Skocz do zawartości

Udostępnianie screenshotów


Bielecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zauważyłem w wielu tematach, że wszelkiego rodzaju zrzuty ekranu są udostępniane jako .rar'y na serwerach udostępniania plików. Moim zdaniem jest to poważne zagrożenie dla każdego, kto tą paczkę pobiera i przegląda. Dlaczego? Otóż jest bardzo łatwo stworzyć paczkę z malware. Osoby przeglądające takie paczki bardzo łatwo mogą sobie w ten sposób zainfekować komputer. Dlatego proponuję dwa, niezależne od siebie rozwiązania:

  • zezwolenie na udostępnianie zrzutów w hostingu obrazków Imgur i/lub Screenshu
  • wymaganie od każdego wrzucającego plik dołączenia skanu z internetowego skanera antywirusowego VirusTotal
Sądzę że takie rozwiązanie znacząco zwiększyłoby bezpieczeństwo wszystkich użytkowników forum.

Dodatkowo, każdemu kto kiedykolwiek takie pliki pobierał, gorąco zalecam przeskanowanie komputera jakimś antywirusem i/lub antymalwarem. Szkodliwe oprogramowanie może czekać w uśpieniu lub działać niepostrzeżenie, wcale nie musi od razu się ujawniać.

 

Proszę o rozpatrzenie mojej propozycji

Pozdrawiam

Bielecki

 

 

EDIT:

Trochę się nie za bardzo jeszcze orientuję w regulaminie.. Chyba nie powinienem odpowiadać postem pod tym tematem, co dla mnie jest trochę dziwne, no ale ok, po prostu zedytuję ten post.

A jak bedziecie chcieli sprawdzac czasy demek? :/ bo jeśli bedzie wrzucony na imgur o ile mi sie zdaje data bedzie sciagniecia a nie utworzenia pliku :/

 

Niestety, CREATIVE, nie wiem jak Imgur działa jeśli chodzi o czasy, bowiem miałem do czynienia tylko ze sprawdzaniem Minecraft'a, gdzie trzeba było na screenie uwzględnić zegarek z datą z rogu ekranu. W obrazkach jest "Submitted: n hours ago", ale jest to tylko czas wrzucenia (nawiasem mówiąc, wszystko da się zmodyfikować i osobiście potrafiłbym to zrobić w pół minuty). Jeśli pomysł z Imgurem nie wypali, niechże będzie chociaż ten VirusTotal. System udostępniania pozostałby taki sam, ale zawsze byłoby jakieś zabezpieczenie.

 

Hahaha :) co prawda nigdy sie nie spotkalem żeby w jakiejkolwiek paczce bylo zlosliwe oprogramowanie czy nie słyszałem zeby od ssow demek komus kompa rozwalilo. :)

 

No i z wielkim szczęściem dla Ciebie i osób, które znasz :) Ja zdaję sobie sprawę co jest możliwe i przed tym chciałbym ustrzec. A kto wie, może po prostu trafiłeś / Twoi znajomi trafili na takie oprogramowanie, które im chodzi w tle do tej pory... Oby nie. Edytowane przez Bielecki
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha :) co prawda nigdy sie nie spotkalem żeby w jakiejkolwiek paczce bylo zlosliwe oprogramowanie czy nie słyszałem zeby od ssow demek komus kompa rozwalilo. :)

A jak bedziecie chcieli sprawdzac czasy demek? :/ bo jeśli bedzie wrzucony na imgur o ile mi sie zdaje data bedzie sciagniecia a nie utworzenia pliku :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Bartek z teamu ScreenShu z tej strony. 

 

Na początku stycznia będziemy wypuszczać nową wersję SHU dedykowaną dla graczy, między innymi wsparcie dla zrzutów ekranu full screen w wszystkich grach z automatycznym uploadem na serwer - od zrzutu do sharowania 0.3s :)). Z tej okazji każda osoba która zaloguje się do nowego SHU dostanie kilka miesięcy konta premium za free.

 

Napiszcie proszę  w jaki sposób możemy Wam pomóc, co powinniśmy zmienić / dodać do aplikacji aby spełniała Wasze wymagania lub była lepsza. Jesteśmy otwarci na naprawdę wszystkie (nawet najbardziej szalone) propozycje :)

 

Skontaktować się z nami można przez formularz na stronie, FB lub adres [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy ihosta pod linkiem http://forum.cs-classic.pl/ihost 
,nic po za tym nie trzeba. Uważam że powinno w regulaminie być zapisane że można tylko i wyłącznie przez niego udostępniać wszystkie zdj.

 

 

Cześć,

 

Bartek z teamu ScreenShu z tej strony. 

 

Na początku stycznia będziemy wypuszczać nową wersję SHU dedykowaną dla graczy, między innymi wsparcie dla zrzutów ekranu full screen w wszystkich grach z automatycznym uploadem na serwer - od zrzutu do sharowania 0.3s :)). Z tej okazji każda osoba która zaloguje się do nowego SHU dostanie kilka miesięcy konta premium za free.

 

Napiszcie proszę  w jaki sposób możemy Wam pomóc, co powinniśmy zmienić / dodać do aplikacji aby spełniała Wasze wymagania lub była lepsza. Jesteśmy otwarci na naprawdę wszystkie (nawet najbardziej szalone) propozycje :)

 

Skontaktować się z nami można przez formularz na stronie, FB lub adres [email protected]

Zróbcie przycisk, który umożliwi nam robienie ss'ów podczas grania.
Czasami występuje problem z połączaniem (wszystko inne działa np. forum/ts3/steam, a shu nie może połączyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, to zostawić tak jak jest.

Racja, istnieje zagrożenie zainfekowania komputera złośliwym oprogramowaniem, ale to w interesie użytkownika leży to żeby odpowiednio chronić swój komputer, a nie sieci. Przecież byłoby to niedorzeczne jeżeli sieć brałaby odpowiedzialność za to, że ktoś złapał wirusa przy sprawdzaniu ss'ów. 

Dlaczego zostawić tak jak jest? Otóż widzicie mili Państwo ile teraz jest roboty z tymi ss'ami. Teraz 60 - 70% próśb o ub zostaje odrzuconych z powodu złego zatytułowania tematu bądź innej błahostce typu zły hosting. Jakby dorzucić do tego obowiązkowy skan plików (virus total), to w zasadzie ta liczba odrzuconych tematów wzrosłaby do 90%. 

W imieniu o dobro nowych i nieogarniętych użytkowników dla mnie ta propozycja jest po prostu nierealna. 

Na innych sieciach czegoś takiego nie widziałem (może jestem ślepy, bądź męczy mnie inna dolegliwość), więc tutaj też nie widzę potrzeby trudzenia jeszcze bardziej życia w/w użytkownikom. 

Zmiana hostingu też nie powinna wchodzić w grę. Poco zmieniać, skoro teraz jest dobrze i większość użytkowników już zdążyła się przyzwyczaić do tego, co mamy teraz.

Na nie. 

 


 

 

Mamy ihosta pod linkiem http://forum.cs-classic.pl/ihost 
,nic po za tym nie trzeba. Uważam że powinno w regulaminie być zapisane że można tylko i wyłącznie przez niego udostępniać wszystkie zdj.

 

 

Zróbcie przycisk, który umożliwi nam robienie ss'ów podczas grania.
Czasami występuje problem z połączaniem (wszystko inne działa np. forum/ts3/steam, a shu nie może połączyć).

 

@screenshu to bot, on Ci nie odpowie tutaj na forum, nie bój się ;)

 


 

@screenshu w takim razie przepraszam za tą ignorancję ;)

Edytowane przez Pawel.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie jest to dobre ,ponieważ bezpieczeństwo na pierwszym miejscu ale podczas sprawdzania ssów jak zobaczysz czy są przerabiane? Najłatwiejszym sposobem jest zobaczyć czas modyfikacji, jeżeli twój pomysł wszedł w życie to straszne ułatwienie dla osób ,które grają na wh :)
Moja opinia jest taka ,żeby lepiej tego nie wprowadzać ;)

:ninja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenię sobie wszystkie Wasze wypowiedzi.

Imgur wydawał mi się dobrym pomysłem, bowiem bądź co bądź są to screeny. Łatwiej, szybciej i bezpieczniej korzystać z tego typu serwisów.

Mimo że myślę teraz jak to rozwiązać w bezpieczny i zadowalający obie strony sposób, wydaje mi się, że macie rację z tymi datami. Chociaż tak po prawdzie powiem, że da się w łatwy sposób manipulować również tymi datami plików. Oczywiście nie powiem jak, bowiem nie zamierzam udzielać porad cheaterom, którzy by zaczęli się wymykać sprawiedliwości. Za to myślę, że skoro ktoś może wrzucać na zippyshare, etc, to równe dobrze może wrzucić na VirusTotal i podać link do skanu i korona mu z głowy przy tym nie spadnie.

A co do dbania o bezpieczeństwo - okej, każdy też powinien we własnym zakresie, ale nie ma antywirusa, który by uchronił przed wszystkim. Dlatego powstał ten serwis, o którym mówię, by zminimalizować to niebezpieczeństwo. "Najlepszym antywirusem jest zdrowy rozsądek" - tego się trzymam i cały czas monitoruję swój komputer, tylko co jakiś czas go przeskanuję czy przeczyszczę, a tak to po prostu nie ściągam nieznanych rzeczy, nie klikam wszystkiego jak leci i tak dalej, i tak dalej.

 

Jeśli mój pomysł nie zostanie wprowadzony - trudno. Pamiętajcie jednak, by dbać o swoje bezpieczeństwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteśmy botem :)

 

Wsparcie dla screenshotów w grach (wykorzystujących directX i opengl)  pojawi się na dniach - aktualnie przepinamy tez serwery więc problemy z połączeniem powinny zniknąć wraz z wypuszczeniem nowej wersji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Zobaczymy na dniach co z tego wyjdzie, na razie zostaje jak jest, jeżeli któryś z UbTeam nie ma pewności, to może poprosić o skan.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Automatycznie wygenerowana wiadomość.
Temat został zamknięty przez któregoś z moderatorów.

Twoja propozycja nie została przyjęta.

Pozdrawiamy
Administracja Forum | Cs-Classic.PL | Klasyczna sieć serwerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności