Skocz do zawartości

Recenzja filmu "Zielona mila" (1999)


Gemciuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Rekomendowane odpowiedzi

pre_1454008430__zielona-mila-b-iext26276

 

Reżyseria: Frank Darabont

Scenariusz: Frank Darabont

Gatunek: Dramat

Produkcja: USA

Premiera: 24 marca 2000(Polska) 6 grudnia 1999(Świat)

 

Obsada

Tom Hanks - Paul Edgecombe

thumb_pre_1454009453__screen-shot-2014-0

David Morse - Brutus "Brutal" Howell

thumb_pre_1454009430__davidmorse.jpg

Bonnie Hunt - Jan Edgecomb

thumb_pre_1454009351__94157_a25efa_b6f39

Michael Clarke Duncan - John Coffey

thumb_pre_1454009411__539633_847b28787de

James Cromwell - Naczelnik Hal Moores

thumb_pre_1454009398__james-cromwell-gre

Michael Jeter - Eduard Delacroix

thumb_pre_1454009373__4010841.jpg

 

Opis filmu:

Były strażnik więzienny bloku D zwanego "Zielona mila" opowiada swojej przyjaciółce z domu starców historie o niezwykłym więźniu ,który został skazany na śmierć poprzez rażenie prądem na krześle elektrycznym za zabicie i gwałt na dwóch 9-letnich dziewczynkach. Czy został słusznie oskarżony? Przekonajcie się oglądając film! :)

 

Moja opinia:

Moim zdaniem film zasługuje na Top 5 filmów ,które kiedykolwiek powstały ,dlaczego? Głównie dlatego ,że aktorzy grający w tej produkcji świetnie wczuli się w swoje role, scenariusz jest wprost niesamowity, a cała historia świetnie przedstawiona. Najbardziej spodobał mi się Eduard ,bardzo pozytywna postać ,która potrafiła kochać nawet malutką myszke naprawdę mnie podekscytowała. Oglądając ten film myślałem ,że będzie to kolejny nudny dramacik ale gdy trochę już przeleciało pomyślałem ,że to wszystko może doprowadzić mnie do łez. Tak też się stało. Jak dla mnie ,solidne 10/10. Polecam każdemu!

 

Zwiastun

 

Film

pre_1454009559__1294359381_by_joan093_60

Edytowane przez Classic Team Gemciu
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ponadczasowy film, niczym Medaliony Nałkowskiej....

Medaliony są tak ponadczasowe jak zeszłoroczny śnieg. Nie czaję, jakim cudem to jest w kanonie lektur.

 

Zielona mila, moim zdaniem także zasługuje na miejsce w top5. Cudowny film, gra aktorska na najwyższym poziomie, genialna fabuła, a koniec łapie za serce.

Mało, mało, mało ;c, ale nie ma źle. Tak jak w poprzedniej taki króciutki opis był świetnie napisany, to tutaj jest tego zdecydowanie za mało. Mimo to, dobra robota ;]

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności