Jump to content
Serwery CS-Classic
Serwery Counter-Strike Global-Offensive
1
Free for All
145.239.18.203:27015
2
Call of Duty 201
145.239.23.158:27015
3
JailBreak
51.83.164.150:27015
4
Multi Arena 1v1
51.83.175.255:27015
Serwery Counter-Strike 1.6
1
Only DD2
54.38.58.71:27015
Inne serwery
1
TeamSpeak3
ts.cs-classic.pl

Sygnatury - co i jak?


wuwunio
 Share

Recommended Posts

Natknęłam się na wiele prac, które ogółem są wykonane błędnie, pod względem stylistycznym. W moim poradniku, chciałabym Was uświadomić, co należy zachować, kiedy wykonujemy sygnatury. Na ogół wydaję się to być proste. No bo co? Mogę sobie wkleić jakieś tło z neta i wstawić gotowy render. Dam tylko napis, jakąś jedną teksturę i gitara!

Teoria

Wykonując sygnatury, powinniśmy pamiętać o odpowiednich wymiarach. Sygnatura nie powinna być wysoka. Zazwyczaj są to wymiary 380x150 ; 500x200 ; 450x150 itp. One nadają się idealnie. Wiele z osób na naszym forum, daje do podpisu sygnatury gigantyczne.


Przejdźmy teraz do najważniejszych rzeczy. Otóż wykonując sygnatury powinniśmy zadbać o estetykę. Praca nie może być zła jakościowo. Ważne jest, abyśmy zachowali odpowiednią kolorystykę, która będzie pasowała do tematu pracy. Najlepiej obrać dwa dowolne pasujące do siebie kolory z odrobiną odcieni szarości. Prace, które są przepchane kolorami, sprawiają wrażenie chaotycznej, nieprzyjemnej dla oka.

Całość pracy, a w szczególności render nie powinny być prześwietlone. Po czym można to poznać? Po przymrużeniu oczu na sygnaturze jest jedna, wielka, biała plama. Przykład?

Dodany obrazek
Sygnatura autorstwa Digletta.
Jest to jedna z sygnatur, która ma dużo światła. Jest ona ewidentnie prześwietlona, można to zauważyć po renderze. Na prawym ramieniu piłkarza jest duża, biała plamka.

Ostrość również odgrywa tutaj dużą rolę. Praca nie powinna być za bardzo rozmazana, ani za bardzo wyostrzona. Najlepiej użyć wzmocnienie (jedna z opcji w AP).

Przykłady.

Nie wszystkie sygnatury muszą być pełne przepychu. Rozchodzi mi się tutaj głównie o różnorodne tekstury oraz efekty. Nawet bez tego można wykonać prostą, a zarazem ciekawą sygnaturę, która będzie o wiele lepsza. Jednym z takich przykładów może być owa sygnatura.

Dodany obrazek

Kolory są dopasowane tematycznie, praca ma niesamowity klimat. Lekkość i prostota, a zarazem zaje****** w jednym.

Dodany obrazek

W tej pracy jest ukazane odpowiednie zastosowanie światła. Światło pada na postać, uwydatnia najważniejsze rzeczy. Drugi plan jest przyciemniony, a efekt? Sami oceńcie.

Dodany obrazek

Warto jest również stwarzać coś oryginalnego. Nasza kreatywność przecież jest najważniejsza. Po co robić non stop sygnatury, wzorowane na większościach wykonywanych przez grafików, skoro możemy stworzyć nasz indywidualny i wyróżniający się spośród innych styl. Czasami dobrze jest kombinować i poświęcić te 2 godzinki na pracowaniu z sygnaturami.


Mam nadzieję, że mój poradnik z pewnością przyda się początkującym, jak i zarówno zaawansowanym grafikom. Byłoby dobrze, gdybyście chociaż odrobinę skorzystali z moich porad. Poradnik został napisany z małą pomocą Digletta. Dziękuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Fajny poradnik , leci piwko.PS: Snowy , na sygnaturze Diggleta jak sie nie myle biała plamka jest na plecach a nie prawym ramieniu :D Aby było tak jak Ty mówisz , musiałby obrócić głowe w lewo o jakieś 150 stopni :D

Link to comment
Share on other sites

Z tego co pamiętam, to poradnik był pisany "na szybko", nie zwróciliśmy uwagi na takie szczegóły :-> Dobrze, flow, że ktoś zwraca uwagę na szczegóły i czyta ze zrozumieniem :-D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Fajny poradnik, ale proponowałbym abyś napisała jeszcze jeden poradnik. Jak zrobić te efekty ;). Dużo osób wie jak powinno wyglądać ładna i miła dla oka sygnatura ale nie potrafi jej zrobić. Leci piwko :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Guidelines