Jump to content

Jak zrobić screenshota?


Guest Yaankes

Recommended Posts

Guest Yaankes

Niby takie proste, dlatego postanowiłem napisać kilka słów na temat: Jak zrobić screena.

Screen inaczej Zrzut ekranu (z ang. screenshot, screen dump, screen capture) czyli zapis aktualnego obrazu wyświetlanego na monitorze, najczęściej do pliku graficznego.

Zrzuty ekranu stosuje się np. w celu demonstracji oprogramowania lub problemu użytkownika, umieszczenia ich w instrukcji lub w dowolnym innym przypadku, gdy z pewnego powodu zachodzi potrzeba pokazania zarchiwizowanej zawartości ekranu innym.

Tyle teorii, przechodzimy do praktyki:

Do robienia screenów można używać specjalnych programów ale po co jeśli istnieją prostsze sposoby. Na początku musimy przygotować ekran, czyli otworzyć okno z interesującą nas zawartością. Następnie odszukujemy na klawiaturze przycisku PrintScreen, standardowo znajduje się nad klawiszem Insert. Po wciśnięciu tego przycisku zawartość obrazu zostanie zapisana w schowków, na ekranie nie zobaczymy żadnego komunikatu, dosłownie nic się nie zmieni. Teraz musimy odczytać zawartość schowka i zapisać naszego screena do pliku. W tym celu potrzebujemy dowolnego programu graficznego, my wybierzemy Painta - wszyscy użytkownicy Windowsa powinni go mieć zainstalowanego. Otwieramy program, z menu Edycja wybieramy pozycję Wklej. Teraz na obszarze roboczym zobaczymy zawartość zrobionego wcześniej screena. Jeśli chcemy zapisać tylko fragment screena to musimy go przyciąć. Przejdźmy do zapisywania obrazu do pliku, wejdź w Plik | Zapisz, z pola Zapisz jako typ wybierz JPEG lub PNG. Są to kompresje pozwalające zmniejszyć rozmiar pliku.

Do robienia screenów możemy użyć także sekwencji Alt+PrintScreen co spowoduje że do schowka zostanie zapisane tylko aktualnie aktywne okno.

Źródło: ogame.bajo.pl i troszke, mojej głowy ;d

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

sa 2 sposoby albo prinscreen albo wpisujesz w konsoli bind F4 snapshot.jak sprawdzic czy dziala? gdy zrobisz screeny komputer ci sie jakby na sec zawiesza.screeny znajdziesz w folderze csstrike

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Automatycznie wygenerowana wiadomość.Temat został zamknięty przez któregoś z moderatora.Powód: /clJeżeli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Administratorowi z wyższą rangą.PozdrawiamyAdministracja Forum | Cs-Classic.PL
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy