Skocz do zawartości

Smacznie i Zdrowo #2


QueboNaHombre

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was w mojej kolejnej odsłonie kulinarnych wyczynów

 

Tym razem nie wypiszę wam 10-15 różnych sposobów na przygotowanie czegoś ponieważ też mam swoje życie i mi smakuje to co tworzę więc nie narzekam i nie wymyślam tysiąca różnych nowych rzeczy choć staram się. Życzę wszystkim miłej lektury i zachęcam do zdrowszego i smacznego odżywiania :3

 

Kurczak w ziołach z serem, jajecznicą, ryżem i fasolą, pomidorem i buraczkami

 

Krok pierwszy. Najtrudniejszy krok ponieważ trzeba ruszyć tyłek iść do sklepu i zakupić produkty.

- Pierś z kurczaka

- Przyprawy ziołowe (te w których gustujemy)

- Ser (ten który nam smakuje)

- Fasola Czerwona Konserwowa

- Sałatkę z buraków (ewentualnie inną, która będzie nam smakowała i pasowała do potrawy)

- Pomidorki koktajlowe

- Jajka

- Oliwa z Oliwek (droga ale zdrowsza, chcesz użyj zwykłego oleju)

Pierś z kurczaka wieczorkiem sobie porcjujemy i przyprawiamy, ponieważ chcemy by nasze mięsko nabrało zapachu i smaku aby następnego dnia zrobić smaczny obiadek wystarczy na jedną porcję max 200g. Chowamy ją w lodówce przykrytą pamiętajcie

 

Krok drugi.

- Rozgrzewamy patelnię z Oliwą z oliwek. Wstawiamy Ryż żeby się ugotował (czyli zagotowujemy wodę i solimy ją delikatnie, a następnie wkładamy ryż żeby się ugotował trwa to 15 min.)

- Wyjmujemy naszą pierś z lodówki i zaczynamy smażenie grrr.... Gdy pierś prawie się usmaży kładziemy na nią kawałek sera i po usmażeniu pierś ląduje na naszym talerzyku !

- Po usmażeniu kurczaka zajmujemy się smażeniem jajecznicy :D robimy ją z 2 jajek wystarczy zaufaj mi.

- Po zakończeniu smażenia jajecznicy nasz ryż już powinien być zaiste ugotowany jeśli nie to poczekamy chwilę a w tym czasie wysypiemy 1/3 puszki fasoli do miseczki i polejemy ją przyprawą Magii.

- Jeśli nasz ryż już się ugotował wtedy wysypujemy 1/3 torebki na patelnię i podsmażamy go delikatnie polewając go przyprawą Magii, nada ona mu lepszego smaku i koloru z fasolą doskonale się skomponuje

- Po podsmażeniu ryżu mieszamy go z fasolą i następnie wykładamy na talerz obok naszego kurczaka i jajecznicy.

- Kolejną czynnością jest wzięcie 2/3 pomidorków koktajlowych i pokrojenie je na 4. Ja to nazywam łódeczki :3

- Układamy ładnie nasze łódeczki na talerzu niczym na polu wojny i posypujemy troszkę solą i pieprzem dla smaku chyba że ktoś woli obejść się bez tego

- nakładamy sobie do całego zestawu łyżkę sałatki

 

Krok trzeci.

Nasze jedzonko jest gotowe możemy zająć się podziwianiem naszego dania i delektowaniem się chwilą :*

 

pre_1451924562__12494523_747226388717229

 

Kolejne danie bardzo podobne 

 

- Czyli Pierś z kurczaka przyprawiona przyprawą do kurczaka i usmażona na chrupiąco

- Sałatka z buraka i cebulki

- Ryż i serek wiejski z łyżeczką dżemu i rodzynkami

 

Pierś z kurczaka przyrządzamy podobnie do tej z pierwszego przepisu

Sałatka dacie sobie z nią radę

Ryż w tym przepisie nie jest podsmażany po prostu ugotowany

 

Krok po kroku

1. Smażymy pierś

2. Podczas gdy pierś jest smażona my wykładamy trochę sałatki na talerz

3. W miseczce mieszamy serek wiejski z łyżką dżemu (smak do wybrania) i dodajemy do niego troszkę rodzynek

4. Po usmażeniu piersi wykładamy ją na talerz obok sałatki

5. Po ugotowaniu ryżu 1/3 torebki dodajemy do naszego przygotowanego serka wiejskiego i mieszamy, a następnie wykładamy na talerz 

 

Nasze jedzonko jest gotowe i możemy się nim delektować !!!

 

 

pre_1451925078__12489862_747226418717226

 

Ostatnim daniem w tym temacie będzie mój nowy pomysł jeszcze nie wiem jak smakuje ale planuję to wykonać w najbliższym czasie

 

ZAKUPY

- Ryż

- Łosoś (zwykły lub wędzony)

- Chrzan

- Jogurt Naturalny

Krok po kroku

1. Gotujemy ryż

2. Łososia kroimy w paski tak by móc zrobić z nich kółeczka coś ala koreczki :D

3. po ugotowaniu ryżu mieszamy go z jogurtem naturalnym

4. następnie robimy kółeczka z łososia i do ich środka dodajemy łyżeczkę ryżu z jogurtem

5. obok naszych koreczków dodajemy łyżkę chrzanu jest bardzo dobry do łososia :3

 

Nasze jedzonko jest gotowe :O choć myślę żeby coś do niego jeszcze dodać ale muszę pomyśleć nad tym co by się komponowało w smak

 

Mam nadzieję że wam się spodoba i przypadnie do smaku pozdrawiam i zachęcam do komentowania :3

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczak w ziołach z serem, jajecznicą, ryżem i fasolą, pomidorem i buraczkami.
To sobie muszę kiedyś ugotować.

Kolejne cudeńka, Quebo. Pynia zachwycona  :oklaski:  :wub:  :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Automatycznie wygenerowana wiadomość.
Temat został zamknięty przez któregoś z moderatorów.

 

Powód: Zamykam.

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Administratorowi z wyższą rangą.

 

Pozdrawiamy
Administracja Forum | Cs-Classic.PL | Klasyczna sieć serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności