najbardziej utkwiły mi w pamięci.

 

 

 

hmhmm.. zaczynamy serię szybkich odpowiedzi?

 

 

- Pewnie ; )

 

 

Facebook czy Teamspeak 3?

 

 

- Teamspeak 3

 

 

Ulubiona gra z dzieciństwa?

 

 

- Berek < 3

 

 

Czarna czy czerwona powierzchnia paletki do ping-pong'a?

 

 

- Stanowczo czerwona

 

 

Ulubiona mapa w cs 1.6?

 

 

- de_inferno

 

 

W porządku! Może opowiesz o swojej historii? Jak Pani psycholog lub wielka sportsmenka znalazła grę pt. "Counter-Strike 1.6" ?

 

 

- Pierwszy raz usłyszałam o niej w podstawówce od koleżanki, która zaczęła w nią grać. Często jak do niej chodziłam podpatrywałam o co w niej chodzi i w końcu pomyślałam sobie "a może ja też sobie to ściągnę na komputer?". Traf chciał, ze gdy weszłam na komputer w celu pobrania jej, mój brat mnie uprzedził i już miałam cs na pc : D no i zaczęłam grać ale tylko na botach. Po jakimś miesiącu doszłam do wniosku, ze jednak mnie to nieciekawi i zaprzestałam gry. Gdy byłam w 2 klasie gimnazjum mój były chłopak non stop w to grał więc i ja powróciłam do gry tylko już na serwerach. Grywałam w tedy sporadycznie ale po rozstaniu z nim znowu przestałam. Jakieś niecałe 2 lata temu znowu postanowiłam zagrać i gram do tej pory.

 

 

W takim razie jak trafiłaś na forum? Również dzięki swojemu byłemu chłopakowi?

 

 

- Nie. Na forum trafiłam tylko ze względu na SSy które dostałam od Ziela xD Nie wiem dlaczego postanowiłam je wrzucić na forum gdyż na innych serwerach tego nie robiłam (najzwyczajniej w świecie nie potrafiłam) ale nie żałuje że jednak się tutaj zarejestrowałam ; )

 

 

W takim razie: Dzięki Ci Ziele, że zrobiłeś screeny tak ciekawej i miłej osobie, jaką jest Kinga : ). Na serwerze FFA grasz od długiego czasu, skąd ten sentyment? Serwer przeszedł poważne zmiany, a Ty mimo wszystko na nim dzielnie walczysz, dlaczego?

 

 

- Tak, na FFA gram od grudnia 2013 roku. Pamiętam pierwszy dzień kiedy tam zagrałam i od razu spodobała mi sie atmosfera. Fakt na początku nie miałam z nikim kontaktu ze względu na to że wolałam siedzieć cicho i grać, ale po pewnym czasie podłapałam kontakt z jednym a byłych adminów - Kaerem. Później zaczęłam poznawać coraz to inne osoby i po prostu miło mi się z nimi grało. Co do zmian, to faktycznie, w serwerze się dużo zmieniło ale jednak atmosfera pozostała ta sama i chyba to mnie tak tam trzymie ; )

 

 

W takim razie, mam nadzieję że zostaniesz jeszcze długo na serwerze FFA jak i na forum, jako - Pani redaktor : ). W porządku! Dziękuję Ci bardzo za wyczerpujący wywiad. Mam nadzieję, że nie zająłem Ci zbyt wiele czasu. Z mojej strony to tyle, jeśli chcesz kogoś pozdrowić czy przekazać coś konkretnemu użytkownikowi - nie ma sprawy. Do zobaczenia na serwerze lub do usłyszenia na ts!

 

 

- Ja również Tobie Shadow dziekuje za znalezienie dla mnie czasu, którego nie oszukując się potrzebowałeś dużo do przeprowadzenia tego wywiadu ; )
Oczywiście na zakończenie chciałabym pozdrowić szczególnie Kitolka <3 któremu dziękuje za wielkie wsparcie oraz te wszystkie nasze wspólne rozmowy i mieszańce ; ) Doda <3 który zawsze potrafi mnie podnieść na duchu ; * oraz oczywiście Fakela, Mentora, Shanell, Damiana, 3Luu, Ziele, mtx', Siwego, HeadShoota, Koale, wszystkich graczy FFA i ogólnie wszystkich o których zapomniałam, mam nadzieje że mi wybaczycie ^.^
Widzimy się na serwerze bądź TS !

Edytowane przez Ariel :3
  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no Kinguś ! Dziękuję za pozdrowienia, a co do ping ponga trzeba się kiedyś spotkać to cię może ogram, bo też jestem niezła w te klocki <skromny> ^^

I głowa do góry bo matura jest prosta i ją zdasz ! Pamiętaj, zawsze trzymam za Ciebie kciuki ! :*

 

Co do wywiadu, Shadow jak zwykle pokazał klasę, że umie je prowadzić. Tylko poprawiaj mi błędy ortograficzne, bo aż razi xD

Edytowane przez Shanell
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Like za róż i pozdrowienia xD

Zgubiłem się w różu :D 

 

No, no Kinguś ! Dziękuję za pozdrowienia, a co do ping ponga

Jestem idiotą :D tak sobie myśle o co ci tu chodzi ;d ping? ponga ?:D dopiero sie po 2 min skapnąłem że to chodzi ci o pingpong a nie o ping (na serwach) :D 

 

 

Dzięki kinga za pozdro , super wywiad ;) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jestem idiotą :D tak sobie myśle o co ci tu chodzi ;d ping? ponga ? :D dopiero sie po 2 min skapnąłem że to chodzi ci o pingpong a nie o ping (na serwach) :D

 

Ja rozumiem, że cs ci w głowie ale nie o to tutaj chodziło. :D Fakt nie napisałam razem, ale Ty zawsze się do czegoś łobuzie potrafisz przyczepić. ^^

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Automatycznie wygenerowana wiadomość.

Temat został zamknięty przez któregoś z moderatora.

 

Powód: Brak aktywności

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Administratorowi z wyższą rangą.

 

Pozdrawiamy

Administracja Forum | Cs-Classic.PL | Klasyczna sieć serwerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności