Jump to content

Mapa de_aztec. Dyskusja


ShaD

Cykl Kwiecień 2015  

24 members have voted

 1. 1. Co robimy z mapą de_aztec?

  • Wyrzucamy i zostaje 7 map
   5
  • Zamieniamy na inną - lepszą
   8
  • Zostawiamy
   11


Recommended Posts

Witam,

temat dotyczący map jest dość.. specyficzny i drażniący dla wielu użytkowników/graczy.  W tym dla mnie.

Jednakże nie mogę patrzeć na ciągłe krytyki w stronę cyklu Naszego serwera tylko dlatego, że został dodany de_aztec.

 

Jest to dość.. specyficzna mapa, gdzie wiele osób spostrzega ją jako jedną z najgorszych.

 

Sam widzę duże różnice pod względem jej konstrukcji, porównując do pozostałych map pokroju de_inferno, de_train czy nawet de_forge.

 

Stąd, postanowiliśmy razem z Kitolem stworzyć ankietę o której wspominał jakiś czas temu w propozycjach dotyczących serwera.

 

Cykl ośmiu map jest bardzo dobrą ideą, dlatego możemy przy niej pozostać, jednakże bez mapy de_aztec.

 

Stąd zagłosujcie, czy mapa ta ma zostać.. czy zostać wyrzucona.. czy zastąpiona inną.

 

Co do innej mapy...... zaproponujcie jakąś sensowną, która pasowałaby do jako-takiego cyklu map eslowych. Jeżeli uważacie, że cykl 7 map jest najlepszy, również uwzględnijcie to w komentarzach poniżej.

O wiele łatwiej podjąć decyzję, jeżeli faktycznie zna się zdanie innych, a nie tylko głosy tak/nie.

 

Pzdr

 

 

PS: Najlepsze mapy eslowe 5on5:

de_dust2
de_inferno
de_nuke
de_train
de_mirage
de_tuscan
de_forge

 

źródło: amxx.pl

 

Jeżeli usuwamy mapę de_aztec.

Czy zmieniamy nazwę serwera, na: [ESL MAPS] ?

Edited by S}{aDoW
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Więc tak moim zdaniem mape de_aztec można by zamienić np na mapę de_hell żadna inna mapa nie pasuje tutaj , jeśli nie ta mapa to zostańmy przy 7 mapach i zmieńmy nazwę na ESLMAPS, i wtedy będzie wszystko ok :) 

 

Pozdrawiam Panda. :)

Link to comment
Share on other sites

Każdy narzeka na mapę de_aztec ale podczas gry na tej mapie serwer jest pełny i ciężko nawet na niego wbić :) 

Ja jestem za tym żeby mapa została, bo gdyby było tak jak mówią gracze że mapa sie nie nadaje to serwer nie byłby na aztecu pełny.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

każdy narzeka? kilka osób na forum płacze a niewiele grają na ffa, aztec jest ciągle pełny,  podczas rozgrywki nie ma żadnych skarg na ta mape, była ankieta przecież, zdecydowana większość serva wybrała te mape więc nie wiem po co drążycie ten temat

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nie gram zbyt często na serwerze, ale gdy wbijam na serwer i jest mapa de_aztec to nie widzę narzekania na tę mapę. Nie ma co ukrywać, mapa jest ciężka dla strony TT, ponieważ gracze nie potrafią grać agresywnie.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem mapa de_aztec powinna zostać zmieniona jak to Shadow pisał na mapkę de_hell bo gdy gra się po stronie TT na aztec jest ogromny płacz że zje... mapa kto to dodał i takie podobne zdania padają a jeżeli nie to zmienić na 7 map i będzie wszystko elegancko :)

Link to comment
Share on other sites

mapa de_aztec powinna zostać zmieniona, narzekania na nią były, sam byłem świadkiem czegoś takiego. Mapa de_hell jest to dobra mapa i to ona według mnie powinna zostać wprowadzona.

 

@ Gooner

Jaka zdecydowana większośc serwera ? Na serwerze gra z 2000 (albo i więcej) ludzi, a na azteca głosowało chyba 11-13 osób to gdzie tu większość ?

Edited by SANEPID :D
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Damian nie masz racji, wystarczą dwie ogarnięte osoby i tt ugrywa jak chce azteca, nie raz już pełna dominacja tt była na tej mapie, nie kierujcie się w ocenie osobistą reakcją na te mape.

@Sanepid

źle się określiłem, ale miałem na myśli osoby zaglądające na forum z serva:D

Link to comment
Share on other sites

Jak było głosowanie był płacz żeby aztec bo najlepsza mapa, i teraz ma być zmiana,  no trochę bez sensu dla mnie, było głosowanie na kolejną mapkę aztec trochę  przewagi miał(ja osobiście nie lubię zbyt tej mapki), jestem przeciwny usunięciu azteca, ewentualnie zmiana mapy :)

Link to comment
Share on other sites

Co do nazwy to bezsensu byłoby zmieniać nazwę naszego kochanego serwera.

Dopisanie ESL MAPS nie doda nikomu skilla ;)

Odnośnie mapy de_aztec to jestem zdania, że nasi gracze nie radzą sobie na niej. Mi to tam wisi czy gram w tt czy w ct bo i tak ugram swoje. Co nie zmienia faktu, że pojawia się narzekanie; zwłaszcza ze strony TT - proszą aby zmienić mapę. Reasumując popieram opcję zamiany azteca na coś innego; moją propozycją jest de_cbble. Ewentualnie de_kabul. Zagrałym również cs_militia; cs_assault ... w sumie to fajnie gdyby co tydzień wpadała nowa mapka na tydzień totalnie dla zabawy, jakaś śmiszna ;-)

 

Mi to najbardziej się nie podoba de_train ;)

 

http://static.pokazywarka.pl/i/5763319/384457/2015-03-23-00002.jpg

http://static.pokazywarka.pl/i/5763319/304494/2015-03-23-00004.jpg

Link to comment
Share on other sites

1. De_aztec nie jest mapą eslową, dlatego tak bardzo różni się od pozostałych map, które są w cyklu. Wystarczy spojrzeć na konstrukcję - podobna do de_dust czy de_westwood

Jak napisałem, najlepsze mapy według innych ku mojemu zdziwieniu na 5on5 to 7 map. 7 map - bez azteca.

 

2. Piszcie, że WY nie zauważyliście żadnych skarg na mapę, bo pisanie że nic takiego się nie dzieje w innych godzinach i ta ankieta jest zmyślona jest śmieszne.

 

3. Zmiana nazwy serwera było już wcześniej, właśnie wtedy gdy wszystkie mapy "spełniały standardy przyjemnej rozgrywki". Nie ma sensu utrzymywać nazwy FFA jeżeli bliżej nam do teamplay (wykonywanie celów mapy/możliwość zachowania, mapy esl, gra do 12 wygranych rund).

 

4.

De_cbble = de_forge

De_kabul -> 1bs

cs_ -> dominacja TT

 

Antonio.. na czym byś sobie zagrał.. to Twoja w sumie sprawa. Są jeszcze inne serwery i nie możemy nagle z FFA robić serwera uniwersalnego - bo nie o to chodziło rok temu przy wprowadzaniu pierwszego cyklu dd2/inf/nuke.

Zabawna mapa... jest dobra na 4fun.. jeżeli już to na 1 dzień, bo nie wyobrażam sobie że gracze, będą przez tydzień grać coś gorszego, pokroju właśnie cs_militia.

 

5. 7 osób zagłosowało o zmianę mapy... lecz tylko trzy zaproponowało inne

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nieważne czy zmienicie mape czy zostawicie, czy usuniecie, i tak będzie narzekanie po 2-3 dniach po wprowadzeniu decyzji w życie i się nagle może okazać że ktoś kto chciał zmiany azteca jeszcze bardziej będzie chciał dodania nowej mapy czy kolejnej zmiany. Zresztą pewnie kilka osób które chciały azteca są teraz przeciwko tej mapie.

 

EDIT:

@Sanepid aka Koala

Nie interesowałem się forum, albo nie grałem tak często jak przez ostatnie kilka miesięcy, więc nie pamiętam kulisów pojawienia się mapy de_forge, ale przyznam, na początku nie lubiłem tej mapy ale jak ją poznałem to mi się spodobała.

Edited by Gooner96
Link to comment
Share on other sites

Gooner pisałeś, że znowu będą chcieli zmiany jak zmienią azteca, nie pamiętasz jakie było narzekanie na mape de_forge ? Po 2-3 dniach po jej wprowadzeniu mówili żeby zmienić, ale w końcu się do niej przekonali, albo (co jest bardziej prawdopodomne) poznali ją. Z następną mapą może być podobnie jak właśnie z forge, nie znali, wychodzili, bo mówili "kto ją wprowadził" "zmieńcie/wywalcie to".

Edited by SANEPID :D
Link to comment
Share on other sites

Byłem przeciwny zmianie mapy ale skoro przegłosowane to mogę zaproponować od siebie de_westwood_big albo de_dust(tu podobnie jak na aztec tt ma prze*ebane:) wiem o tym )

Edited by Pistolejro
Link to comment
Share on other sites

ehh nie ma to jak robienie problemu z niczego ktoś wbił na tą mapę raz bądź dwa trafił do tt i teraz ma problemy. Można powiedzieć że każda mapa jest tendencyjna dla ct bo tt musi przyjść. Jak team ogarnięty to w czym problem. A jak ta mapa zostanie usunięta znów zacznie się vote na nową i znów grupa ludzi ujmę tu niezadowolonych... i tak koło zamkniętę.

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jestem za pozostawieniem mapy de_aztec ze względu na dużą frekwencję. Uważam też że większość osób przyzwyczaiła się już do niej (tak jak i do de_forge, która na początku sprawiała wiele problemów). De_aztec jest mapą prostą do ogarnięcia dla CT jak i TT. największym problemem na tej mapie są awki których ciężko uniknąć ale przy dobrym zagraniu da się to przeskoczyć. Chcecie to róbcie ankietę, żeby było sprawiedliwe. ale załóżcie wcześniej jakąś jej frekfencje, żeby później płaczu nie było że udział w niej brało tylko 10 osób i ... Jeśli już do ankiety dojdzie to chciałabym w niej ujrzeć westwood. Pozdrawiam i jestem na TAK dla azteca.

Link to comment
Share on other sites

Co nie znaczy że na serwerze musi być te 7 czy 8 map, a gdyby zostawić aztec i dodać jeszcze hell,prodigy,blue ? Wszystkie z tych 3 map są świetne. :)

Link to comment
Share on other sites

Co do pomysłu Pandy no niby dobry ale, mam jedno pytanie czy to by wypaliło ? Według mnie za długo by trwał cały cykl, gracze by pewnie narzekali (jak zawsze przy zmianach), że za długo to trwa za daleki odstęp od "fajniejszych" map itd. itd.

To można by wprowadzić na próbę żeby sprawdzić czy graczom się będzie taki długi cykl podobać.

Wszystko zależy od opiekunów ja dałbym temu pomysłowi taki okres próbny, bo pomysł nie jest zły jak się gracze zgodzą i jak to przyjmą to zobaczymy.

 

@UP

Do de_forge też trudno się było przyzwyczaić, ale ludzi dali rade to do tych też mogli by dać radę się przyzwyczaić.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

napewno za długo by cykl trwał przy 9 mapach, poza tym mapa de_hell to nie jest ta do tuscana podobna? Zresztą troche dziwne, ludzie piszą żeby zostawić azteca, ale ale jak coś to ta mapa czy tamta mapa, trzymajcie się jednej decyzji:D, za dużo zmian na servie będzie w zbyt krótkim czasie, przecież aztec z miesiąc jest, czy krócej nawet, nie pospieszajcie za bardzo

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy