Skocz do zawartości

Smacznie i zdrowo


QueboNaHombre

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Chciałbym wam dzisiaj zaproponować kilka przepisów na zdrowy, szybki bo zajmie wam zaledwie 30 min i bardzo smaczny obiadek. Z góry zapowiadam że jest to typowo obiad przed treningowy podczas diety wysokobiałkowej ^^

Obiadki które głównie opierają się na kurczaku :3 delicje wystarczy spróbować.

 

1. Pierś z kurczaka z ryżem jajkiem i sałatką oraz pomidorem.

do przyrządzenia potrzebne będą nam:

-pierś z kurczaka (ok. 200 gram)

-zioła (gotowy mix naturalnych można kupić w sklepie)

-ryż biały

-oliwa z oliwek

-1 lub 2 jajka w zależności od tego kto ile zmieści w siebie :3

-sałatka (każdy może zrobić sałatkę jaką woli, która opiera się na warzywach i owocach, może być nawet gotowa np. buraki z cebulą i marchewką itd.)

 

Pierś z kurczaka najlepiej porcjować dzień wcześniej i od razu po wykonaniu przyprawić ją. Talerz z przyprawioną piersią przykrywamy drugim i chowamy w lodówce może stać nawet 3 dni ciągle będzie dobra i użyteczna.

 

Ryż wystarczy ugotować zajmuje około 25 min (zagotowanie wody +15 min gotowanie ryżu, pamiętaj o delikatnym posoleniu wody)

 

A więc zaczynamy pierwsze co gotujemy ryż i w międzyczasie smażymy na oliwie z oliwek wcześniej przygotowaną i przyprawioną pierś z kurczaka (płyta indukcyjna jeśli mamy 1,2,3  to najpierw na 3 przez ok 2 min osmażamy jedną stronę potem drugą, później na 2 smażymy aż nabierze ładnego koloru. PAMIĘTAJ NIE CHCEMY JEJ SPALIĆ). Zanim skończymy smażyć pierś nasz ryż powinien być gotowy więc nakładamy około pół torebki (250 gram, nie robimy piramidy ładnie go rozkładamy). Po zdjęciu kurczaka z patelni na talerz to dalej na 2 (oznaczenie mocy z płyty indukcyjnej) smażymy sobie jajko/jajka. W zależności od gustu możemy przygotować jajko "sadzone" lub jajecznicę (pamiętajcie o soli i pieprzu nadaje lepszego smaku dla jajka- moim zdaniem). Gdy skończymy smażyć jajko to przykrywamy nim ryż. Obok nakładamy sobie surówkę i  voilà! wszystko gotowe.

 

Nasze danie możemy przygotować na wiele sposobów z różnymi składnikami czyli np.:

1. pierś z kurczaka zamiast ziołami to A.smarujemy kostką rosołową, B.Przyprawa do mięsa, C.Przyprawa do kurczaka, D.Przyprawa do indyka E. zamiast piersi z kurczaka można użyć indyka lub innego chudego mięsa.

2. zamiast ryżu możemy użyć A. kasza jaglana, B. kasza gryczana, C. ryż brązowy, D. Makaron/Makaron brązowy

3. zamiast samych jajek (sadzonych lub jajecznicy) A. Jajecznica z serem (po prostu przed wylaniem na patelnie dodajemy tartego sera max 30-50 gram), B. Serek wiejski z płatkami owsianymi i pomidorem (w misce mieszamy płatki owsiane z serkiem wiejskim potem wystarczy dokroić pół pomidora i dodać pieprzu by pomidor lepiej smakował), C. Serek wiejski z samymi płatkami owsianymi/ Serek wiejski z samym pomidorem, D. jajecznica z płatkami kukurydzianymi np. cornflakes,

E. pomidor w śmietanie (Wszystkie powyższe punkty oczywiście wykładamy na kaszę,ryż,makaron i razem wcinamy bardzo smaczne, nie próbowałem wyłącznie połączenia makaronu z serkiem wiejskim) 

4. Sałatki - Wszelkiej maści, lecz staramy się unikać dużej ilości serów, olejów

A tu przykłady jak to wygląda w moim przypadku :3

 

pre_1450114424__dsc_0085.jpg

 

lub

 

pre_1450113229__dsc_0080.jpg

 

Pamiętajcie, że kuchnia to nie udręka a może być także naszą przyjemnością :3 z tego co tu napisałem możecie wykonać wiele różnych dań (bardzo zdrowych) na dodatek smacznych polecam gorąco z czasem dodam też nowe przepisy   ;) o ile wam się spodobają

Edytowane przez QueboNaHombre
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia przykuły mój żołądek do przepisu. Szkoda, że czas mi nie pozwala na "kuchenne rewolucje". Jeżeli będzie czas i nie zapomnę to coś poświruję :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia przykuły mój żołądek do przepisu. Szkoda, że czas mi nie pozwala na "kuchenne rewolucje". Jeżeli będzie czas i nie zapomnę to coś poświruję :).

 

Zachęcam Cię do spróbowania na prawdę dużo czasu ci to nie zajmie ponieważ kurczaka przygotuj dzień wcześniej i schowaj w lodówce (zajmie ci to max 15 min), a samo zrobienie wszystkiego zajmuje max 30 min i wcinasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wow , jestem w szoku , ze takie tematy na tym forum istnieją , na pewno spedze tutaj wiele czasu , dzieki , jutro bede pichcil ! ! :)

Edytowane przez slowdeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Automatycznie wygenerowana wiadomość.
Temat został zamknięty przez któregoś z moderatorów.

 

Powód: Zamykam

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Administratorowi z wyższą rangą.

 

Pozdrawiamy
Administracja Forum | Cs-Classic.PL | Klasyczna sieć serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności