Shino

Moderator
 • Content Count

  1504
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15
 • Time Online

  180d 7h 50m 5s

Shino last won the day on May 23

Shino had the most liked content!

About Shino

Informacje o Profilu

 • Nick
  Shinozaki Hideyori
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokacja
  Bytom, Katowice
 • Steam Custom URL
  Shinozaki16

Metody kontaktu

 • GG
  47029263

Recent Profile Visitors

14775 profile views
 1. Shino

  Masz dokładnie taką samą fryzurę i taki sam kolor włosów jak ja mam teraz XD Ukryty Brat? XD żeby tylko
 2. Shino

  Dziękuję serdecznie wszystkim za życzenia i pamięć
 3. Shino

  Temat ten nie znajduje się w dziale dla początkujących, ani nie jest dla totalnych początkujących skierowany, stąd: "Nie dodaję plików css i html, ponieważ jeżeli ktoś nie potrafi zrobić prostego diva to nie powinien się zabierać za sticky diva opartego na js. :P" Temat w mojej opinii jest czytelny, czytając od góry do dołu wiesz co masz zrobić, bo poradnik jest w formie krokowej. Nie koloruję tekstu, bo za przeproszeniem chujo** to wygląda, stąd jedynie pogrubienia. + nie wiem skąd skojarzenie, że poradnik ma być dla osób zielonych we wszystkim. Konkretny poradnik jest dla osób zielonych w danym temacie. Jeżeli ktoś jest zielony w całym kodowaniu to nie powinien się zabierać za ten poradnik, przez co dodałem tę formułę wyżej. Rozumiem, że chodzi Ci o treść merytoryczną poradnika, a nie że poradnik = zielony we wszystkim? Jeżeli jest tak jak jednak myślę to jakie pojęcia pomyliłem? Pozdrawiam również.
 4. Witam, Tematem tego poradnika będzie sticky menu nawigacji czyli jak zrobić menu nawigacji, które stale będzie się przesuwać wraz z suwakiem przeglądarki. Czego będziemy potrzebować: -jQuery, które możemy pobrać z tej witryny. Wersja skompresowana jest bardziej optymalna. Pobrany plik wrzucamy do folderu z plikami strony. -Pliki HTML oraz CSS, w których zrobimy menu nawigacji. -Gotową formułę skryptu, która będzie odpowiadać nam za umożliwienie zrobienia z diva klasy formę sticky: Co jest ważne? <script src="jquery-3.3.1.min.js"></script> ----> jak wiemy komenda "src" oznacza adres do danego elementu w folderze strony, tutaj jest nie inaczej i cała ta formuła ma za zadanie podlinkować nam wcześniej pobrany plik jquery do naszej strony (po prostu go implementuje). Nazwa jquery może ulegać zmianie z nowszymi jego wersjami. '.top' ----> jest to miejsce, w którym wpisujemy nazwę klasy diva, który ma być sticky. Na screenie jest to .top Formułę skryptu dodajemy w sekcji body, najlepiej (bo najmniej ofensywnie i najbardziej przejrzyście w kodzie) na dole kodu. -Do pliku css dodajemy formuły: width:100% to szerokość top, left oraz z-index to wartości przestrzenne position:fixed oznacza umieszczenie elementu względem okna przeglądarki I tak div klasy .top będzie się przesuwał wraz z suwakiem strony. Może być to zwykły prostokąt z width 100% koloru czarnego, jak i pełne menu nawigacji. Przykładowe strony używające menu nawigacji sticky to youtube.com lub facebook.com Nie dodaję plików css i html, ponieważ jeżeli ktoś nie potrafi zrobić prostego diva to nie powinien się zabierać za sticky diva opartego na js. Jeżeli kogoś interesowałoby więcej prostych, treściwych poradników jak ten to zapraszam do zostawienia komentarza.
 5. Zmniejszona aktywność do poniedziałku - nawał zleceń w pracy, enjoy

 6. Automatycznie wygenerowana wiadomość. Temat został zamknięty przez któregoś z moderatorów. Jeden z moderatorów działu udzielił Ci odpowiedzi. Pozdrawiamy Administracja Forum | Cs-Classic.PL | Klasyczna sieć serwerów
 7. Zapraszam z takimi sprawami na PW do @Kasia! lub @Miverse, którzy obecnie piastują funkcję opiekuna serwera Only Mirage. Temat zamykam.
 8. Shino

  Zamykam zapisy do wywiadów, dziękuję za wiele lat zapisów i wiele poświęconych godzin redaktorów i gości! Do zobaczenia w następnej wersji wywiadów!
 9. Mniejsza aktywność 24-28.08 - wyjazd

 10. Witam, Od przyszłego miesiąca planujemy trochę znacząco zmienić kącik redaktorski w porównaniu z aktualnym jego stylem. Niektóre działy nie podniosą się bez aktywnego redaktora, który będzie stale nad nimi czuwał, chociaż pierwotne założenie kącika było takie, że to Użytkownik będzie się w nim głównie udzielał, a redaktor to wszystko nadzorował (pomijając oczywiście niektóre oczywistości jak wywiady etc.). Aktualnie użytkownik przeglądający kącik redaktorski i jego zawartość głównie tę zawartość czyta lub komentuje już wykonaną pracę (wliczając w to eventy takie jak "Co wolisz?") i jest to zauważalne. Wracając do pierwszego zdania, wychodząc z założenia, że pielęgnowanie pojedynczych działów nie ma na dłuższą metę żadnego sensu (czego efekt widzimy już od 2lat(?)) - zapowiedziane już wcześniej zostały zmiany gazetki oraz wywiadów. Aktualnie kącik oferuje dużo, ale kosztem dużej rozległości działów i tematów. Chcemy dojść do tego, by oferował tyle samo (albo nawet i więcej, bo to i lepiej), jednocześnie nie wywyższając niektórych działów ponad inne. WIĘC - wychodzę z pytaniami w ankietach, które są dla mnie ważne. Protip jest taki, żeby nie zaznaczać sprzecznych ze sobą odpowiedzi. Z góry dziękuję. Ankieta nie jest publiczna i służy jako podgląd. Dodatkowo zachęcam do składania podań na redaktora, ponieważ przydałaby się przynajmniej jedna osoba do pomocy. Wymagania zostały znacznie obniżone, dodatkowo nie wymagamy od teraz pracy do wglądu, ponieważ nie ma to największego sensu, jeżeli będą zmiany. Chętnych do pomocy i współpracy zapraszam tutaj. Temat jak i ankietę zostawiam otwartą mniej więcej do końca miesiąca jako temat do dyskusji, po zamknięciu tego tematu obowiązywać dalej będzie temat z propozycjami. Dziękuję za każdy głos oraz wypowiedź!
 11. Shino

  Ostatnia chwila, by zapisać się na wywiad, bo od przyszłego miesiąca przejdą reformę razem z innymi działami kącika! Osoby, które zapiszą się do 26.08 włącznie są brane pod uwagę wg. starego systemu!
 12. Shino

  Automatycznie wygenerowana wiadomość. Temat został zamknięty przez któregoś z moderatorów. Twoje podanie zostało odrzucone. Następne podanie możesz napisać dopiero tydzień po zamknięciu ostatniego. Pozdrawiamy Administracja Forum | Cs-Classic.PL | Klasyczna sieć serwerów
 13. Shino

  Wypowiedź we własnym podaniu, odrzucam.
 14. Przesadziłeś z procentami gruby