Jump to content

Recenzja anime Toradora!


dzika ryba
 Share

Recommended Posts

Toradora!

Toradora!_main_characters.jpg

 

Gatunek: Komedia, Romans.

Tematyka: Okruchy życia, Szkolne życie.

Typ widowni: Seinen

Rok produkcji: 2008

 

Opis Anime:

           Ryuji Takasu to spokojny licealista z oczami "bandziora". Uczniowie szkoły, którzy nie znają chłopaka, truchleją na sam jego widok. Jego spojrzenie jest niekiedy traktowane jak groźba, chociaż nie ma o  tego wcale na myśli. Z tego właśnie powodu Ryuji ma mało przyjaciół, do tego dochodzi jeszcze jeden problem... -Ciężko jest mu znaleźć partnerkę życiową. Podoba mi się Minori Kushieda, ale chłopak uważa, że nie może jej o tym powiedzieć, bo boi się, że ta ucieknie z przerażenia jeśli tylko się do niej zbliży.

          W owej szkole jest jeszcze jedna osoba wzbudzająca jeszcze większe zainteresowanie niż nasz bohater. Taiga Aisaka to dziewczyna, która nie respektuje nikogo i atakuje niczym tygrys każdego kto jej przeszkodzi, bądź stanie jej na drodze. Rozpieszczona bałaganiara pochodząca z bogatego domu, mieszka sama w wielkim apartamencie. Dziewczyna również posiada problemy "sercowe". Upatrzyła sobie Yusaku Kitamurę (kolegę Ryujiego), jednak ona wykazała się większą odwagą niż nasz bohater. Mianowicie napisała list miłosny do swojego wybranka, choć udolność dostarczenia owego listu była wątpliwa. Odkrył to nasz bohater, okazało się, że dzięki ich znajomości, oboje mogą pomagać sobie w swoich problemach miłosnych. Ryuji wyznał, że chociażby dla zaprzyjaźnienia z dziewczyną, która mu się podoba - zrobiłby wszystko, a Taiga niezmiernie to wykorzystała.

Od teraz nasz licealista będzie spełniał wszystkie jej zachcianki, z nadzieją, że to rozwiąże jego problemy miłosne. A może wpakuje go w inne? - Dowiedz się sam!

 

Link do serialu: http://shinden.pl/anime/6721-toradora

 

Moja ocena:

             Anime bardzo mi się spodobało.

Duża zmiana w akcji w późniejszym terminie jest zaskakująca.

Dobry romans dla wielbicieli tego gatunku, czyli dla mnie. :D Wszystko wciąga dość mocno i bardzo dobrze, że seria nie jest aż tak krótka jak niektóre, zawiera 25 odcinków. No co jeszcze powiedzieć... Gorąco polecam. :)

Fabuła 10/10

Bohaterowie 10/10

Kreska 10/10

Ocena ogólna 10/10 <--- Wspaniałe!

Edited by Rias
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Guidelines