Skocz do zawartości

Zakres amx 0-10


Rias Gremory

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką propozycję, aby dodać na forum we wzorach na admina rozpisany zakres co do obsługi amx. W tej chwili istnieje owy zakres, bez żadnego opisu. Nie jest nigdzie napisane co potrafi osoba zaznaczająca 3/10, a co 8/10. Zrobienie listy na te 10 punktów to nie jest wiele roboty, a myślę, że nowicjuszom starającym się o admina pomoże to określić swoje umiejętności, oraz pokaże czego musi się douczyć.

 

Przykładowo:

0 - nie wie co to amx.

1 - coś o tym słyszał.

2 - widział co to jest u kumpla, ale nie ogarnia.

3 - przeczytał jakieś poradniki.

4 - wie co to amxmodmenu.

5 - potrafi się obsłużyć amxmodmenu.

6 - -||- + zna podstawowe komendy.

7 - ogarnia amxmodmenu na wysokim poziomie.

8 - amxmodmenu w małym palcu i zna sporo komend.

9 - -||- + wie co to ftp.

10 - komendy+amxmodmenu+ftp ogarnia dość dobrze.

 

Co sądzicie?

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł, aż dziwne, że nikt wcześniej na to nie wpadł :)

Tylko że AMX nie jest wyłącznie komendami oraz listą amxmodmenu. Nie można uważać stuprocentowej znajomości amx tylko dlatego, że ktoś posiadał kiedyś dostęp do ftp i dodawał tam flagi dla graczy..

 

Pomysł świetny, ale kryterium niech tworzy opiekun danego serwera (co on bierze pod uwagę, co dla niego jest ważne w wybieraniu administratora) lub osoba, która faktycznie się na tym zna i nie twierdzi, że amx kończy się na amxmodmenu.

 

Aż spojrzałem w wikipedii, by ładnie określić czym faktycznie jest amx:

 

AMX Mod X is a Metamod plugin for Half-Life 1. It provides comprehensive scripting for the game engine and its mods. Scripts can intercept network messages, log events, commands, client commands, set cvars, modify entities, and more. AMX Mod X also has a system for extending native scripting through modules, leading to outside support for things like MySQL and Sockets. The AMX Mod X scripting language is called Pawn (formerly "Small"), and is officially maintained by ITB CompuPhase.

"Zapewnia kompleksowe "skryptowanie" dla silniku gier oraz ich modyfikacji." ~ Włączając w to wszelkie inne moduły, język pawn i tym samym dodatkowe pluginy.

 

- jeżeli ktoś wie lepiej, proszę o poprawę.

 

Ja jestem za i osobiście postaram się, by przyszli kandydaci na stanowisko administratora serwera FFA wiedzieli jak pisać podania i jak opiekun go ocenia (pokroju 2/10 czy 7/10).

 

@Evviva

Zacznij patrzeć na faktyczną treść wypowiedzi, a nie na osobę, która ją napisała.

Nic nie poradzę, że sam ograniczasz się do google translate skoro już czytanie w języku polskim sprawia Ci problemy. Tak idiotyczne uwagi kieruj w stronę innych użytkowników, a tym samym umieszczaj je w jednym poście, a nie tworzysz drugi.

Nie mam siły odpisywać na teksty pokroju "formatuj tekst zanim go skopiujesz".

 

Już od jakiegoś czasu przekroczyłeś pisanie postów w formie przedstawiania swojego zdania. Aktualnie widzę wyłącznie puste i głupie zaczepki, które nie reprezentują nic, poza chamstwem i brakiem kultury.

 

Edytowałem tyle, co jest poniżej "@Evviva", więc nie wiem o co chodzi z tymi Twoimi "zaleceniami". Chcesz kogoś wrobić czy co? :(

Za to cieszę się, że to Ty edytujesz swoją wypowiedź kierowaną w moją stronę. :)

 

"moje zdanie o tobie idealisto." -> jak już to o sobie, bo obecnie Twoje zdanie nie ma sensu.

 

 

Edytowane przez S}{aDoW
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak średnio bym powiedział, tym bardziej z tą skalą którą podałeś. Admin nie musi wiedzieć co to jest FTP [bo co ma znać na pamięć definicje co to jest FTP? trochę bezsensu], kolejną rzeczą ogarnia dość dobrze FTP, ale to jest admin on ma siedzieć na serwerze i banować łamiących regulamin, co mu do FTP skoro on i tak z tego prawdopodobnie nie będzie korzystał, bo nie będzie miał dostępu. Według mnie każdy powinien móc ocenić swoje zdolności w skali od 1 do 10 bez żadnych "zakresów". Chociaż z drugiej strony jeśli by to miało pomóc nowym kandydatom... ale wciąż jestem na nie, bo pomysł wydaje mi się bezsensowny trochę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak średnio bym powiedział, tym bardziej z tą skalą którą podałeś. Admin nie musi wiedzieć co to jest FTP [bo co ma znać na pamięć definicje co to jest FTP? trochę bezsensu], kolejną rzeczą ogarnia dość dobrze FTP, ale to jest admin on ma siedzieć na serwerze i banować łamiących regulamin, co mu do FTP skoro on i tak z tego prawdopodobnie nie będzie korzystał, bo nie będzie miał dostępu. Według mnie każdy powinien móc ocenić swoje zdolności w skali od 1 do 10 bez żadnych "zakresów". Chociaż z drugiej strony jeśli by to miało pomóc nowym kandydatom... ale wciąż jestem na nie, bo pomysł wydaje mi się bezsensowny trochę. 

 

To jest przykładowy zakres. Nigdzie nie napisałem, że admin musi znać ftp.

 

Co do "Według mnie każdy powinien móc ocenić swoje zdolności w skali od 1 do 10 bez żadnych "zakresów"." jak ma to oceniać bez zakresu? xD To są tylko puste liczby, które tak naprawdę kompletnie nic nie oznaczają. Każdy nowicjusz może sobie napisać, że zna amx 10/10, a jak przychodzi co do czego, to pyta na U@ co i jak. Wiele razy to się zdarzało i zdarzać się będzie. Poprzez wprowadzenie tego zakresu, chciałbym by kandydaci oceniali siebie w takim samym zakresie, bo jak wiadomo, niektórzy znają amx lepiej, inni gorzej, a zwykle każdy pisze, że zna 8/10.

 

@Shad też nie głupio. Każdy opiekun powinien wiedzieć czego oczekuje od admina.

 

@Evviva przeczytaj jeszcze raz post Shada. To jest tekst z wiki, który pokazuje czym jest amx. AMX ma szerokie znaczenie. Obejmuje programowanie, obsługę ftp, komend, cvarów itd..

Edytowane przez Rias Gremory
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przykładowy zakres. Nigdzie nie napisałem, że admin musi znać ftp.

Ja tylko napisałem, że ten zakres jest słaby. 

 

Co do "Według mnie każdy powinien móc ocenić swoje zdolności w skali od 1 do 10 bez żadnych "zakresów"." jak ma to oceniać bez zakresu? xD To są tylko puste liczby, które tak naprawdę kompletnie nic nie oznaczają. 

Normalnie, po prostu podaje na ile uważa, że zna amx. Z zakresem czy bez to będą wciąż puste nieznaczące nic liczby, które i tak nie odzwierciedlą umiejętności admina w praktyce. 

 

Każdy nowicjusz może sobie napisać, że zna amx 10/10, a jak przychodzi co do czego, to pyta na U@ co i jak. Wiele razy to się zdarzało i zdarzać się będzie. Poprzez wprowadzenie tego zakresu, chciałbym by kandydaci oceniali siebie w takim samym zakresie, bo jak wiadomo, niektórzy znają amx lepiej, inni gorzej, a zwykle każdy pisze, że zna 8/10.

Jeśli jest ktoś szczery, to napiszę prawdę, jeśli ktoś nie jest, to tak czy owak poda 10/10 ten zakres w niczym nie pomoże, jestem tego pewny na sto procent. 

 

@S}{aDoW formatuj tekst zanim go skopiujesz z wikipedii, a i użyj lepszego tłumacza niż google translate. 

@S}{aDoW nie rozumiem czemu się tak rzucasz o byle co, ale spoko uważaj jak chcesz, na SB tylko potwierdziłeś moje zdanie o tobie idealisto. 

Tak czy owak dalej uważam, że pomysł jest słaby i nie zdałby egzaminu. 

 

p.s Gratulacje przyjacielu, edytowałeś post zgodnie z moimi zaleceniami i teraz wygląda on jak należy :D.

Edytowane przez Evviva L'arte!
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgl tego nie czytałem, 

nie ma sensu robić rozdziałki na znajomość amxx, można jedynie zmienić w tych wzorach na

słaba znajomość, średnia znajomość i dobra znajomość, bo te x/10 co daje, co ci powie.. 1 pytanie- Jak dobrze znasz amxx? i 3 odp do wyboru, a nie 1/10, każdy po swojemu się ocenia.

 

Twoja rozpiska tego, widziałem ją dawno.. i zawsze byłem zdania że jest do bani, bo na admin nie wymaga znajomości obsługi ftp. 

Poza tym, 1.6 już się sypie i zamiast ingerować dalej w 1.6 i wszystko, lepiej zająć sie cs:go i tutaj kombinować ze wzorami. 

 

A do tego na forum ludzie wiele piszą aby dostać admina, 10/10 na pewno będzie aby były większe szanse,.. Nigdy tego nie było ale teraz do każdego serwa 1.7 ma być technik i opiekun, czyli można by było zrobić test na admina, 

Czyli Podanie na forum + teścik na znajomość regulaminu, znajomość amxx i podstawowych komend admina, = akceptacja/odrzucenie admina. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na TAK

+gdy pierwszy raz ktoś składa podanie na admina to ile ma dać sobie amx

+ bedzie to lepiej wyglądało i to nie zaszkodzi :D

I proponuje dodać coś takiego jak jjakiś gracz pisze podanie na admina i tyle co napisze to tyle będzie miał amx do dydyspozycj np. znajomość amx 6 to nie bbędzie miał dostepu do ftp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie przejdzie. Amxmodmenu jest prosty jak drut, więc nie wiem po co takie skale. 5 minut nauki i zna się wszystko co potrzeba ;)

 

I proponuje dodać coś takiego jak jjakiś gracz pisze podanie na admina i tyle co napisze to tyle będzie miał amx do dydyspozycj np. znajomość amx 6 to nie bbędzie miał dostepu do ftp

 

Przecież dostęp do FTP kolego ma tylko opiekun serwera, a nie admini. 

Edytowane przez Justynka.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co skale do amx? Toć wystarczy umieć KICK / BAN / SS'y ( 5 minut nauki tak jak pisali wyżej ).

Zbędne jak dla mnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie określają swoją umiejętność w cyfrach, które tak na prawdę za wiele nam nie mówią. Dzięki zakresom, opiekunom łatwiej będzie określić na czym dana osoba stoi, co potrafi, jak na nią patrzeć czy też w czym pomóc. 

Często też ludzie mają problem z samo oceną, to rozwiązanie powinno im pomóc.

 

Jak najbardziej za.

Edytowane przez KiToL
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Każdy opiekun może dowolnie (po uprzednim poinformowaniu mnie) edytować wzór tak by jak najbardziej pomagał użytkownikom forum, więc jeżeli któryś z opiekunów będzie chciał coś takiego, ustawi sobie to. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności