Skocz do zawartości

[PORADNIK] Ogarniamy client TeamSpeak 3 - cz. 2 - Instalacja, konfiguracja i łączenie!


Bielecki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, tu znowu Bielecki!
Miałem tą serię rozbić na więcej części, ale jednak wrzucę dzisiaj nieco więcej treści ;)
Uprzedzam jednak, że nadal są to podstawy, ale od czegoś trzeba zaczynać.

 




 

Kontynuując poprzednią część:
Najprostszy przebieg instalacji TS3:


Y5teE2d.png

yLHGtbW.png

inKWyZN.png

fbRti1i.png

Ajzx23S.png

Jeśli chcesz, możesz zainstalować Overwolf'a:
TpAi7Q7.png

EURvvMc.png

Klikamy Install i TS się instaluje.



 

Gratuluję! Zainstalowałeś TeamSpeak3! Teraz czas na konfigurację.






 

Konfiguracja TeamSpeak'a



Otwórz sobie TeamSpeak3, najlepiej z Menu Start
RUQ3pQN.png
Na początku wyświetli Ci się takie okienko:
q62J0rV.png

Jest to pomoc do ustawiania TSa. Klikamy Next >
Teraz wybierz swój nick, pod jakim będziesz widoczny na TS. Dobrze by było, gdyby był on taki sam jak na serwerze lub forum - jeżeli będziesz potrzebował pomocy, szybko się zorientujemy, że np. Nick123 na serwerze, to Nick123 na Teamspeak'u :)(Uwaga! Nick nie może być obraźliwy, bądź identyczny / przypominający nick osoby z administracji! Osoby z niedozwolonym nickiem będą karane!)
8S6G3pk.png

Następnie wybierz sposób wykrywania Twojego głosu:
AS9T7oJ.png

- Voice Activation Detection - aktywacja głosu wykrywaniem mowy. Polega ona na tym, że powyżej pewnego poziomu Twój mikrofon się będzie aktywował i będzie słychać co mówisz. Tej opcji osobiście nie polecam, ponieważ może ona zbierać dźwięki dookoła mikro, takie jak mama w pokoju, Twój oddech, kaszel, rodzeństwo, telewizor, radio i tego typu rzeczy, których inni nie chcą słyszeć. Naprawdę nie chcą, uwierz mi. Dodatkowo aktywacja potrzebuje chwili by się aktywować, więc może ucinać początki zdań - bardzo problematyczne jest to przy rzucaniu krótkich słów; jeśli powiesz np. "GALA!", to jest wysoce prawdopodobne, że w najlepszym wypadku Twoi koledzy usłyszą "..ALA!", a w najgorszym nie zrozumieją Cię w ogóle. Jest to jednak dobra opcja, jeśli masz wysokiej jakości mikrofon kierunkowy, jesteś zdrowy, nie masz miejsca na klawiaturze, lub po prostu nie chce Ci się do niej nachylać, by przytrzymać przycisk.
- Push-To-Talk - polecana przeze mnie i wiele innych osób opcja. Polega na włączaniu mikrofony przyciskiem. Dopóki trzymasz przycisk, będziesz słyszany. Ustaw sobie wygodny dla Ciebie klawisz aktywacji mikrofonu - w moim przypadku jest to Caps Lock - jest blisko WSAD'u, mogę naciskać go w każdej chwili małym palcem lewej ręki podczas gry i zazwyczaj nie jest przypisany do żadnej funkcji. Jedynym jego minusem jest to, że musisz pilnować się później, czy przypadkiem nie piszesz wielkimi literami.
- Continous Transmission - opcja, której tutaj nie ma, lecz jest dostępna z menu konfiguracji. Polega na ciąle włączonym mikrofonie. Nie polecam tej funkcji, dopóki nie ustawiasz bota muzycznego, bądź włączasz tą opcję na chwilę, ponieważ potrzebujesz zagrać coś na gitarze / pianinie / innym intrumencie muzycznym i nie wiesz, czy aktywacja głosu zbierze dźwięki.


NxGBSOe.png
W tym oknie możesz przetestować swój mikrofon. Wciśnij "Begin Test". Jeśli ustawiłeś wykrywanie mowy, to musisz przesuwać strzałeczkę na środku tak, by mikrofon aktywował się gdy coś mówisz, a wyłączał, gdy jesteś cicho. Jeśli w poprzednim kroku wybrałeś Push-To-Talk, aby przetestować dźwięk, musisz najpierw przytrzymać przycisk, który uprzednio zdefiniowałeś.
Jeśli Twój mikrofon nie działa, niedługo stworzę część 3 poradnika, zawierającą dział "Troubleshooting". Tam postaram się wyjaśnić najczęstsze przyczyny niedziałającego mikrofonu. Jeśli temat ten nie pomoże Ci w rozwiązaniu problemu, napisz do mnie lub kogoś z administracji albo stwórz nowy wątek, a my postaramy Ci się pomóc :)


w3h1viz.png
Tutaj możesz ustawić kombinacje klawiszy, aby wyciszać mikrofon i głośniki. Jeśli wybrałeś wcześniej opcję "Push-To-Talk", wybór kombinacji klawiszy dla wyciszania mikrofonu się nie pojawi.

Wyciszanie jest przydatne, jeśli ktoś zaczyna coś do Ciebie mówić u Ciebie w domu (wyciszanie mikrofonu, by nikt na TS nie słyszał Twojej mamy, kiedy każe Ci odejść od komputera :D), lub gdy musisz na chwilę odejść od komputera (wyciszanie głośników, aby przechodzący młodszy brat nie założył słuchawek i nie zaczął słuchać jak Twoi koledzy z serwera przeklinają na lewo i prawo ;)).


hADhs36.png
W tym miejscu możesz wybrać, czy wolisz komunikaty mówione przez kobietę czy przez mężczyznę. Klikając na strzałeczki możesz posłuchać przykładowych komunikatów, co z pewnością pomoże Ci podjąć decyzję.


TKPdkzU.png
Teraz, kiedy już zakończyłeś konfigurację, odznacz wszystkie opcje i kliknij "Finish".


 

Twój TeamSpeak został podstawowo skonfigurowany :)






 

Łączenie z serwerem



Aby połączyć się z serwerem, wybierz kolejno "Connections" i "Connect":
rPUI7nf.png


Tutaj wpisz adres serwera TS (np. ts.cs-classic.pl) i kliknij "Connect". Możesz jeszcze zmienić swój nick w polu "Nickname" (Uwaga! Przypominam, że nick nie może być obraźliwy, bądź identyczny / przypominający nick osoby z administracji! Osoby z niedozwolonym nickiem będą banowane!). Pole "Server Password" zostaw puste.
RacjFsJ.png


Gratulacje! Połączyłeś się z serwerem!
rlL4wBx.png


Jeśli będziesz potrzebował pomocy, specjalnie dla Ciebie został stworzony dział "Centrum pomocy":
DjxnvvD.png
Pamiętaj, że te kanały są tylko po to, żeby uzyskać pomoc. Nie siedź w nich, jeśli nie ma takiej potrzeby.







 

Dziękuję za przeczytanie mojego poradnika :) Mam nadzieję, że pomoże on osobom, które mają problem z ogarnięciem TeamSpeak :)


W związku, że jestem autorem powyższego poradnika, nie zgadzam się na kopiowanie go na inne serwisy i fora. Zezwalam tylko na udostępnianie linku do tego tematu, bądź druk na papier!

~Bielecki

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku poradnik, ale takie podstawy chyba każdy zna? Działanie chyba na tym forum już jest cięższe niż to co dałeś w poradniku. Lajka dam, ale jak robisz poradniki to zrób jakieś na prawdę przydatne z trudniejszych rzeczy, a nie takich których jest już w dziesiątkach na necie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda marnowania twojego czasu i męczenia się z tak prostymi rzeczami, świetnie z twojej strony, że tworzysz mase poradników ale w takim czymś to ja potrafiłem się połapać mając 10lat!?.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są poradniki, które niegdyś stworzyłem dla innego forum, skąd je później usunąłem z powodu zatargów, a teraz je trochę odświeżyłem i udostępniłem tutaj.
Trzecia część poradnika będzie zawierać rozwiązywania problemów oraz te oczekiwane przez Was bardziej zaawansowane rzeczy - postaram się pokazać tam wszystko co znam, ale jeśli ktoś szybko się uczy, to nawet to będzie dla niego prostymi podstawami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Automatycznie wygenerowana wiadomość.
Temat został zamknięty przez któregoś z moderatorów.

 

Powód: Brak aktywności.

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Administratorowi z wyższą rangą.

 

Pozdrawiamy
Administracja Forum | Cs-Classic.PL | Klasyczna sieć serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności