Skocz do zawartości

Recenzja anime Darker Than Black


Neffju

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie jak to jest jak siedzicie w domu i nie ma co robić, wiec postanowiłem coś napisać.

 

Darker Than Black
DARKER+THAN+BLACK+ANIME.jpg
Gatunek/ki: Dramat, Kryminał, Sci-fi, Psychologiczne, Tajemnice, Nadprzyrodzone moce
Opis anime: 10 lat przed wydarzeniami w tokio pojawiło się niezwykłe pole, nazywane bramą piekieł, które postanowiono odizolować od miasta. Następnie zastąpiono prawdzie niebo nowym sztucznym, w tym samym czasie pojawili się Kontraktorzy - ludzie, którzy w zamian za moc zostali pozbawiani własnych emocji. Jednakże za każdym razem, gdy użyją swojej mocy, muszą wykonać pewną określoną zapłatę. Kontraktorzy są bezlitośni, za każdym razem kierują się logiką, a nie emocjami, przez co nazywani są potworami. Wraz z pojawieniem się bramy, pojawiły się także Marionetki - bez emocjonalne stworzenie na pozór przypominające normalną osobę z wspomnieniami i cechami charakteru. Ich funkcje są różne, zazwyczaj jest to szpiegowanie za pomocą Duchów Obserwacyjnych.  Syndykat i rządy na całym świecie wykorzystują "Odmieńców" jako szpiegów i zabójców, w celu dobycia informacji. Każda gwiazda na "nowym niebie" przypisana jest jednemu Kontraktorowi. Głównym bohaterem serii jest jeden z "Odmieńców", jego kod to BK201. Z pozoru wydaje się miłym chińskim studentem z wymiany, a w rzeczywistości jest tajnym agentem syndykatu. Celem "Czarnego Żniwiarza" jest odnalezienie swojej młodszej siostry, z którą stracił kontakt po walkach w Ameryce Południowej. Resztę dowiecie się sami oglądając anime... :))
Link do serialu:

Seria 1 - http://animeon.pl/anime/darker_than_black_kuro_no_keiyakusha/

Wprowadzenia do serii 2 - http://animeon.pl/anime/darker_than_black_kuro_no_keiyakusha_gaiden/

Seria 2 - http://animeon.pl/anime/darker_than_black_ryuusei_no_gemini/
Własne przemyślenia: Anime jak najbardziej godne polecenia, niestety dalsze losy BK201 już tak nie wciągają jak 1 seria.

Do osób, które postanowią obejrzeć anime --> Nie radzę oglądać 2 serii !!
Moja ocena: Jedno z lepszych anime jakie kiedykolwiek oglądałem. Fabuła strasznie wciąga, lecz jest kilka niedociągnięć (niewyjaśnione sprawy). Bohaterowie są dobrze rozbudowani. Historia serialu jest podzielona na krótke, dwuodcinkowe opowiadania. Klimat serii doskonale podkreśla muzyka. Co do strony graficznej muszę powiedzieć, że wykonali kawał dobrej roboty, gdyż anime nie posiada żadnej rażącej w oczy postaci. Jak dla mnie Darker Than Black zasługuje na miejsce pod koniec pierwszej dziesiątki z dotychczas obejrzanych przeze mnie anime.
-bohaterowie: 8/10 Najbardziej podoba mi się postać Hei'a, jest ona doskonale rozbudowana. Myślę że jego "mroczna strona" wam się spodoba ;)
-kreska: 8/10
-fabuła: 9/10 (bez drugiej serii)

-muzyka: 10/10
-ocena ogólna: hmmm..coś pomiędzy bardzo dobry, a świetny
Źródła: google, animezone, animeshiden, wikipedia, darkerthanblackiwiki, youtube

AMV:

przepraszam za dużą ilość powtórzeń xd

Edytowane przez Rias
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem całe anime i mogę powiedzieć tyle, że jest godne polecenia, bardzo fajna fabuła itp. z resztą autor tej świetnej recenzji podał wszystkie powody dla których warto je obejrzeć, oczywiście like poleciał dobra robota :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś obejrzałem 2 odcinki, ale przerwałem oglądanie. Może obejrzę do końca :O zobaczymy ^^. Co do recenzji to nie ma się czego czepiać (prawie xd). Dobra robota ^^.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności