Skocz do zawartości

Aborcja


rafciu

Rekomendowane odpowiedzi

Artykuł o aborcji.


 


Aborcja to wywołanie poronienia, czyli zakończenie ciąży w wyniku interwencji zewnętrznej. Wybór procedury obejmuje metody medyczne oraz chirurgiczne.


 


Aborcja medyczna – przerwanie wczesnej ciąży poprzez podanie środków farmakologicznych.


Aborcja chirurgiczna – rozszerzenie szyjki macicy i odessanie pod ciśnieniem lub wyłyżeczkowanie płodu (między 10. a 22. tygodniem ciąży), a także inne metody, które są zależne od tygodnia płodu.


 


Skutki


Najczęstszymi dolegliwościami po zabiegu przerwania ciąży są bóle (przypominające te miesiączkowe) i stopniowo ustające krwawienie z pochwy. Większość lekarzy twierdzi, że kobieta już na drugi dzień po operacji może wrócić do codziennego życia.


Istnieje jednak niewielkie ryzyko wystąpienia negatywnych skutków aborcji takich jak:


 


- uszkodzenie szyjki macicy,


- krwotok,


- zakażenie narządu rodnego.


 


Im później dochodzi do aborcji tym większe szanse na powikłania.


 


blog_yf_5203748_8101162_tr_nie_zabijaj.j


 


 


Z mojego punktu widzenia jeżeli ktoś chce usunąć dziecko za pomocą aborcji nie powinien tego robić. Niech albo urodzi i spróbuje pokochać albo niech odda do adopcji, okna życia itp. Dużo jest takich instytucji.


 


Ale jak osoba jest niezbyt zdrowa na umyśle. Niech nie uprawia seksu. SEKS TO NIE ZABAWA. Gdy musi to niech chociaż się zabezpieczy a nie zabija bezbronne dziecko.


 


Ciekawe czy takiej osobie byłoby miło gdyby ją chcieli zabić bo ktoś nie potrzebuje "bachora" w domu itp.


 


 


Dziękuję za uwagę.


Mam nadzieję, że wiele ludzi przejrzy na oczy dzięki pomocy innych i nie dojdzie do aborcji.

Edytowane przez rafciu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz jeśli kobieta ma urodzić dziecko które nie będzie sprawne umysłowo nie będzie mogło chodzić do końca życia i nic nie będzie takie dziecko miało z życia to po co te dziecko ma się tak naprawdę męczyć ?  Co byś w takiej sytuacji zrobił?

Edytowane przez Omєga *
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są zawsze operacje, rehabilitacje. A może to dziecko tak na prawdę będzie zdawało sobie sprawę że żyje i będzie się cieszyło każdym dniem. Pomyśl sobie jak by się poczuło jak by operacje pomogły i jako 20 latek dowiedziałby się, że by go nie było na świecie - aborcja. itp

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem częściowo za aborcją, dlaczego tylko po części?
Bo gdybym był w sytuacji takowej jako płeć żeńska, nie miałbym serca dokonać aborcji, życie z myślą że zabiłeś...
Z drugiej strony jak wiadomo ludzie są w wielkim % "idotami" w takim sensie, że dla nich seks to jednak zabawa a większość posługuje się tym bez wiedzy o zabezpieczaniu się
a i w parze może iść to, że ktoś może być schlany, poźniej rośnie niechciane dziecko przez własną matkę i ojca, który dawno uciekałby za granicę.
Zdajecie sobie sprawę ile jest dzieci w domu dziecka, którzy nie mają przyszłości związanej z chodzeniem!? To aż boli! Takie dzieci WCALE nie są adoptowane.
Uważam, że aborcja powinna być legalna na własne życzenie. Choć osobiście wychowałbym swoje, nieważne czy to wpadka czy nie, czy to dziecko może chodzić czy nie. Dla mnie nie gra roli to
ile włoże pieniędzy w rehabilitację mojego dziecka bo żadne pieniądze nie są w stanie zastąpić doznań takich jak łzy, radość, zazdrość itd...
Znam mnóstwo ludzi, którzy dokonaliby bez wahania aborcji nie mając przy tym żadnych skrupułów, to chore.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by aborcja była legalna to by połowy z tego forum tu nie było. :P Aborcja to 1 wizyta u doktora i po dziecku. A wtedy można żałować do końca życia. Przykazanie V nie zabijaj. To jest zabójstwo! Małej istoty spokrewnionej z Tobą, która nie ma sił bronić się bo jest bezbronna ale kocha cię i chcę cie kiedyś przytulić a ty taka niespodzianka skrobanka i po dziecku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat aborcji jest bardzo kontrowersyjny. Moim zdaniem jeżeli matka nie ma wyjścia powinna to zrobić, ale tylko w ostateczności. Jednak są kobiety, które przez przypadek z powodu własnej nieuwagi lub nieuwagi partnera zachodzą w ciążę, a niechciana ciąża jest usuwana. Taka osoba nawet się nie zastanowi nad tym, że zabiła małe bezbronne istnienie, ponieważ ważniejszy dla niej jest spokój w otoczeniu, ponieważ jak by na nią rodzina spojrzała, albo co znajomi by o niej mówili ? Takie podejście do tej sprawy jest dla mnie nieludzkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Automatycznie wygenerowana wiadomość.

Temat został zamknięty przez któregoś z moderatorów.

 

Powód: Brak aktywności

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Administratorowi z wyższą rangą.

 

Pozdrawiamy

Administracja Forum | Cs-Classic.PL | Klasyczna sieć serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności