Skocz do zawartości

Kupno karty graficznej, płyty głównej i procesora


NexT.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym wa poprosić o pomoc przy wyborze karty graficznej, procesora i płyty głownej.

Na te części mam do wydania 1200zł, i chcę by poszedł mi cs go na tym.Myślę że tyle kasy wystarczy więc z góry dziękuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że chcesz kartę graficzną, płytę główną i procesor, czyli rozumiem, że takie rzeczy jak zasilacz, obudowa i pamięci ram już masz? Czy komputer chcesz kupować nie mając jeszcze nic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak obudowa, zasilacz mam a pamięć ram też by zdało kupić

@edit masz

/imgs/pre_1436862482__p_20150714_101939.jpg]pre_1436862482__p_20150714_101939.jpg[/url]

 

 

Myślę że nowe xd, muszę się zmieścić w 1200 zl

Edytowane przez NexT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zasilacz z czarnej listy, obowiązkowo do wymiany :)

 

http://www.morele.net/inventory/info/kMgfZr/

 

Procek da się podkręcić w granice 4,5 ghz na boxowym chłodzeniu, więc będzie blisko wydajności procków i3 czwartej generacji. Jeśli jednak będziesz mógł troszeczkę nagiąć budżet to proponowałbym wymienić grafikę na tą http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-r7-260x-core-edition-1gb-gddr5-128-bit-dp-hdmi-2xdvi-box-r7-260x-znj4-628159/ .

 

Podczas mma w cs go będziesz miał średnio na all low 200fps, fifa też na luzie pójdzie. A gry typu gta 5 czy wiedźmin 3 na niskich też powinny ruszyć :)

Edytowane przez DAx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i3-4160

ASRock B85M-DGS

MSI R9 270X Gaming ITX

 

Za nowe zapłacisz ~1400, używki zdecydowanie taniej.

 

Pokaż nam co masz na stanie w tym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale takie pytanie, czemu wy mu proponujecie intel i3, skoro może kupić dużo bardziej wydajniejszy AMD np ten: http://allegro.pl/procesor-amd-fx-8320e-8x4-0ghz-box-am3-36-m-cy-gw-i5510627979.html8x 4Ghz który jest o niebo lepszy od i3. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No evviva w niebo lepszy a kasa w w chu* dużo xd

 

Pany ja chcę by poszedł mi cs go i fifa 16 :D oczywiście bez lagow, @DAx cs go na karcie asus redeon 250 to chodzi tak na 100 fps, ale jak piszesz że można podkręcić to ok

Edytowane przez NexT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie baw się w radeony i i amd bo to jest śmiech jeżeli chodzi o stosunek tych producentów - gier.

Nvidia / intel mają mnóstwo wsparcia pod gry chociażby durne aktualizacje do kart graficznych przy premierach nowych gier, które poprawiają płynność i zwiększają osiągi. Radeon wypuszcza aktualizacje wtedy kiedy uważna to za słuszne i stosowne. (O wiele rzadziej)

 

Nie wiem co Ci nawet dokładnie polecić.

 

Chyba procek to i3 i pod podzespoły podpasuj jakąś płytę główną do tego karta graficzna z serii GTX np 750ti / 650ti / 550ti?

 

Na pewno bd wszystko banglać.

 

Porównaj sobie i sprawdź na necie. Mój kumpel procesor E5200 + gtx 550ti + 3 GB ramu DDR2, stary jakiś dysk twardy, a w CS GO 100 fps. W stresowych momentach ~80.

 

Jeszcze może coś pomyślę bo dość późno to piszę XD (02:00)

Edytowane przez SzeregowiecPL
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r7 260x do cs go będzie lepszy nawet od gtx 750 ti z prostego powodu - cs bazuje na dx9, co stawia radeona w lepszej sytuacji. Co do procków amd - ich stosunek wydajności do ceny w grach jest kosmicznie śmieszny. Do gier się absolutnie nie nadaje. Kolega tu proponuje i3 + gtx 750 ti, ale w tym przypadku wyjdziesz 400zl poza budżet.

 

Mi na r7 260x fpsy w cs nie spadają poniżej 160, na r7 250x myślę, że nie będą spadały poniżej 140-150, oczywiście wszystko zależy od ustawień.

 

Także Intel pentium g3258 + r7 260x będzie najlepszym rozwiązaniem w budżecie którym dysponujesz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do karty graficznej to spr i cs go chodzi na 80-90 fps a kiedy jest zadyma to schodzi do 60 fps i czasem jest lag

Na której? Btw pamiętaj, że karta graficzna ma bardzo mało do powiedzenia. To procesor carry robi ;D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, że bardzo mało. Na wykreconym i7 4790k wyciagniesz średnio te 100fps, ale i tak spadki beda do ~60 ze względu na integre :) Także grafa ma coś więcej do powiedzenia aniżeli "bardzo mało"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, że bardzo mało. Na wykreconym i7 4790k wyciagniesz średnio te 100fps, ale i tak spadki beda do ~60 ze względu na integre :) Także grafa ma coś więcej do powiedzenia aniżeli "bardzo mało"

Kolega pewnie tylko z teorii się zna bo " Na wykreconym i7 4790k wyciagniesz średnio te 100fps, ale i tak spadki beda do ~60 ze względu na integre " takiej głupoty mało kto by się podjął. Posiadam i7 i na zintegrowanej leciał ~150 fpsów w stresowych momentach 110~.

 

Procek to podstawa i każdy o tym wie i dobrze napisałem, że ma mało do powiedzenia w porównaniu do porcka bo jestem ciekawy co odpalisz na samej karcie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma mało, a ma bardzo mało to jest jest dość duża różnica. Podkręcony i7 nie ma szansna posiadanie w stresowych momentach powyżej 60 fpsów lol. nie wiem, czy to samo rozumiemy poprzez pojęcie stresowe moemnty - mapa train, otwarty bs, 5 smoków obok cb, jesteś na 3 fleszach. To jest sytuacja stresowa, a nie jeden smoke na gali na dd2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeregowy mi chodzi o gtx 550ti. Widzę że staracie mi pomóc w wyborze xd. Ja chcę by mi poszedł cs go i FIFA 16, nie chcę jakiś kosmicznych części. Jak możecie dajcie jakiś dobry zestaw :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fifa:

- Intel Core i5-2550K 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/Radeon HD 6870 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 8/8.1/10 64-bit

- Minimalne: Intel Core i3-2100 3.1 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce GTX 650/Radeon HD 5770 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 7/8/8.1 64-bit

 

Przypasuj się do tego.

 

Bo CS pójdzie na pewno.

 

( Core 2 Duo 2 GHz, 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza), 7.6 GB HDD, Windows XP/Vista/7 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra CS pójdzie na pewno na

 

i3

 

Fifa też się zmieści ( nie wiem ile dokładnie potrzebuje fifa bo jej nie ma)

 

Poszukaj sobie jakiegoś taniego GTXa np który ma 1 / 2 gb pamięci

 

http://www.ceneo.pl/18009478< to tylko przykład, chociaż dobry.

 

Bo lepiej kupić lepszy sprzęt np na fife 17 niż zmieniać znowu :V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności