Jump to content

Recenzja filmu "Rogate Ranczo"


dzika ryba
 Share

Recommended Posts

Rogate Ranczo

6952592.3.jpg


reżyseria:

scenariusz:

gatunek:

produkcja:

premiera:
28 maja 2004 (Polska) 21 marca 2004 (świat)

Opis filmu:
Gdzieś w dalekiej Ameryce, a dokładniej na ranczu, którego właścicielką jest uboga wdowa Pearl... -Panuje fantastyczna atmosfera, zwierzyniec począwszy od małych kurczaków aż po świnie, kozła itd. jest tak ze sobą zżyty, że traktują siebie jak rodzinę. Pewnego dnia do aktualnej grupy krów ("panny" Calloway i Grace) zostaje dołączona kolejna cielęcinka -Rozbrykana krówka, zwana inaczej Madzia. Chwilę później nad szczęśliwą zagrodą zawisło widmo bankructwa... Pewien Alameda Slim - człowiek poszukiwany listem gończym, okradał zagrody z bydła. Swoim jodłowaniem potrafił zahipnotyzować zwierzęta i sprawić, że podążają za nim bezmyślnie. Tak właśnie cała zagroda naszej Madzi została skradziona, a ona cudem ocalała. Z racji bankructwa i wniosku szeryfa miasta o jak najszybszą wpłatę pieniędzy, bo w innym przypadku ziemia i zwierzęta pani Pearl zostaną sprzedane, waleczne krówki rozmyślają jak mogą uratować się od tego problemu. Pomysł przychodzi w miarę szybko... Zamierzają ścigać bandziora Alamedę Slima, by zamknąć go w więzieniu i otrzymać nagrodę za schwytanie dotychczas nietylnego człowieka. Jak się okazuje, krówki potrafią wykazać się inteligencją i sprytem. Co się stanie dalej? Czy uda im się uratować swoją zagrodę?

Moja ocena:
No cóż, aż tak nie przepadam za bajeczkami, ale ta jakoś zapadła mi w pamięć. :) Śmieszne momenty nie plączą się ze smutnymi, a raczej są oddzielone. Cała historia jest nawet fajna i jeśli ktoś lubi takie bajeczki, to polecam obejrzeć.

Link do bajki: http://www.cda.pl/video/116046ae/Rogate-ranczo-2004

Źródła: Filmweb, moja główka, cda

Edited by Classic Team Gemciu
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Sprawić by, a nie że-według mnie

Swoim jodłowaniem potrafił zahipnotyzować zwierzęta i sprawić, że podążają za nim bezmyślnie.

 

 

Jak już wspominasz o Madzi to powiedz coś więcej a nie od razu zmieniasz temat:

Pewnego dnia do aktualnej grupy krów ("panny" Calloway i Grace) zostaje dołączona kolejna cielęcinka -Rozbrykana krówka, zwana inaczej Madzia. Chwilę później nad szczęśliwą zagrodą zawisło widmo bankructwa...

 

 

Albo mówisz, ze pewien człowiek i w dalszej częsci podajesz jego dane albo mówisz Alameda Slim, połączenie w "pewien Alameda Slim" dziwnie brzmi.

Chwilę później nad szczęśliwą zagrodą zawisło widmo bankructwa... Pewien Alameda Slim - człowiek poszukiwany listem gończym, okradał zagrody z bydła.

 

 

Od problemu się nie ratuje, problem się rozwiązuje :D

jak mogą uratować się od tego problemu

 

 

 

Czemu zmieniłaś gramatykę zdania na czas przeszły? On dalej okrada, dalej potrafi zahipnotyzować- nie przeszedł na emeryturę :D

Pewien Alameda Slim - człowiek poszukiwany listem gończym, okradał zagrody z bydła. Swoim jodłowaniem potrafił zahipnotyzować zwierzęta i sprawić, że podążają za nim bezmyślnie.

 

 

 

Recenzja 8/10,

Like

Edited by CiapatyMurwa
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Guidelines