Skocz do zawartości

Propozycja podziału donatora


Senrox

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

już jakiś czas temu zauważyłem że ranga Donator poszerza swoje "horyzonty"(coraz więcej użytkowników na forum na tą rangę), Wygrywana jest w konkursach itp? Ale jak -_- pisał w którymś z postów że forum samo na siebie nie zarabia i pewnych rzeczy nie da się zrobić.

 

Dlatego wpadłem na pomysł aby podzielić Donatora na 2 lub 3 rangi, np: Donator, Premium.

Większość użytkowników chciałaby tu jakiś kolor a jak Świeżaki nie mają jak zabłysnąć. A nie każdy chce płacić przelwem z różnych powodów, więc ranga premium byłaby kupowana po przez wysyłanie sms'ów. Poprawiłoby to budżet, na różnego rodzaju udoskonalenia. 

 

To jest możliwe niestety wymaga pewnych kontaktów oraz dogadania się z pewną stroną. Donator byłby dla osób które na prawdę się czymś wsławiły w czymś pomogły itp, co do cennika to wszystko by było rozpisane co owe rangi mają itp. Rozmawiałem o tym pomyśle z Karolem, jednak chciałem zobaczyć jaka jest wasza opinia na ten temat

 

Także co o tym myślicie, niech każdy się wypowie kto ma coś do powiedzenia ;) 

 

 

Omega --- te gwiazdki na ibp nie zadziałają, są bardziej pod przemka

Edytowane przez impax
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dobry pomysł, widziałem na wielu forach jest taki właśnie system, jest np. VIP i Premium i to na tej samej zasadzie działa, jeżeli miałoby to pomóc w utrzymaniu forum jestem za. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram.

Zauważyłem że ostatnio przybywa donatorów. Wśród nich jest sporo osób które nie zasługują na taką rangę. Typki którzy mają na koncie kilka postów i 2 dni na forum mają donatora, natomiast niektóre osoby aktywne, czynnie pomagające na csc go nie posiadają. 

Na pewno znajdą się chętni którzy kupili by rangę premium czy jak to tam chcecie nazwać. Można zwiększyć jej limit lajków, zrobić fajny migający napis rangi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem za. Tak jak pisałeś. Ranga donator jest dla osób które tak naprawdę coś ''Zrobili'' na forum. 

Jestem za dodaniem rangi Premium :)

 

 

@Mako - Mnie właśnie zastanawia jak to jest. Kilka osób które naprawdę są aktywni duża się udzielają pomagają i nie mają donatora a przyjdzie jakaś nowa osoba wbija kilka postów zrobi przelew i już ma range.. Dla mnie ranga donator powinna zostać aktywowana jeśli ktoś wbije 1.500 postów.

 Ja do rangi premium bym dodał gwiazdki kręcące się koło rangi: gwiazdkibordo_134.gif

 

 

 

@Albanczyk - może troche przesadziłem :P

 

 

@Mashiro - Bezsensu tworzyć rangi od 1k postów 

Edytowane przez Omєga *
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omega * myślę, że trochę przesadziłeś z tymi postami. Nie wiele osób ma na forum ponad 1500postów. Donator jest rangą dla osób które się przyczyniają do rozwoju sieci (tak myślę) więc tutaj -_- zadecyduje komu ranga donator ma zostać. Co do samej propozycji uważam, że jest dobra, zrobić nowe 2 rangi

Donator - ranga dla zasłużonych

. VIP - do kupna

. Premium - do kupna

Czy jakoś tak, nie wiem jaki macie na to pomysł ale ja bym jakoś tak to widział. Każdy 'szarak' chce mieć kolorową rangę i VIP'a oraz Premium mogli by zakupić a Donatora rozdawałby -_- osobą zasłużonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tak. Jeżeli zostanie do dodane do forum problem będzie z kolorami rang, jak już kiedyś słyszałem, że ciężko jest już z kolorkami.
Błyszcząca ranga na pewno bardziej przyciągała by uwagę, nawet myślę, że i dużo pisać tutaj nie trzeba.
Lecz tworzyć tylko 2, nie jak kolega pisał aż 3.
Donator,
Premium/VIP - jak kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezła propka xd

 

Albańczyk jeszcze wspomniałeś o randze dodawanej po wbiciu, np 1k postów, to mogłaby być ranga Przyjaciel/Stały bywalec czy coś w tym stylu xd

 

Odróżnienie Donatora od VIP'a jak najbardziej jest potrzebne ;d powody up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tak. Jeżeli zostanie do dodane do forum problem będzie z kolorami rang, jak już kiedyś słyszałem, że ciężko jest już z kolorkami.

Błyszcząca ranga na pewno bardziej przyciągała by uwagę, nawet myślę, że i dużo pisać tutaj nie trzeba.

Lecz tworzyć tylko 2, nie jak kolega pisał aż 3.

Donator,

Premium/VIP - jak kto woli.

 

Zauważ, że ranga Donator już istnieje czyli do stworzenia zostają 2 rangi nie 3 tak jak Ty napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, tylko mam pytanie co posiadałby Premium lub Vip? bo skoro donator posiada duże uprzywilejowania to co one by miały? myślał ktoś o tym wcześniej? [pewnie nie]. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie że tak? Wystarczy że ta ranga będzie miała np, Większy limit na lajki, dostęp do jakiegoś działu np plików grafiki itp, może mieć większe wymiary sygnatury oraz ilość znaków w podpisie, unikatowy kolor, możliwość edytowania albo ukrywania swoich postów na sb albo forum i coś tam jeszcze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli będzie miała "praktycznie" to samo, co donator teraz [no oprócz tego, że będzie mógł większe sygny ustawiać] hm... nie wiem czy to przyciągnie do kupowania  tego... Proponowałbym dodać jeszcze:

-możliwość zmiany nicku co 7 dni

-możliwość ściągnięcia 3 warnów w miesiącu

-możliwość edytowania nazw swoich tematów

-możliwość dodawania avków o wielkości do 500kb 

-możliwość dodawania notek pod swoimi postami

 co sądzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie jest taki zly pomysl xd

 

 

@evvia - troche chyba przesadziłes z tą zmiana nicku co 7 dni.. xd dla mnei to odpada

Dajmy na to ze jak bym mial taka range i co 7 dni zmienialbym nick xd nie fajne by to bylo ;D niech zostanie tak jak jest teraz.

A co do warnów to tez chyba przesadziles..

Co do reszty to moga byc

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli będzie miała "praktycznie" to samo, co donator teraz [no oprócz tego, że będzie mógł większe sygny ustawiać] hm... nie wiem czy to przyciągnie do kupowania  tego... Proponowałbym dodać jeszcze:

-możliwość zmiany nicku co 7 dni

-możliwość ściągnięcia 3 warnów w miesiącu

-możliwość edytowania nazw swoich tematów

-możliwość dodawania avków o wielkości do 500kb 

-możliwość dodawania notek pod swoimi postami

 co sądzicie? 

 

 

Możliwość zmiany nicku o 7 dni ? Bez przesady dałbym tutaj co 21 dni ( 3 tygodnie )

Możliwość ściągnięcia 3 warnó w miesiącu. Również przesadziłeś. Maksymalnie 2

Dodałbym: ranga premium nie musi czekać na akceptacje postu w dziale rekrutacja

 

@impax - jest na ip mod na takie gwiazdeczki ;p

Edytowane przez Omєga *
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość zmiany nicku o 7 dni ? Bez przesady dałbym tutaj co 21 dni ( 3 tygodnie )

Możliwość ściągnięcia 3 warnó w miesiącu. Również przesadziłeś. Maksymalnie 2

Dodałbym: ranga premium nie musi czekać na akceptacje postu w dziale rekrutacja

Zgodzę się co 7 dni trochę przesadziłem, ale co 14 dni to już można by dać. 

Możliwość ściągnięcia 3 warnów w miesiącu - co ci tutaj nie pasuje? 3 warny to wcale nie jest dużo... ale spoko.

Do trzeciego to się zgodzę o ile się da. 

Pamiętajcie, że to ma być ranga PREMIUM czyli sama nazwa wskazuje, że ma być "wykokszona". 

 

#edit no.1

@down

 

Podsumowując

Nie najlepszym rozwiązaniem jest wykokszenie tej rangi, a jeśli ma być kozacka, to Donator też powinien pójść w górę, bo pomoc pracą nad forum/serwerami jest raczej cenniejsza niż jakiś tam sms czy coś xd

 

Dla jasności HAJS > wszystko. Tym bardziej jeśli chodzi o pomoc w utrzymaniu naszego forum. Cena PREMIUM powinna wynosić około 30zł według mnie, ale to Karol już sobie oceni ile to miałoby kosztować, z resztą jak z wszystkim. 

Edytowane przez Evviva L'arte!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, 14 dni to też za mało xd 21 jest okej

 

Wcale nie musi aż tak wywyższać możliwościami nad rangę Donatora, bo wiemy, że ta ranga miałaby wyróżniać osoby pomagające Karolowi, ogółem przyczyniające się do rozwoju sieci, a ranga VIP/Premium wyróżniać osoby, które tą rangę po prostu kupiły. Dla mnie np Donator miałby większą wartość, bo samo wysłanie paru złotych trochę się różni od pomocy technicznej/pomocy przy działach itd.

 

Nie ma co robić wykokszonego vipa, na moje oko wystarczyłoby:

-możliwość zmiany nicku co 21dni

-możliwość bezpłatnego ściągnięcia 2 warnów w miesiącu

-możliwość edytowania nazw swoich tematów

-zwiększony limit lajków do 25

-unikalny kolorek

Nie ma co tak tego ulepszać, bo ile to miałoby kosztować?

 

Co do możliwości wstawiania wątków do działu rekrutacji bez koniecznej akceptacji modka jestem na nie

Zakładając, że sporo osób kupiłoby sobie takiego vipka czy jak to tam, to zawsze jakiś bezmózg się trafi i narobi jakiegoś bałaganu -> straci rangę itd itd.

 

Podsumowując

Nie najlepszym rozwiązaniem jest wykokszenie tej rangi, a jeśli ma być kozacka, to Donator też powinien pójść w górę, bo pomoc pracą nad forum/serwerami jest raczej cenniejsza niż jakiś tam sms czy coś xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie spamować tymi propozycjami co by miała ranga, zrobiłem ten temat abyście tylko się wypowiedzieli czy chcecie podział czy nie. Karol ustali co będzie miałą owa ranga :)

WYGAŚNIE~~~

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobią co będą chcieli. Co do pomysłu, uznaję że został już zaakceptowany przez -_-. Temat ten jest tylko by zbadać opinie innych użytkowników forum - grunt na jakim stoi.

Jestem za podziałem Donatora, jednakże w następujący sposób:

1) Donator za rozwijanie sieci, dużą pomoc, wkład pracy (oddzielna ranga przyznawana przez właściciela/administratora)

2) Donator za wpłatę na konto sieci CSC

 

Każdy z tych donatorów posiada różne przywileje, który lepsze - zależy od -_-, jednakże według mnie ten, który wpłacił wyznaczoną kwotę na konto (praca nie jest równa kasie, lecz kasa = korzyści).

 

@-_-

"Rozmawiałem o tym pomyśle z Karolem, jednak chciałem zobaczyć jaka jest wasza opinia na ten temat"

Edytowane przez S}{aDoW
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomysł nie jest zły, nie wiem czy poprawiłby wielce budżet, bo Donatora też ludzie kupują, ale przynajmniej zasłużeni użytkownicy będą się wyróżniać, posiadać własną rangę. Jestem za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Właściciel

Automatycznie wygenerowana wiadomość.

Temat został zamknięty przez któregoś z moderatorów.

 

Twoja propozycja nie została przyjęta.

 

Pozdrawiamy

Administracja Forum | Cs-Classic.PL | Klasyczna sieć serwerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności