Skocz do zawartości

Poradnik do Vi w jungl


Tyskie

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, tak jak w temacie. W tym poradniku, napisze wam poradnik do mojego osobistego maina, jakim jest Vi. Jest zazwyczaj grana w jungli, ale czasami można ją spotkać na top lane oraz mid lane. Ten poradnik, będzie tylko się tyczył do gry w jungli. 

Maxowanie spelli - 

 

R -> Q -> E - W (jeżeli enemy team, ma dużo tanka w teamie, maxujemy R -> Q -> W -> E)  W daje nam true dmg paswne, na ilość zdrowia. Czyli, im więcej przeciwnik ma hp, tym więcej mu zbierzemy, zbijając pasywe co 3 aa. Pewnie zapytacie, czemu first Q maxowane? Większe cdr na ganki i więcej bijemy, gankując. Bardzo mobline do gankowania jak i uciekania. 

 

Build - 

 

Standardowy, do zbalansowanego, enemy teamu z 1/2 ap i reszta ad

 

Nieb / Red  item jungle (AS) -> Buty Merce/Tabi (zależy czy eneamy team ma dużo cc czy dużo aa) -> Ostrze Zniszczonego Króla (Botrk) -> Randuin -> Banshee -> Frozen Heart  (jeżeli bardziej potrzebujemy, MR, to pierwsze Banshee. następnie Randuin)
Nieb / Red item jungle (AD) -> Buty Merce/Tabi -> Trinity -> Randuin -> Banshee -> Frozen Heart

 

Build w zależności od eneamy teamu -

 

Jeżeli enemy team ma przeważającą ilość postaci pod AP:

 

Nieb / Red  item jungle (AS) -> Buty Merce -> Botrk -> Spirite Visage -> Banshee -> Malmotrius

Nieb / Red  item jungle (AS) -> Buty Merce ->Trinity -> Spirite Visage -> Banshee -> Malmotrius

 

Jeżeli w teamie, przeważają AD, można zrobić się na 2 sposoby-

 

Full Tank

- Nieb / Red item jungle (AS/AD) -> buty Tabi -> Randuin -> Frozen Hearth -> Thormail -> Warmog

 

Bądź full AD, z przebiciem pancerza

- Nieb / Red item jungle (AS/AD) -> Botrk -> Black Cleaver -> Randuin -> Trinity -> Last Wheasper (można co innego, można się pobawić)

 

Combo-

 

Combo można wykonać następująco:

1. Używamy Q i kiedy mamy 2x pkt na W pasywnym używamy E i zbija nam pasywe z większym dmg, można na koniec użyć R.      Q -> AA -> E -> R

2. R -> Q -> AA -> E 

3. R > Q > E > AA > E > Ignite

 

Kto dobrze działa z Vi-

 

Najlepiej według mnie, współgrają: Orianna, Yasuo, Wukong, Shen (Na pewno z kimś jeszcze dobrze działa!)

 

Kontry Vi i na Vi-

 

Vi silna jest przeciw: 

-Brand

-Varus

-Malphite

-Draven

 

Vi jest słaba przeciw- 

-Cho'Gath

-Yasuo

-Sion

-Heimerdinger

 

 

Cena postaci to 6300Pz, bądź 975RP

 

Skiny do Vi-

 

 

-Wytworna Vi, cena skórki to 750 RPpost-17676-0-17898100-1438127031_thumb.jpg post-17676-0-90246900-1438127229_thumb.jpg

 

-Neonowa Vi, cena skórki to 975 RP post-17676-0-10531500-1438127014_thumb.jpg post-17676-0-74811100-1438127235_thumb.jpg

 

-Posterunkowa Vi, cena skórki 975 RP post-17676-0-24445100-1438127464_thumb.jpg post-17676-0-38930500-1438127469_thumb.jpg

 

 

PORADNIK JEST W 100% MOJEGO AUTORSTWA !!!

Edytowane przez Tyskie
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Vi jest to moja trzecia postać do jungli, teraz mam prawie 60k na niej. Testowałem mnóstwo build'ów na dżungli. Również ten który wyżej wymieniłeś i co mogę powiedzieć... Nie jest to efektywne. 

Osobiście uważam za najlepszy build taki:

pre_1445351015__beztytulu1.jpg

Polecam to wypróbować, a nie pożałujecie ;).

Czyli tak, item na dżungle z czerwoną kulką (+40 dmg etc..) > buty w zależności od teamu przeciwkina (ap/ad) > Pancerz umrzyka > Banshee > Guardian Angel, gdzie banshee można zmienić, gdy w przeciwnym teamie jest dominacja TYLKO AD. 

Ten build zrobi z Ciebie nie tylko tanka, ale maszynę do zabijania, która swoją ofiarę spowolni ^^.

Na dodatek skille rozdaje zazwyczaj tak. Zaczynam od W, potem E > Q > R, i maks'uje W > E > Q >R 

To tylko przedstawiam jak ja osobiście gram na dżungli tą postacią, z racji tego, że main'uje dżunglę pozwoliłem sobie na pokazanie Wam mojego build'u. 

Ten build ma taki minus, że Vi nie ma tego walnięcia z kryta, ani obrażeń samych w sobie, a to wydaje mi się, że jest najważniejsze w tej postaci. 

Ale jak wiemy, każdy ma swój styl gry i punkt widzenia. Poradnik dostał już kiedyś lajka, ale zapomniałem się pod nim wypowiedzieć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Automatycznie wygenerowana wiadomość.

Temat został zamknięty przez któregoś z moderatorów.

 

Powód: Nieaktualny poradnik.

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Administratorowi z wyższą rangą.

 

Pozdrawiamy

Administracja Forum | Cs-Classic.PL | Klasyczna sieć serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -_- odblokował(a) ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności