Skocz do zawartości

Propozycja Dla forumowiczów


rapik

Rekomendowane odpowiedzi

Propozycja Dla forumowiczów

 

W skrócie

 

Witam wszystkich! Od paru dni leży mi na głowie pewny pomysł.

 

Wpadłem na to żeby założyć forumową szkołę. To znaczy chciałbym założyć szkołe internetową na własny temat i kategorię.

 

Jestem w trakcie planowania o odtwarzania strony WWW, która przypominała by szkołę.

 

Mianowicie: podczas zakładania takiej (szkoły - strony) otworzyłbym nabór - rekrutację uczniów, stworzył klasy oraz grupę nauczycieli.

 

Nauczyciel ma za zadanie przekazać temat, danego przedmiotu który uczy,

Uczeń ma za zadanie zapamiętać jak najwięcej z lekcji oraz robić własne notatki.

Byłby osobny dział dla nauczycieli (taki pokój - byłby dziennik a w nim oceny i notatki od nauczycieli o poszczególnych postępach uczniów) Po każdej lekcji  nauczyciel wpisuje w nim wyniki.

 

Uczniowie natomiast w czasie przerw będą mieli swój kącik zabaw (specjalny dział) oraz dział "podwórko" podczas przerw. Przerwy były by 20 minutowe a lekcje 30 - 35 minut.

 

Podczas lekcji sprawa wyglądałaby (jak pisanie na forum) z Tym, że będzie Tablica a każdy nauczyciel będzie wypisywał na niej temat oraz szczególne informacje. Kontakt z uczniami byłby poprzez pisanie postów. Każda lekcja po zakończeniu była by przenoszona do pokoju nauczycielskiego (w ramach zachowania lekcji oraz wymazania jej z pamięci uczniów po to aby prowadzili własne notatki.

 

Uczniowie jak i nauczyciele osiągali by pewny stopień w nauce.

 

To znaczy (medale, nagrody, rangi forum) itd..

 

Jedne półrocze szkolne trwało by 30 Dni -> ROK 60 dni. (w tym poniedziałki i wtorki wolne - najwięcej wtedy pracy w realnym świecie) natomiast lekcje szkolne od środy do soboty. Zaczynające się w godzinach wieczornych gdy jest najwięcej czasu.

 

Stworzyłbym szablon forum oraz zaplecze idealne dla szkoły.

 

Piszę Wam to wszystko ponieważ chciałbym znać opinie oraz czekam na jeszcze Wasze pomysły (może kategorie nauczania - fantastyka "Magia itp." a może jakiś inny temat dla Szkoły.

 

Piszcie proszę kto byłby chętny brać udział w takiej "zabawie" a w sumie gry forumowej.

 Może zbiorę sporą grupe, która z miła chęcią spędziłaby w ten sposób wolny czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na NIE, za dużo z tym pierdzielenia się, wątpię, że będzie tutaj dużo chętnych. Sam na pewno nie miałbym czasu na takie pierdoły. Jak już robić jakieś 'zabawy forumowe' to krótkie z sensem i na temat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

Coraz więcej osób spędza wolny czas na przeglądaniu sieci.

Często uczniowie zamiast znaleźć rozwiązanie na pracę domową w zeszycie z własnymi notatkami wolą wpisać gotową frazę w internecie i przepisać definicje bądź znaleźć gotową odpowiedź na zadane.pl czy stronach pochodnych.

Z własnych obserwacji zauważyłem, że niektórzy uczniowie zamiast pytać się o coś nauczycieli lub kolegów/koleżanek, wolą uczyć się po prostu w domu. Jedyną pomocą dla nich jest: podręcznik i.. internet.

 

Pomysł, ciekawy ale.. niepraktyczny.

Żadna osoba nie będzie poświęcać czasu na to.. co ją nie interesuje.

Nauka tak naprawdę przykuwa uwagę wyłącznie pasjonatów, nie przeciętnego nastolatka, któremu w głowie gry lub zabawa.

 

Co byłoby dobrym pomysłem (według mnie)?
Stworzenie strony internetowej, która będzie opierać się na pomocy naukowej z dziedzin: matematyka/j.polski/angielski/chemia/fizyka/biologia.

Pomocy naukowej - nie wirtualnej szkole z systemem nauczycieli i uczniów.

 

W dziale każdego przedmiotu byłyby strony z kolejnymi tematami szkolnymi.

Oczywiście są już takie strony typowo przygotowujące do matury: matematyka.pisz.pl, metamaks, fizyka.pisz.pl itd. itd.

Czy jest sens powielać informacje? Czy jest sens wszystko organizować na jednej stronie (kilka przedmiotów jednocześnie)?

Nie wiem.. byliby potrzebni ludzie od tego. Nie nastawiałbym się również na zyski czy specjalne profity.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności