Skocz do zawartości

Recenzja anime Hyouka


Rias Gremory

Rekomendowane odpowiedzi

hyouka_12_by_jeremeel2015-d8hxjck.jpg


 


Liceum - czas bogaty w spotkania towarzyskie oraz przeróżne wydarzenia kulturowe i sportowe. Wielu uważa, że ten moment w życiu, jest najlepszym okresem. Zwykle licealiści są pełni energii, zapału, chęci, ale zdarzają się i tacy, którzy wolą się nie wychylać, nie męczyć i nie stresować. Taki właśnie jest nasz protagonista - Hotarou Oreki. Jego motto brzmi: "Jeśli nie muszę czegoś robić - nie robię. Jeśli muszę coś zrobić - robię to szybko.". Dlaczego więc postanowił dołączyć do Klubu Klasycznego?


 


giphy.gif


 


"Jestem ciekawa!" - wydaje się, że te słowa go ku temu skłoniły. Wypowiada je (bardzo często) główna bohaterka, Eru Chitanda. Oreki nie jest w stanie się oprzeć tej dziewczynie. Przez nią (albo i dzięki niej) co chwilę łamie swoje motto i zużywa tak cenną dla niego energię. Na co ją zużywa?


Klub Klasyczny odżył. Oprócz wspomnianej już dwójki, dołączają dwie inne osoby. Jakie?


W czwórkę postanawiają kontynuować zajęcia klubu - tylko czym się ten klub zajmuje?


 


tumblr_nmag68zeBl1t19xgjo1_500.gif


 


Mogliście się już domyślić, że tematem anime jest tajemnica i okruchy życia. Połączenie bardzo przyjemne, jak sam serial. Mam takie samo motto jak główny bohater i rozumiem go w stu procentach. Ma on głowę nie od parady i podoba mi się jego dedukcja. Kolorowa, piękna kreska; delikatny soundtrack i wciągająca fabuła - takie odniosłem wrażenia. nie oglądałem zbyt wielu serii z gatunku tajemnica, ale po tym, nie będę miał oporu sięgać po następne. Ocena końcowa: 10/10. Serdecznie polecam każdemu.


 


Link do Shindena: Hyouka


 


Pozdrawiam Marek


  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej oceny 10/10 bym się nie zgodził z kilku powodów. Pierwsze zagadki były całkiem ok. Szczególnie zagadka z Hyouką była ciekawa, ale potem już zaczęło to nudzić. Co do tych okruchów życia to nie ma porównania z Clannadem. + tej serii był główny bohater który na swój sposób robił tą serię. Jak dla mnie seria spokojnie może zasłużyć sobie na 7/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności