Jump to content

Recenzja książki "Rywalki"


Marina.
 Share

Recommended Posts

pre_1459633682__pre_1459633484__reckamar


Cykl: "Rywalki"


Autor: Kiera Cass


Wydawnictwo: Jaguar


Data wydania: 24 kwietnia 2012


Kategoria: Fantasy, literatura młodzieżowa


 


 


Kim jest Kiera Cass?


 thumb_pre_1459632881__kiera-cass_0.png


 


 


Kiera Cass jest autorką powieści "The Siren" i cyklu "Rywalki", z których każda przez wiele tygodni zajmowała pierwsze miejsce na liście bestsellerów "New York Timesa". Seria Rywalki odniosła również fenomenalny sukces w ponad 30 krajach. Pisarka ukończyła Radford University, obecnie mieszka wraz z rodziną w Christianburgu w Wirginii. Kiera całowała się w przeszłości mniej więcej z czterdziestoma chłopakami. Żaden z nich nie był księciem.


Więcej o książkach, filmach oraz miłości Kierry do ciastek możecie przeczytać na jej angielskiej stronie www.kieracass.com


(źródło www.kieracass.pl)


thumb_pre_1459633735__pre_1459633605__be


thumb_pre_1459633282__rywalki-tom-1-b-ie


 


Dla trzydziestu pięciu dziewcząt Eliminacje są szansą ich życia. To dzięki nim mają szansę uciec z ponurej rzeczywistości. Ze świata, w którym panują kastowe podziały, wprost do pałacu, w którym będą spełniane ich życzenia. Z miejsca, gdzie głód i choroby są na porządku dziennym, do krainy jedwabi i klejnotów. Celem Eliminacji jest wyłonienie żony dla czarującego i przystojnego księcia Maxona. Dla Ameriki Eliminacje to koszmar. Oznacza konieczność rozstania z Aspenem – jej sekretną miłością i opuszczenie domu. Jednak gdy spotyka Maxona, który naprawdę przypomina księcia z bajki, America zaczyna zadawać sobie pytanie, czy naprawdę chce za wszelką cenę opuścić pałac. Być może życie o jakim marzyła wcale nie jest lepsze niż to, którego nawet nie chciała sobie wyobrazić…


(źródło http://lubimyczytac.pl/ksiazka/198949/rywalki)


 


 


Ulubiony cytat z książki


 


 


"...pierwsza miłość zostaje z Tobą na całe życie."


 


Kilka moich słów


thumb_pre_1459633350__12935333_847084228


 


"Nie oceniaj książki po okładce", jednak ja tak zrobiłam. Gdy zobaczyłam tą piękną okładkę musiałam tą książkę przeczytać. I nie żałuje. Książka jest na prawdę świetna. Nie jest to zwykła powieść o księżniczkach, które walczą o serce księcia. Jest to książka opowiadająca o prawdziwej miłości, walce z rebeliantami, trudnościach losu Ami zanim dostała się do zamku oraz trudnościach Maxona w zamku. Książka sama w sobie strasznie wciągająca. Sama jestem posiadaczką każdej książki z tego cyklu, i każdą część przeczytałam w 2-3, ze względu na to, jak bardzo to wciąga. Następnymi częściami tego cyklu są: "Elita", "Jedyna", "Następczyni" oraz książka która wyjdzie w maju tego roku "Korona". Są oczywiście książki "poboczne" takie jak: "Królowa i faworytka", "Rywalki. Dziennik" oraz "Rywalki. Książe i Gwardzista"


Książki tej, nie jestem w stanie porównać do żadnej innej przeczytanej przeze mnie, ani żadnego filmu który obejrzałam. Może wydaje się to monotonne lub nudne, sama tak twierdziłam już po samym motywie księżniczek, lecz nie jest to zwykłe opowiadanie o księżniczkach. Każdego zapraszam do przeczytania, bo na prawdę warto. Myślę, że to nie jest moja ostatnia recenzja książki z tego właśnie cyklu :)


 


 


Dziękuje i @Weronikaa za śliczne napisy!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Po ten okładce sama bym po nią sięgnęła! Recenzja prześwietnie napisana! Leci plusik

+ Kolejna książka dodana do tych " do przeczytania". Dajecie takie świetne zapowiadające się książki w tych recenzjach, że już mam ich za dużo na tej liście!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobra recenzja, nie zniechęciła treść, przeczytałem do końca.

 

Pomimo paru literówek daję szczerego lajka. Dobra robota. :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja zazwyczaj mimo wszystko właśnie nie oceniam książki po okładce, tylko czytam sobie najczęściej opis znajdujący się z tyłu, a czasami fragmenty książki w trakcie przeglądania. Tutaj okładka jest śliczna, nie da się ukryć. Czytając recenzję można powiedziec, że dodaje utworowi jeszcze większego uroku.

Bardzo fajnie to opisałaś, jak na pierwszą recenzję jest naprawdę dobrze. Co prawda da się wyłapać kilka błędów, ale kazdy z nas się uczy, a Ty na stanowisku jesteś nowa. Co do książki...nie jestem do końca przekonana czy po nią zerknę. Kwestia gustu, aczkolwiek możliwe, że w wolnej chwili się po nią skuszę.

Cieszę się, że coś od Ciebie pojawiło się w tym dziale i czekam na więcej. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy