Skocz do zawartości

Recenzja anime Death Parade


Rias Gremory

Rekomendowane odpowiedzi

Przez ostatnie tygodnie oglądałem same tematycznie ciężkie tytuły. Przedstawiam pierwszy z nich, traktujący o życiu i śmierci, "Death Parade".


 


wiRfv.png


 


Istnieje pewna zasada, która mówi o przypadku śmierci dwóch osób w jednej chwili. Owi ludzie trafiają do miejsca osądu - Quindecim.


 


e1deathparade01.jpg


 


Nie pamiętają jak się tutaj znaleźli, ani co się działo zanim się tutaj znaleźli. Innymi słowy nie wiedzą, że umarli. W takich okolicznościach poznajemy głównego bohatera - siwego barmana Decima. Jest on sędzią z Quindecimu - każda para musi podjąć się gry, a od wyniku gry będą zależały ich życia. Rolą Decima jest wyciągnięcie poprzez owe gry wszystkich "brudów" z człowieka. Na podstawie tego co zobaczy oraz wyniku , ocenia, która dusza uda się w nicość, a która przejdzie reinkarnację.


 


death2bparade2b4.gif


 


Seria składa się z 12 odcinków i jednego osobnego pt "Death Billiards", ale każdy odcinek przedstawia inną historię. Anime jest bardzo klimatyczne, ma piękną kreskę i ciemne kolory. Już samo oglądanie tego cudownego tworu sprawia ogromną przyjemność, a poznawanie historii tych epizodycznych postaci to wspaniała rzecz. Seria wywołuje refleksję nad sensem życia, a wspominane rozgrywki są mistrzowsko przemyślane. Strona dźwiękowa także stoi na wysokim poziomie i pasuje do całości przedstawianych wydarzeń.


 


tumblr_inline_ni7oww3hNZ1rrn75w.jpg


 


Dodając ten tytuł do poczekalni w chwili, w której wychodziły odcinki, nie spodziewałem się, że będzie to tak genialny tytuł. Prawie po roku od zakończenia serii obejrzałem je za pierwszym podejściem. Wciągający klimat Quindecimu sprawia, że po obejrzeniu całości człowiek czuje wielki niedosyt. Fabuła w każdym odcinku jest wspaniała. Gatunkowo dramat, tajemnica, ale zdarzają się śmieszne sytuacje oraz akcja, której tutaj nie brakuje. Jedyne co mnie martwi, to fakt, że nie znalazłem żadnej informacji o kontynuacji - a takie open-endy jak tutaj, to zło. Zdecydowanie polecam ten tytuł każdemu, nawet jeżeli anime to nie twój gatunek kina.


 


Link do shindena: Death Parade


 


Pozdrawiam Marek "Rias"


 


 


Edytowane przez Rias
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności