Skocz do zawartości

Recenzja filmu "Rogate Ranczo"


dzika ryba

Rekomendowane odpowiedzi

Rogate Ranczo

6952592.3.jpg


reżyseria:

scenariusz:

gatunek:

produkcja:

premiera:
28 maja 2004 (Polska) 21 marca 2004 (świat)

Opis filmu:
Gdzieś w dalekiej Ameryce, a dokładniej na ranczu, którego właścicielką jest uboga wdowa Pearl... -Panuje fantastyczna atmosfera, zwierzyniec począwszy od małych kurczaków aż po świnie, kozła itd. jest tak ze sobą zżyty, że traktują siebie jak rodzinę. Pewnego dnia do aktualnej grupy krów ("panny" Calloway i Grace) zostaje dołączona kolejna cielęcinka -Rozbrykana krówka, zwana inaczej Madzia. Chwilę później nad szczęśliwą zagrodą zawisło widmo bankructwa... Pewien Alameda Slim - człowiek poszukiwany listem gończym, okradał zagrody z bydła. Swoim jodłowaniem potrafił zahipnotyzować zwierzęta i sprawić, że podążają za nim bezmyślnie. Tak właśnie cała zagroda naszej Madzi została skradziona, a ona cudem ocalała. Z racji bankructwa i wniosku szeryfa miasta o jak najszybszą wpłatę pieniędzy, bo w innym przypadku ziemia i zwierzęta pani Pearl zostaną sprzedane, waleczne krówki rozmyślają jak mogą uratować się od tego problemu. Pomysł przychodzi w miarę szybko... Zamierzają ścigać bandziora Alamedę Slima, by zamknąć go w więzieniu i otrzymać nagrodę za schwytanie dotychczas nietylnego człowieka. Jak się okazuje, krówki potrafią wykazać się inteligencją i sprytem. Co się stanie dalej? Czy uda im się uratować swoją zagrodę?

Moja ocena:
No cóż, aż tak nie przepadam za bajeczkami, ale ta jakoś zapadła mi w pamięć. :) Śmieszne momenty nie plączą się ze smutnymi, a raczej są oddzielone. Cała historia jest nawet fajna i jeśli ktoś lubi takie bajeczki, to polecam obejrzeć.

Link do bajki: http://www.cda.pl/video/116046ae/Rogate-ranczo-2004

Źródła: Filmweb, moja główka, cda

Edytowane przez Classic Team Gemciu
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no bardzo ładnie napisana recenzja. :)

A co do tej bajeczki to ogladałem ale kiedy to było to hohohoho. Była to moja trzecia ulubiona bajeczka. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawić by, a nie że-według mnie

Swoim jodłowaniem potrafił zahipnotyzować zwierzęta i sprawić, że podążają za nim bezmyślnie.

 

 

Jak już wspominasz o Madzi to powiedz coś więcej a nie od razu zmieniasz temat:

Pewnego dnia do aktualnej grupy krów ("panny" Calloway i Grace) zostaje dołączona kolejna cielęcinka -Rozbrykana krówka, zwana inaczej Madzia. Chwilę później nad szczęśliwą zagrodą zawisło widmo bankructwa...

 

 

Albo mówisz, ze pewien człowiek i w dalszej częsci podajesz jego dane albo mówisz Alameda Slim, połączenie w "pewien Alameda Slim" dziwnie brzmi.

Chwilę później nad szczęśliwą zagrodą zawisło widmo bankructwa... Pewien Alameda Slim - człowiek poszukiwany listem gończym, okradał zagrody z bydła.

 

 

Od problemu się nie ratuje, problem się rozwiązuje :D

jak mogą uratować się od tego problemu

 

 

 

Czemu zmieniłaś gramatykę zdania na czas przeszły? On dalej okrada, dalej potrafi zahipnotyzować- nie przeszedł na emeryturę :D

Pewien Alameda Slim - człowiek poszukiwany listem gończym, okradał zagrody z bydła. Swoim jodłowaniem potrafił zahipnotyzować zwierzęta i sprawić, że podążają za nim bezmyślnie.

 

 

 

Recenzja 8/10,

Like

Edytowane przez CiapatyMurwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności