Skocz do zawartości

Windows 10


sonia1234

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie W10 jest całkiem spoko :). I dobrze się sprawuje no i ma parę fajnych funkcji :) (np. wirtualne pupity, wbudowany program do nagrywania, sklep) . Tylko że W10 jest za darmo jedynie na rok, a później albo kupisz (ok 900zł) albo wróci automatycznie do poprzedniej wersji. Jeśli jednak chcesz kupić W10 podczas gdy jest on jeszcze za darmo będzie on kosztował 130zł.

 

Tutaj parę zmian w 10 :) :

  •  nowe-stare menu start, od teraz nie będzie ono zajmowało całego ekranu, będzie na wzór Widnows’a 7, ale z kaflami

menustart.png

  • każda aplikacja z Windows Store uruchamiana będzie w oknie z możliwością minimalizacji, maksymalizacji czy zamknięcia przyciskiem X, będzie też posiadała pasek tytułowy.

appwoknie.png

  • nowy podział ekranu, aplikacje można rozkładać po ekranie w nowym formacie 4 okienek

4okienka.png

  • nowy przycisk otwartych aplikacji i łatwiejsze przełączanie między nimi

nowytaskbutton.png

  • wiele pulpitów między którymi można się łatwo przełączać i konfigurować każdy z nich osobno

wielepilpit%C3%B3w.png

  •  szybsze wyszukiwanie plików – explorer plików pokazuje teraz ostatnio otwierane pliki i foldery.​
Edytowane przez SlinceShot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie W10 jest całkiem spoko :). I dobrze się sprawuje no i ma parę fajnych funkcji :). Tylko że W10 jest za darmo jedynie na rok, a później albo kupisz (ok 900zł) albo wróci automatycznie do poprzedniej wersji.

 

A nie miało być czasem tak, że po roku dalsze aktualizacje będą kosztować ? 

 

Edit: Aha. Dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu :).

Edytowane przez ziomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie miało być czasem tak, że po roku dalsze aktualizacje będą kosztować ? 

 

Żeby W10 się aktualizował trzeba go kupić a potem już aktualizacje są za free (gdzieś tak czytałem, chyba nawet przy instalacji ale nie jestem pewny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem 10-tkę w wersji beta u znajomego. Sam nie instalowałem, raczej unikam wszystkich wersji testowych, bez względu na to czy to program czy system. Zapowiada się ciekawie. Nie wiem jak się spisze w pracy, ale planuję zakup nowego laptopa i czekam na oficjalną premierę Windows 10. Przymierzam się na przesiadkę na 10-tkę, jak na razie używam Windowsów skokowo - 98 - XP - Seven i teraz planuję 10-tkę. W pracy ( jako psycholog) mam akurat Windows 8.1 i już nie narzekam na niego też. Nie jest co prawda idealny i przez pierwszy tydzień mnie wkurzał, ale można się przyzwyczaić. Zresztą nie ma idealnych systemów operacyjnych. Każdy ma wady i zalety.

Edytowane przez kajetano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Automatycznie wygenerowana wiadomość.

Temat został zamknięty przez któregoś z moderatorów.

 

Powód: Brak aktywnosci

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Administratorowi z wyższą rangą.

 

Pozdrawiamy

Administracja Forum | Cs-Classic.PL | Klasyczna sieć serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności