Skocz do zawartości

[poradnik] Jak się tradować? Jak uniknąć scamu?


Ghostt

Rekomendowane odpowiedzi

Zaznaczam, że poradnik jest mojego autorstwa, jeżeli ktoś chcę rozpocząć zabawę w trade to polecam przeczytać. Piszę wszystko czego nauczyłem się samodzielnie ze wszystkich tradów.

 

Czym jest pattern? zdjęcie z google

wJmlFx2.png

 

Jak się tradować na plus?

 

Może zacznę czego unikać, jeżeli tradujesz skiny z małych sum do wyższych staraj się unikać przedmiotów rzadkiego użytku, np p90 gorzej się wymienia niż ak którego każdy używa, jeżeli spamujesz ofertami jak ja to robię to polecam wysyłać oferty do skinów takich jak ak, m4, awp, usp, glock itp, w zasadzie każdy skin który się bardzo często używa, lub która  ma się na starcie, czyli jak wcześniej napisałem usp, glock, nie mówię, że taki p90 skin jest niemożliwy do wymiany, po prostu ciężej będzie znaleźć osobę która go będzie chciała, no chyba, że to skin do kontraktu na skin który ma swoją wysoką cenę.

 

Jakie noże wybierać? Które unikać?

 

W zasadzie to nie ma żadnej kwestii który jest ładniejszy, itd. powszechnie krąży według mnie debilna zasada, że gut knify i daggersy są cięzkie na handel, według mnie to idiotyzm którego ludzie się trzymają przez co utrudniają handel tychże skinów. Miałem każdą kosę, każdą inaczej się handlowało, tutaj niektórych zaskoczę, najcieżęj mi się handluje motylkami. Także nie namawiam, ale tylko mówię, że gut knify, daggersy i falchiony są powszechnie uważane za brzydkie i raczej ciężko się je pozbyć. Jedną rzeczą którą należy unikać w nożach to stat trak, tak stat trak, takowe noże są prawie NIEMOŻLIWE do trade, nikt ich dosłownie nie chce, no chyba, że grubo przepłacisz, dlaczego? Ciężko mi powiedzieć, dowiedziałem się tylko, że ludzie uważają licznik zabójstw jako dodatkową rysę na nożu, st nie dot. noży które są drogie i rzadkie, np karambit doppler ruby st, wtedy  podnosi bardzo mocno cenę, ponieważ nóż taki jest bardzo rzadki.

 

Jak się tradować na +?

 

Sposobów jest wiele, można na klucze, działa  to tak: kupujesz skin za 80% kluczy np nóż za 15 kluczy, kosztuje normalnie 25 kluczy, a sprzedajemy go za 20 kluczy= profit 5 kluczy i tak w kółko, nie potrafię się handlować kluczami dlatego ciężko cokolwiek mi o tym napisać.

Jak ja się handluje i ile na tym zarobiłem? Ja zaś wyhandlowałem pierwszą kose ze skinów, po prostu spamowałem ofertami do ludzi o skina droższego o 2-3 euro, i tak powoli do pierwszego noża- huntsmana safari ft, potem z górki do droższego lepszego noża- karambita safari ft, zrobiłem downgrade czyli wyminiłem się za kosę za 80 euro i jakąś awp za 20 euro, nóż wymieniłem w parę dni na karambita przez co stałem się bogatszy o awp i tak w kółko, dlaczego karambit safari? wszyscy lubią karambity, łatwo się traduje nimi i tak z 15 euro dorobiłem się 250 euro, teraz 230 bo parę gier kupiłem, ale mniejsza oto :P myślę, że to najłatwiejszy sposób na rozpoczęcie przygody z handlowaniem lub dorobienia się pierwszej kosy. Można też zarobić łatwo na ludziach którzy nie znają patternów, ostatnio wymieniłem huntsmana za 70 na kosę za 67 euro, dlaczego? otóż miała dużo niebieskiego na ostrzu przez co zwiększała się cena, czy na tym zarobiłem? owszem, jakiś gość przepłacił mi za nią aż 20 euro, także można próbować na patternach, nóż jaki to był to falchion tęczowe utwardzenie ft, screenia umieszczę poniżej. Czy float ma znaczenie? po części tak, po części nie, zależy czy ktoś szuka noża do grania lub na sprzedaż, ewentualnie szybki handel, float ma duże znaczenie na nożach o dużej wartości, czyli powyżej 150 euro około, oraz przy nożach typu crimson web, night, slaugther, można dostać sporo overpaya za takie noże z ładnym lookiem. Wiadomo, jeżeli nasz skin ładnie wygląda lepiej zejdzie niż ten brzydki obdarty.

 

Ceny z marketu, czym się sugerować?

 

Zaznaczam, że sugerowanie się ceną z marketu jest strzałem w kolano, ceny z marketu bardzo szybko się zmienają, przykład, jest kosa za 60 euro dzisiaj, jutro będzie za 50 i co teraz? Najlepiej sugerować się ze stron z cenami lub ewentualnie samemu analizować średnią cene, ja wybrałem to drugie.

 

Myślę, że to tyle kwesti tradu oraz w jaki sposób się dorobiłem małej fortunki :D

 

Słowniczek na koniec w kwesti tradu

 

C/o- current offer (aktualna oferta)

B/o best offer (najlepsza oferta)

overpay- większy zapłata

downgrade- obniżenie ceny skiny np rozbicie go na parę skinów

1:2, 1:3 - Twój jeden przedmiot za jakieś 2 lub 3 ( w skrócie downgrade)

2:1  upragde, czyli ulepszenie, 2 Twoje skiny za jeden droższy, najczęściej trzeba zrobić overpaya.

lowball- zaniżenie oferty, z ang dolna piłka, czyli osoby które zaniżają rzeczywistą cenę skina

schratles- zarysowania, można napisać, że nasz nóz ma 0 schratles, czyli ładny look

tip- czubek nożna, np w marble fade blue tip oznacza niebieski czubek

vanilla- skin bez patternu, np czysty nóż

 

O patternach nie będę się rozpisywał bo jest sporo poradników, a to temat dość szeroki.

Narazie dopiszę tylko takie podstwowe.

Ice and fire- ogień i lód, spotykane w marble fade patternach, jest to po jednej stronie kolor niebieski i czerwony i tylko te dwa!

Blue gem- nóż w całości niebieski, lub tak w 90%, spotykane tylko w tęczowych utwardzeniach

 

Zdjęcia z google.

phasy dopplerów

 

0jgXjT1.jpg

 

Blue gem

GPKHheE.png:

 

 

 

 

 

 

 

Jak się nie dać oscammować?

 

Scammy przybrały dość dużą skale, jest masa scammów, postaram się opisać najczęściej stosowane i najbardziej sprytne oraz bug na steamie który ostatnio panuje.

 

Zacznijmy od bugu na steamie, dzisiaj spotkałem się 2 razy, że osoby wysyłały mi pustą oferte, tzn jakby dawali mi skiny, a nic odemnie nie chcieli, w rzeczywistości nic nie zapomnieli, są to po prostu bugi na steamie, w rzeczywistości jest tam nasz przedmiot która dana osobą zaznaczyła, tylko wygląda jakby nam dawała, także jeżeli się dostanie taką oferte zalecam ją odrzucić, a jeżeli będzie ciekawa to polecam napisać do takiej osoby i powiedzieć o tym bugu i spytać co by chciała, jest to bug steama i nie należy winić osoby która wysłała tą oferte!

 

Scammy

 

#1 najczęściej stosowany to linki, tak linki, boty wysyłające linki mówiąc, że to screen jego skina itd. w rzeczywistości jest to robak który wkrada się nam na konto i kradnie wszystkie wartościowe przedmioty z naszego ekwipunku, w skrócie nie wchodź na żadne, nawet wyglądające legitnie.

 

#2 middleman, już rzadziej stosowany, ale osoba zainteresowana piszę, że chce się wymienić ale chcę osoby która weźmie przedmioty od nas obydwu i normalnie da, wiem, że to brzmi bezsensu ale jeżeli niektórzy stosują tą metodę, to znaczy, że ktoś się nabrał, w rzeczywistości scammer pyta się czy mamy kogoś zaufanego znajomego, my piszemy jego nick np krzysztof krawczyk, scammer szybko zmienia sobie nick na ten co napisaliśmy i zmienia awatar po czym piszę jak nasz znajomy co tam itd. jak ktoś nie zauważy to łatwo można się dać takiej metodzie.

 

#3 TS3, brzmi absurdalnie jak ktoś można nas obkraść przez ts? otóz łatwo, mam skina, ktoś pisze, że chce przedyskutować o tym po czym podaje nam swojego tsa. wchodzimy, a na starcie czeka nas wiadomość, najczęściej, że trzeba zrobić aktualizacje i trzeba kliknąć w link, w rzeczywistośći to jest to robak który właściciel kanału ts ustawia na start, działanie opisałem wyżej.

 

#4 sprawdzaj oferty! jeżeli tradujesz się na stronach gdzie ludzie tworzą oferty np dość popularnym lounge częstwo można się nadziać na fałszywą oferte, np mam oferte noża karambita factory new blue steel, za nasz nóć o 15 euro tańszy, myślimy okazja szybko klikamy steam offer i daje przedmioty, należy zwrócić uwagę czy to naprawde factory new, skiny z ikonki nie różnią się ani trochć i może to być inny stan np well worn, lub field tested, dlatego należy sprawdzać 2 razy oferte zanim się wyśle.

 

#5 jeżeli wymieniamy się na ciekawy pattern to sprawdź w ofercie czy dana osoba go nie podmieniła na taki sam nóż z gorszym patternem, po prostu klikamy na oferte i sprawdź w grze.

 

#6 paypal oraz ludzie którzy oferują prawdziwe pieniądze, należy unikać sprzedaży skinów poza stronami aukcyjnymi np allegro, jest łatwa luka w paypalu do okradania ludzi, np mamy osobę która chce kupić nóż, wychodzi pierwsza czyli wysyła nam np 200$ a my dajemy jej skin, ale po paru dniach takowa osoba cofa przelew i pieniądze wracają na jej konto. Dlatego należy unikać sprzedaży poza stronami aukcyjnymi na których mamy ochronę prawną przed złodziejami, możemy taką sprawć wtedy zgłosić do organów władzy.

 

Myślę, że to tyle w kwestii scammów i tradu, w razie pytań chętnie postaram się odpowiedzieć na wszystkie, jeżeli coś znajdę lub przypomne sobie to dopiszę do poradnika, czekam również na Wasze doświadczenia które można dopisać.

 

Niestety noża nie wkleje, bo zdjęcie ma za duży rozmiar. Ale można go zobaczyć na moim profilu w galerii na profilu steam.

Edytowane przez Ghostt
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Automatycznie wygenerowana wiadomość.
Temat został zamknięty przez któregoś z moderatorów.

 

Powód: Brak aktywności.

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Administratorowi z wyższą rangą.

 

Pozdrawiamy
Administracja Forum | Cs-Classic.PL | Klasyczna sieć serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -_- odblokował(a) ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności