Skocz do zawartości

Ustny? Polski? 2015? Potrzebna mi Wasza pomoc! :D


ShaD

Rekomendowane odpowiedzi

Czeeeść!

Jak wiecie jestem już po pisemnych maturach, więc czas na przygotowania do ustnych.

 

"Pewnie ledwo zdał pisemne i jeszcze chce byśmy mu maturę pisali.. - wstyd"

 

Nie nie nie, nie płacę za gotową maturę lajkami, nie martwcie się :D

Chciałbym poznać Wasze opinie - każdego z Was, co sądzicie na temat konfliktów rodzinnych - buntu młodzieży itd.

 

Dobra, tyle słowem ogółu.

Mój temat to:

 

Konflikty rodzinne w utworach różnych epok literackich. Przedstaw problem na wybranych przykładach.

 

Nie ma sensu mówić, jakie lektury wybrałem oraz jaki jest mój plan wypowiedzi, bo nie o to tutaj chodzi. (i tak wspomniałem o lekturach później.. xD)

 

Forum to zbiorowisko różnych zdań i co ważne - najaktualniejszych.

 

Jako jeden z wniosków zapisałem sobie:

 

  1. Różnice zdań wynikają z innego systemu wartości młodszego pokolenia.

Innego systemu wartości.. ano właśnie

 

Pytanie do Was:

 

Dlaczego młodzi ludzie buntują się przeciwko swoim rodzicom? Co ich kieruje do buntu? Według jakiego kryterium postępują?

 

Będzie mi bardzo miło, kiedy ktoś rozpatrzy również inne epoki - przecież w średniowieczu gimnazjaliści nie buntowali się, ponieważ nie dostali takiego Iphone'a jakiego chcieli xD

 

Epoki które mnie interesują:

1) Starożytność (walka postanowień króla, dumnego, nie słyszącego sprzeciwu pomiędzy synem, który pragnie dobra społeczeństwa, "Antygona")

2) Młoda Polska (walka o moralność pomiędzy matką, która chce się pokazać jak najlepiej, wszystko och ach, a tak na prawdę kupa, dlatego jej syn żeni się ze sprzątaczką - wywołuje to szok i typowe: "Co ludzie pomyślą", "Moralność Pani Dulskiej")

3) Współczesność ~ 1950+ (Starsze pokolenie - nie dba o formę, walczyło z nią wcześniej, aktualne: nie ma przeci do totalitaryzmu - władza nad śmiercią, "Tango").

 

Liczę na Waszą kreatywność i baaardzo dziękuję za każdą wypowiedź!

Edytowane przez S}{aDoW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca czaję o co biega, ale postanowiłem coś napisać :).

 

Dlaczego młodzi ludzie buntują się przeciwko swoim rodzicom?

Starożytność: Synowie buntowali się przeciwko ojcom, gdyż ci wychowywali dzieci w zbyt rygorystyczny sposób. Ojcowie wynieśli z domu dyscyplinę, której młodzież nie znosi. Młodzi zawsze chcieli poznawać świat, lecz przez nałożone zakazy i nakazy, żaden nie był w stanie zrobić tego na własną rękę. Młodzież nie rozumiała, że chodzi o ich bezpieczeństwo, uważała natomiast, że rodzice próbują ich kontrolować.

Co ich kieruje do buntu?

Starożytność: Młodych do buntu kieruje ciekawość, chęć bycia dorosłym oraz posiadanie własnego zdania. Próbowali ukazać, iż nie będą wiecznie kontrolowani przez opiekunów oraz udowodnić, że sami mogą wiele.

Według jakiego kryterium postępują?

Starożytność: Postępowali według kryteriów powszechnych, mianowicie takich, których używało wielu, a nie pojedyncze osoby. Dowiadywali się o różnych podejściach od innych, powtarzali próby poprzedników i starali się zrobić to lepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Chodzi mi tylko o odpowiedź na moje trzy pytania. Nie musicie tego dzielić na epoki, chciałbym poznać z Waszych obserwacji, dlaczego aktualnie (jeśli ktoś chce rozszerzyć wypowiedź to na przełomie różnych epok) dzieci postępują w taki sposób, a nie inny i dlaczego buntują się przeciwko rodzicom :P

Wspomniałem później o książkach by przybliżyć chętnym osobom w jakiej sytuacji dany utwór rozpatruję i co głównie interpretuję.

Edytowane przez S}{aDoW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatycznie wygenerowana wiadomość.

Temat został zamknięty przez któregoś z moderatorów.

 

Powód: Matura zdana :)

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Administratorowi z wyższą rangą.

 

Pozdrawiamy

Administracja Forum | Cs-Classic.PL | Klasyczna sieć serwerów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności