Skocz do zawartości

Szad Akrobata - poeta XXI wieku.


Paweł.

Rekomendowane odpowiedzi

pre_1445730429__27113441_61_624506927.jp

Szad, właściwie Michał Baryła (ur. 15 lipca 1980 w Wałbrzychu[2]) − polski raper. Wychował się w wałbrzyskiej dzielnicy Podzamcze. Znany jest przede wszystkim z występów w grupie hip-hopowej Trzeci Wymiar. Prowadzi także solową działalność artystyczną.

 

Działalność artystyczna

W 1998 razem z Nullem pod nazwą Poetikanonim nagrał pierwszy wałbrzyski nielegal hip-hopowy pt. ...Od zawsze tu byłem. Cały materiał nagrany został w domu na komputerze. Za muzykę na tym albumie odpowiedzialni byli: Szczepan, Nullo i Szad. Album spotkał się z bardzo pozytywnymi recenzjami.

 
Na przełomie 2002 i 2003 powstał Peo-ete-ik w składzie: Szad, Nullo, Pork i DJ Sph. Wkrótce formacja nagrała demo, które zostało rozesłane do wytwórni, z kilku otrzymanych ofert formacja wybrała wytwórnię Camey Studio. Na demie ukazało się piętnaście utworów, za warstwę muzyczna odpowiadali głównie DJ Sph, Nullo i Szad. Cały materiał został nagrany w amatorskim studiu Na Poddaszu. Nagrania nie zostały nigdy opublikowane. W ramach promocji nakręcony został także amatorski teledysk do piosenki "Trójwymiarowy biznes".
 
Debiutancki legalny album grupy zatytułowany Cztery pory rapu ukazał się w listopadzie 2003. Gościnnie wystąpili na nim Wall-E i Peja. Płytę promowały single: "15 Mc's", "Skamieniali", "Dostosowany", "Dla mnie masz stajla", "Zapomnij o tym" i "Bez rapu byłbym nikim!". Album znalazł 18 tysięcy nabywców. Rok później ukazała się reedycja pierwszego albumu Trzeciego Wymiaru, na której znalazły się dodatkowe remiksy i teledyski oraz utwór "Basketball" Nullo i Masseya.
 
Druga płyta była nagrywana pomiędzy 2005 a 2006. Za produkcję odpowiedzialni byli: Dj Sph, Creon, Laska i Magiera (WhiteHouse). Na płycie Inni niż wszyscy, która premierę miała 24 kwietnia, znalazło się piętnaście utworów. Gościnnie w nagraniach wzięli udział Wall-E, DonGURALesko, Esee, OneManArmy, K-Fka, Puenta (Łasuch, Primo) i Blanco. Płytę promował teledysk "Wuuuf" w reżyserii Dariusza Szermanowicza. Został on realizowany w studiu telewizyjnym Polskiego Radia Wrocław. Obraz uzyskał nominowany do teledysku roku Viva Comet 2007. Kolejny teledysk został zrealizowany do utworu "Czarne chmury nad miastem". W 2011 ukazał się solowy album rapera zatytułowany 21 gramów. 6 kwietnia 2013 roku ukazał się drugi solowy album rapera zatytułowany I niech szukają mnie kule.
 
Szad i jego "krążki...

Szad Akrobata i jego płyty. Pierwsza zatytułowana jako "21 Gramów - Nie, ona nic nie ma wspólnego z jaraniem. Otóż w 1901 prowadzono eksperymenty na umierających ludziach i wyszło im, że ludzka duża waży 21g Link do całego tematu

Szad "21 gramów" - tracklista:

1. Intro (produkcja: Dj Creon, cuty: Dj Creon) 
2. Wszystko zaczęło się od czystej kartki (produkcja: Dj Creon)
3. Kradnę ci duszę (produkcja: Dj Creon, cuty: Dj Creon) 
4. Dług (produkcja: Dj Creon, cuty: Dj Qmak) 
5. W nieco innym świetle (produkcja: Bedwaem, cuty: Dj Qmak) 
6. Na mnie warto zaczekać (produkcja: Dj Creon, cuty: Dj Qmak) 
7. Życie jest za krótkie (produkcja: Amat, cuty: Dj Qmak) 
8. Bagażowi (produkcja: Bedwaem, cuty: Dj Qmak)
9. Krąg zaufanych (produkcja: Dj Phast)
10. Szukając drogi do Zion feat. Nullo (produkcja: Dj Creon)
11. Panu dziękuj (produkcja: Amat, cuty: Dj Qmak)
12. Rzeka (produkcja: Dj Creon, cuty: Dj Qmak) 
13. Skit (produkcja: Dj Creon, cuty: Dj Qmak)
14. Krok do szaleństwa (produkcja: Dj Creon)
15. Patrzę jak idziesz (produkcja: Amat)
16.16 linijek (produkcja: Dj Creon, cuty: Dj Qmak)
17. Nie znasz mnie feat. Pores (produkcja: Dj Creon, cuty: Dj Qmak)
18. Witam w komnatach (produkcja: Bedwaem, cuty: Dj Qmak)
19. Pytam się czy znasz mój styl (produkcja: Dj Creon, cuty: Dj Creon)
20. Głos na nie feat. Arkanoid, Szachu, Klif, Martin, Wal, Nullo, Faf, Chaber, Godleś, Pablo, Kaes, Pores, Kłyżu, Tums (produkcja: Amat)
21. Outro - Co raz więcej powodów (produkcja: Dj Phast)

Kolejnym jego pokazem niezwykłego flow, poetyzmu i świetnych tekstów było "I niech szukają mnie kule"

Szad Akrobata - "I niech szukają mnie kule" tracklista:

 

 

1. Intro - Pierwsza bezsenna noc
2. Bal na żyletce
3. Akrobiografia feat. DJ Qmak
4. Dzieci miast feat. DJ Slime
5. Umieram na wyobraźnię feat. DJ Qmak
6. Sprawdzam feat. DJ Qmak
7. Gniew feat. DJ Slime
8. W poczekalni feat. DJ Slime
9. Skit - Druga bezsenna noc
10. Nic nie stoi w miejscu feat. DJ Slime
11. Góra feat. DJ Slime
12. Brzydsze kaczątka feat. DJ Perc
13. Ga... Ga...
14. Niezapominajka feat. DJ Slime
15. 3wflooowklika feat. Nullo, Pork Pores Porkinson
16. Nie wiesz, komu depczesz kwiaty feat. DJ Qmak
17. Outro - Sen

 

 

 

Szad Akrobata jest przez niektórych nazywany "poetą wyklętym", gdyż niewielu go słucha. Często też można przeczytać w samych komentarzach na YouTube.com o tym, że twórczość Szada czy też samego Trzeciego Wymiaru jest dla "wybranych".

Czy to prawda? - Nie wiem. Nie oceniam, choć uważam, że Ci wyżej wymienieni są warci uwagi, bo trzymają poziom.

 

Co do najnowszej płyty Michała to odpowiedział jasno i wyraźnie na swoim fanpage'u na FB:

pre_1445730014__szad.jpg

 

Początek jak również informacje o działalności skopiowane z wikipedii.

Reszta wzięta z YT, FB.

pre_1445730474__1360264861_k3ppvk_600.jp

Edytowane przez Pawel.?
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mój temat ma już 1400 wyświetleń bardzo dziękuje za zainteresowanie się ;)

 


 

Holy moly! Dobiliśmy do ponad dwóch tysięcy wyświetleń! Bardzo dziękuję za zainteresowanie się tematem!  :dajekwiata:

Edytowane przez Pawel.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności