Skocz do zawartości

Semi

Rekomendowane odpowiedzi

pre_1454117875__tumblr_static_21dhj5719f

AKCJA:

Akcja toczy się w post apokaliptycznym świecie, w którym chodzi o przetrwanie.
Skupia się ona głównie na grupce bohaterów, którzy muszą podejmować trudne decyzje, i wspólnie walczyć o przetrwanie.
Grożą im nie tylko zombie (nazywani przez lektora szwendaczami), ale także choroby, i przede wszystkim grupy ludzi, bo jak łatwo się domyśleć nie tylko oni z całego świata przetrwali.
Główne cele bohaterów to odnalezienie schronienia, pożywienia, i przede wszystkim zapewnienie sobie bezpieczeństwa.


GŁÓWNI BOHATEROWIE: 


1.Rick Grimes
pre_1454161914__rick.png

Przed apokalipsą zastępca szeryfa w niewielkim mieście w okolicach Atlanty. Podczas jednej z akcji został postrzelony i zapadł w śpiączkę, z której wybudził się dopiero po kilku miesiącach, gdy świat był opanowany przez żywe trupy. Z nową sytuacją zaznajomił go Morgan. Rick postanowił wyruszyć do Atlanty w celu odnalezienia swojej rodziny. Odszukał ją w niewielkim obozie pod miastem. Szybko stał się liderem całej grupy.

2.Daryl Dixon 
pre_1454161986__daryl.png

Mój ulubiony bohater, którego historii przyglądałem i przyglądam się najbliżej.
W grupie jest głównie myśliwym i zwiadowcą o niesamowitej inteligencji :>, można go także nazwać drugim liderem (przekonacie się sami po obejrzeniu).

Pochodzi z patologicznej rodziny. Od dziecka był pod ogromnym wpływem swojego starszego brata, Merle'a. Był zamknięty w sobie i niechętny do nawiązywania jakichkolwiek znajomości. Początkowo starał się odizolować od reszty grupy z Atlanty, jednak z czasem zaufał Rickowi oraz pozostałym i stał się ważnym członkiem grupy.

3.Glenn Rhee
pre_1454162162__glenn.png

Kiedyś rozwoził pizzę, praktycznie nic po za tym nie wiem o jego przeszłości. 
Wiele razy uratował życie Rickowi, choćby na samym początku serialu.
Łatwo wpada w kłopoty, ale zawsze znajdzie jakieś rozwiązanie, jest chłopakiem Maggie, którą poznał na farmie.

4.Carl Grimes

pre_1454162221__carl.png

Syn Ricka i Lori Grimes. Mały przerażony chłopiec w świecie pełnym zombie, ale wierzcie mi lub nie w następnych sezonach dacie się zaskoczyć jego umiejętnością obrony, i "cwaniactwu". 

5.Michonne 

pre_1454162266__michonne.png

No i druga ulubiona postać, zaraz po 'Derylu'.
Tajemnicza murzyńska samurajka!
Jest samotniczką, o jej przeszłości wiemy tylko tyle, że po wybuchu apokalipsy zginął jej chłopak i syn.
Szczupła i wysportowana, poradzi sobie w każdych warunkach.

6.Carol Peletier

pre_1454162315__carol.png

Była od samego początku w obozie, wraz z mężem i córką.
Mąż (Edd) bił Carol, wydawała się być bezbronną i cichą kobietką, która nie ma na nic wpływu.
Shane (najlepszy przyjaciel Ricka, jak i kochanek jego żony) ciężko pobił Edd'a, gdy tylko zobaczył że ten znęca się nad rodziną.
Od czasu gdy mąż Carol został zagryziony przez zombie, na skutek czego zginął, a jej córka Sophia zaginęła, i została odnaleziona jako "szwendzaczka", Carol
nie sprawia już wrażenia delikatnej, bezbronnej kobiety. Jest przebiegła, celnie strzela i nie ma niczego co by stanęło jej na drodze do celu.

7.Judith Grimes

pre_1454162385__judith.png

Córka Ricka i młodsza siostra Carla. Jej matka (Lori) zginęła przy porodzie.
Często pojawia się na odcinkach, i ma zapewnią ochronę na najwyższym poziomie, nie tylko ze strony Ricka i Carla.
Jeden z członków dawnej grupy "Gubernatora", dołączył do Ricka, i poświęcił właśnie dla niej życie.

8.Morgan Jones 

pre_1454162479__morgan.png

Bardzo ciekawa historia i mógłbym o niej naprawdę sporo opowiadać.
Kiedyś wraz ze swoim synem ocalili Ricka, i uświadomili go w jakim świecie się znajdują (po apokalipsie).
Później się rozstali, ponieważ Rick musial odnaleźć rodzinę.
Morgan odnalazł Ricka po kilku sezonach, ale był już bez syna (do teraz nie wiadomo co się z nim tak na prawdę stało).

Wymieniłem według mnie najciekawszych bohaterów, wokół których głównie skupia/skupiała się akcja. 


FABUŁA:

Fabuła serialu nie opiera się na samych "walkach/ucieczkach".
W serialu jest masa "romantyzmu", co powinno zainteresować Panie :>,
niejasnego, tylko ukrytego romantyzmu, ten serial trzeba zrozumieć.
Prawie każdy z bohaterów jest po trudnych przejściach w życiu przed apokalipsom (nie znamy przeszłości wszystkich).
W każdym z sezonów jest wiele przygód, sposobów na przetrwanie, np. zaklimatyzowanie się w starej farmie, dośc dużych rozmiarów, obozu wybudowanego
przez inną ocalałą grupkę ludzi, w której znalazł się architekt, czy nawet więzieniu.


CZY WARTO OGLĄDAĆ?:

Warto! Dlaczego? Już pisze...

1.Bohaterowie, są bardzo zróżnicowani, mają różne przekonania/wiary/poglądy/charaktery/kolor skóry, mimo to świetnie się ze sobą dogadują i razem walczą o przetrwanie.
Prawie każdy z bohaterów nie daje o sobie zapomnieć, poznajemy go przez serial, zastanawiamy się nad jego dalszym losem, wszystko jest tak zagrane i ustawione by sprawiało wrażenie możliwego i realnego scenariusza (w życiu prawdziwym, po za ekranem).

2.Fabuła, która jest tak zbudowana, by nie rozgrywało się milion rzeczy na raz, za nim zacznie się następny wątek, zdążymy poznać dokładniej bohaterów. Jest jedna zaleta, jak i wada, na każdym kroku serial pozostawia nam jakiś "smaczek" (zagadkę,coś nad czym będziemy sie zastanawiali, do następnego odcinka a nawet sezonu).

3.Emocje, które wywołuje serial są bez porównania, gdy już jesteśmy ze wszystkim na bieżąco, załapaliśmy fabułę, to stresujemy się gdy nie wiadomo co się dzieje z naszym ulubionym bohaterem, ale to nie tylko stres, dochodzi do tego jeszcze zaskoczenie, wzruszenie i wiele innych czynników.

4.Muzyka, synchronizacja muzyki/dźwięków, do działań naszych bohaterów jest na strasznie wysokim poziomie. To właśnie ona wywołuje na nas emocje, idealnie dopasowana i dopracowana.

 

!Po kilku pierwszych odcinakach, wydaje się, że serial jest nudny i monotonny, ale nie warto się zniechęcać! Zapewniam, że po wkręceniu się w tematykę serialu i poznaniu bliżej bohaterów nie będziecie mieli czasu na nic innego tylko na oglądanie 6 sezonów TWD, aby nadgonić i być na bieżąco, po czym będziecie nie mogli wyczekać tygodnia do następnego odcinka!

INFORMACJE:

-Serial pochodzi z USA.
-Zaliczamy go do gatunków takich jak: Horror/Dramat
-Jego twórcy to Frank Darabont i Robert Kirkman (twórcy filmu, nie komiksu).
-Pierwsza emisja w Polsce, nastąpiła 31 Października 2010 roku.
-Serial był/jest nadawany na takich kanałach jak TVP1, TV Puls, AMC, Fox Polska


CIEKAWOSTKI:

1.Farma Hershel’a jest w posiadaniu rodziny od 160 lat.
2.Matka Daryla i Merla zginęła w pożarze domu.. Daryl miał 12 lat, a Merl prawie 18.
3.Gubernator stracił żonę w wypadku samochodowym, jaki miał miejsce osiemnaście miesięcy przed wybuchem epidemii.
4.
W świecie "The Walking Dead" na jednego żywego człowieka przypada aż 5000 umarlaków.
5.Lew Temple - aktor grający postać Axela - był kiedyś profesjonalnym, pierwszoligowym baseballistą.
---------------------------------------------------|
Napisanie tego zajęło mi sporo czasu.
Jest godzina 4:32, jeśli zauważycie coś nie jasnego/błędy/literówki, to proszę zamiast hejtować podajcie na pw, a ja je poprawie.
Wiem, że napisane chaotycznie.
Proszę o wyrozumiałość, gdyż jest to moja pierwsza w życiu recenzja.
Napisane i przygotowane w 100% przeze mnie. 
Źródła to moja wiedza + polskie forum poświęcone temu serialowi, oczywiście nie kopiowane i wklejane, tylko w celu potwierdzenia moich domysłów/wiedzy.
Nie miałem na celu zaspoilerować nikomu, chciałem tylko przedstawić bohaterów i zachęcić was do oglądania!
Zakazuje się kopiowania/rozpowszechniania po za cs-classic.pl
 

Edytowane przez PrawieKarol
  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna recenzja :)

Popraw jedynie kolor czcionki bo na ciemnym skinie nie widać czarnych napisów :)

Dobra robota Semi;d

Dzieki :>, kolorystyka poprawiona, obrazki pomniejszone i ustawione na te same wymiary.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie jasnego, tylko ukrytego romantyzmu, ten serial trzeba zrozumieć.

niejasnego*

Poza tym recenzja mi się podoba. Bardzo obszerna, zdjęcia aktorów nadają smaczku.

Szczerze nie widać że to pierwsza recenzja ;) Props i lajk. Czekam na kolejną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra recenzja, Semi!
Jestem z Ciebie choleernie dumna i cieszę się, że efekty Twojej pracy są tak świetne.
Co do serialu - sama nie oglądam, ale mój brat jest w nim mega zakochany.

Ogromny plusik! :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś dodać więcej aktorów ;3 Lori na przykład :D Ty tylko napisałeś, że nie żyje a w pierwszym i może 2 sezonie była jedną z głównych bohaterek.

Edytowane przez CiapatyMurwa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności