Skocz do zawartości

Samodzielnie skonstruowana BF Bifta


Omega*

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownik forum gtanf w 2015 zaczął pracę nad prawdziwym plażowym buggy, który każdy z nas jeździł po plażach Los Santos. Zobacz, jak wygląda gotowa BF Bifta!

 

 

small_212402417.jpg

 

 

 

Redakcja francuskiej strony poświęconej serii GTA postanowiła przeprowadzić krótki wywiad z posiadaczem Bifty. Przetłumaczony tekst prezentujemy poniżej. Oryginał jest oczywiście dostępny na stronie grandtheftauto5.fr.

 

 

 

DANE TECHNICZNE

 

Model bazowy: Volkswagen Beetle 1300 z 1969 roku

Maksymalna prędkość: 140 km/h

Silnik: Czterocylindrowy w układzie poprzecznym "flat-four" / Benzyna

Moc silnika:  ~74 KM. Bazowy model posiadał jedynie 44 KM. 4-biegowa manualna skrzynia biegów

Masa własna: 540 kg

Rozstaw osi: 2000 mm

 

 

 

Co zmotywowało cię do stworzenia pojazdu?

 

Kocham Garbusy i wszystkie podobne samochody. Skonstruowałem już BF Injection, ale wymagał on gruntownej renowacji. Wtedy przyszedł pomysł do stworzenia własnej Bifty.

 

Jak bardzo Bifta odbiła się na twoim portfelu?

 

Chciałem zostawić te informacje dla siebie. Mogę jednak zdradzić przedział cenowy. Używany Grabus kosztował około 4000 Euro. Nadwozie Bifty (wraz z ramą) 1500 Euro, a modyfikacja podwozia oscylowała koło 1500 Euro. Do tego należy doliczyć koszt foteli, oświetlenia, szyb i całej elektroniki.

 

Miałeś inne pary rąk do pomocy czy zbudowałeś pojazd sam?

 

W większości pracę wykonałem sam, jednak nie mogę zapomnieć o pomocy dwóch użytkowników.

Jak dużo czas spędziłeś przy tworzeniu Bifty?

10 godzin tygodniowo licząc od końca sierpnia.

 

Co sprawiło ci największą trudność?

 

Instalowanie nadwozia i ciągłe dokonywanie pomiarów, by dostosować dane elementy i znowu włożyć je z powrotem do samochodu do góry nogami, przykręcając i odkręcając masę śrubek.

 

Masz zamiar często siadać za kierownicą? Może traktujesz pojazd jako kolekcjonerski egzemplarz?

 

To jest zabawka, a te powinny być używane do samego końca! Nie boje się uszkodzić mojej Bifty!

 

 

 

 

/gtasite.net

Edytowane przez Omєga *
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Kasia! odblokował(a) i zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności