Skocz do zawartości

Zgłoszenia: Jak one działają? | League of Legends


Paweł.

Rekomendowane odpowiedzi

kayle_0_base_5.jpg?itok=vzoOKYqp

 

 

Odkąd na wiosnę uruchomiliśmy mechanizmy natychmiastowego reagowania, lato i jesień spędziliśmy na podrasowaniu go. Z kolei w patchu 5.21 zaktualizowaliśmy zgłoszenia, skupmy się więc na chwilę na sposobie ich funkcjonowania oraz na tym, jak wpasowują się w szerszy ekosystem.

 

Co się zmieniło?

 

Wprowadziliśmy dwie duże zmiany do systemu zgłaszania. Najpierw przeanalizowaliśmy dane dotyczące zgłoszeń oraz opinie społeczności, aby pozbyć się zbędnych, bezużytecznych i przestarzałych kategorii zgłoszeń.

Kontynuując, stary system pozwalał na zgłaszanie jedynie jednego problemu, a przecież wszyscy graliśmy z ludźmi, którzy w jednej grze przejawiali kilka różnych niesportowych zachowań. Od teraz system pozwala na zgłoszenie do trzech kategorii w przypadku wyjątkowo patogennych graczy.
Wybór wielu kategorii nie zwiększy surowości zgłoszenia, ponieważ system weryfikuje trafność każdej zgłoszonej kategorii. W dalszej części omówimy w jaki sposób radzimy sobie z nieuczciwymi zgłoszeniami, ale ogólnie mówiąc: im rzetelniejsze i bardziej trafne jest zgłoszenie, tym większa jest szansa na to, że podejmiemy odpowiednie działania.
 
Dlaczego zgłoszenia mają znaczenie?
 
Czasami dochodzą nas głosy, że niektórzy gracze zastanawiają się, czy zgłoszenia w ogóle mają sens w świecie zautomatyzowanych mechanizmów natychmiastowego reagowania. Najkrócej mówiąc: zgłoszenia są bardzo ważne. Spójrzmy na sprawę z szerszej perspektywy.
Uważamy zbiorcze dane pochodzące ze zgłoszeń za wspólny głos graczy i główny sposób, w jaki społeczność definiuje i ustanawia standardy zachowań. Kiedy zgłaszasz jakiegoś gracza, twój głos przyczynia się tego procesu. Dla przykładu dane ze zgłoszeń pokazują, że zdecydowana większość graczy nie pochwala rasizmu, seksizmu oraz homofobii i dlatego optymalizujemy system tak, by w szczególności brał na celownik negatywne wypowiedzi.
Co ważne, każdy region posiada swoje własne standardy, więc dostosowujemy system dla każdego regionu z osobna, tak aby brał pod uwagę różnice kulturalne. Na przykład w większości regionów nazwanie innego gracza „brązowym” jest często zgłaszane, ale w Korei nawet nazwanie kogoś „srebrnym” jest obraźliwe. Auć. Kawały z gatunku „twoja matka to lub tamto” również różnią się w zależności od miejsca. W krajach, gdzie językiem urzędowym jest angielski, tego typu żarty mogą być brane za głupie lub złośliwe, lecz w Korei zawsze są bardzo obraźliwe. Miejcie to więc na uwadze przy następnej wizycie w Seulu.
Zgłoszenia są ważne po grze, ponieważ nikt nie może zostać ukarany bazując jedynie na danych pochodzących z samej gry. Jeśli więc nie ma żadnych zgłoszeń po danej grze, system zakłada, że nic złego się nie wydarzyło i nie ma powodu, aby kogokolwiek ukarać. To oznacza, że jeśli grasz z negatywnym graczem i go nie zgłosisz, to nie zostanie on ukarany i prawdopodobnie nie poprawi swojego zachowania.
 
 
W jaki sposób zgłoszenia są pomocne?
 
Gdy gracz zostaje zgłoszony, mechanizm natychmiastowego reagowania zbiera wszystkie zgłoszenia z danej gry i porównuje je z danymi z gry (statystyki, czat, zakupione przedmioty, metryki z poprzednich gier), w celu podjęcia decyzji o ewentualnym ukaraniu. Jeżeli gracz zostanie ukarany, to otrzymuje kartę resocjalizacyjną (wiadomość w kliencie gry, opisującą rodzaj kary oraz dowody na zachowania, które ją spowodowały). Nawet jeśli nikt nie zostaje ukarany, to system zachowuje zgłoszenie i dane pochodzące z gry, aby w przyszłości móc podejmować lepsze decyzje, kiedy gracz jest zgłaszany po raz kolejny.
Zgłoszenia sięgają dalej niż tylko wspieranie natychmiastowego reagowania. Korzystają z nich specjaliści ds. wsparcia gracza, projektanci, pracownicy naukowi, inżynierowie oraz specjaliści ds. danych w celu:
 
  • osobistego sprawdzania trudnych i rozbieżnych przypadków (w sytuacjach takich bardzo przydają się komentarze zgłaszających);
  • analizowania tendencji w rodzajach zgłoszeń oraz w komentarzach na przestrzeni czasu, aby wspomóc projektowanie przyszłych systemów społecznościowych;
  • budowania i napędzania zautomatyzowanych systemów, takich jak mechanizm natychmiastowego reagowania.
Od czasu do czasu jakiś gracz próbuje ukarać innego, zgłaszając go z chęci zemsty. W przypadku systemu, który oparty jest na uczciwości, jest to potencjalnie duży problem. Jesteśmy w stanie wykryć fałszywe zgłoszenia, wyeliminować je za pomocą filtrów i zmniejszyć efektywność przyszłych zgłoszeń ze strony uporczywie nieuczciwych graczy. W miarę jak będziemy budowali więcej systemów opartych na uczciwych zgłoszeniach, kary za fałszywe zgłoszenia będą się stawały bardziej surowe.
Niektóre przypadki wymagają ludzkiej intuicji i oceny, dlatego odbudowujemy Trybunał. W przyszłości Trybunał będzie opierał się na zgłoszeniach (i nagrodach) przy podejmowaniu odpowiednich działań w odniesieniu do pozytywnych i negatywnych zachowań. Precyzyjny wybór zgłoszeń oraz komentarzy będzie niezwykle istotny w informowaniu głosujących w Trybunale o faktycznym przebiegu wydarzeń. Nie możemy się już doczekać, aż ponownie uruchomimy Trybunał, kiedy tylko zakończymy wprowadzanie nowego trybu wyboru bohatera we wszystkich regionach i kolejkach.
Komentarze? Pytania? Przez pewien czas będziemy w pobliżu, aby rozmawiać o zachowaniu graczy.
 
 
 
Źródło:http://eune.leagueoflegends.com/pl
Edytowane przez Pawel.?
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -_- odblokował(a) ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności