Skocz do zawartości

Recenzja filmu Handel


Marina.

Rekomendowane odpowiedzi

Handel

 

 

pre_1459867235__72999603.jpg

 

GATUNEK: Dramat

PREMIERA: 23 stycznia 2007

PRODUKCJA: 2007

REŻYSERIA: Marco Kreuzpaintner

SCENARIUSZ: Peter Landesman

 
 

GŁOWNI BOHATEROWIE:

  •  Kevin Kline – Ray Sheridan
  • Cesar Ramos – Jorge
  • Alicja Bachleda-Curuś – Veronica (jako Alicja Bachleda)
  • Paulina Gaitan – Adriana
  • Marco Pérez – Manuelo
  • Linda Emond – Patty Sheridan
  • Zack Ward – Alex Green
  • Kate del Castillo – Laura
  • Tim Reid – Hank Jefferson
  • Pavel Lychnikoff – Vadim Youchenko
  • Natalia Traven – Lupe

 
OPIS FILMU:

 

Kiedy 13-letnia Adriana (Paulina Gaitan) zostaje porwana przez gang zajmujący się handlem ludźmi w celach seksualnych w Meksyku, jej 17-letni brat Jorge (Cesar Ramos) podejmuje desperacką walkę o jej odzyskanie. W tym samym czasie młoda Polka, Veronica (Alicja Bachleda-Curuś) zostaje uprowadzona na lotnisku przez ten sam gang. Weronica i Adriana pomimo trudności w porozumieniu się (obie ledwo znają angielski) zbliżają się do siebie. Jorge śledząc porywaczy siostry, przezwycięża wiele przeciwności losu oraz poznaje Raya (Kevin Kline), oficera federalnego z Nowego Meksyku, który staje się sojusznikiem chłopca. Para jest na tropie gangu, podczas gdy grupka porwanych osób jest przetransportowana z Meksyku przez zdradliwą granicę wzdłuż Rio Grande do New Jersey na miejsce ich sprzedaży poprzez aukcję internetową.
 

(źródło https://pl.wikipedia.org/wiki/Handel_(film) )

 

MOJA OPINIA:
 Po obejrzeniu tego filmu, jestem pod wrażeniem. Film jest tak wciągający, że na prawdę nie wiem jak mógł tak szybko zlecieć. Historia dwóch dziewczyn, porwanych przez niebezpieczny gang, ledwo porozumiewających się ze sobą nagle zbliżają się do siebie i udaje im się uciec. Brat Adriany, Jorge podejmuje ciężką walkę o jej odzyskanie, lecz sam by nie dał rady. Poznaje Raya, oficera z Nowego Meksyku, i łączą swoje siły by odzyskać nastolatki. Adriana, pomimo tego, że ma dopiero 13 lat uwolniła się raz z Weronicą. Myślę, że gdyby nie Jorge nigdy by stamtąd nie uciekły i zostały by przetransportowane do New Jersey na miejsce sprzedaży kobiet, i zmuszane do prostytucji. Polecam obejrzeć ten film, ze względu na to, że na prawdę daje do rozumu, żeby nikt z nas nie był tak lekko myślny jak one.

 

CIEKAWOSTKI:

Film ten często jest puszczany w szkołach gimnazjalnych, i ponadgimnazjalnych w celu przestrogi.

 
ZWIASTUN:


 

FILM ONLINE:

 

http://www.cda.pl/video/12278848

 

Polecam, warto obejrzeć ;)

 

 

 

EDIT. Dzięki Omega, następnym razem bardziej się postaram ;)

Edytowane przez Marina.
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRODUKCJA: 2007

Tutaj wpisujemy kraje, w który dany fil został wyprodukowany (polecam przejrzeć inne recenzje i informacje brać z filmweba)

 

 

Po obejrzeniu tego filmu, jestem pod wrażeniem. Film jest tak wciągający,

To też nie za fajnie wygląda

 

W mojej opinii jest słabo. Nie Twój opis, sporo niedociągnięć, główni bohaterowie to nie cała obsada. W "moja opinia" w sumie, drugi raz opisałaś film, a Twojej opinii prawie nie ma - opis powinien być tam, gdzie jego miejsce, w tym punkcie powinny się znajdować Twoje refleksje etc..

 

Wyjdę na kut**a, ale powiem, że nie postarałaś się zbytnio. Nie widzę tutaj tych zdolności, o których pisałaś w podaniu.

 

@edit Po przeczytaniu opisu z niedowierzaniem poszedłem się pytać wujka google o przecinki przed "i" - zaskakujące

Edytowane przez Rias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główni bohaterowie powinno zostać zmienione na " obsadę ".

Z tego co widzę użyłaś chyba jednej czcionki i pogrubień. Mogłaś pomyśleć o jakiś miłych kolorkach a nie takie szare

Recenzja wygląda tak sobie i opis filmu jest słabo napisany ( patrząc to napisałaś tak jak opis filmu tylko lekko zmienone )

Nie będe hejtować bo to jest dopiero twoja pierwsza recenzja. Pisząc następna postaraj się bardziej i włóż więcej czasu a efekty na pewno będą widoczne ;)

Edytowane przez Omєga *
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początki są najtrudniejsze na nowej randze ( wiem coś o tym ), więc i tak wielki plusik, że starasz się często dodawać nowe recenzje i nawet ta "najgorsza" krytyka może czasem pomóc. Mi się podoba, bo sama co nieco kiedyś pisałam, ale recenzji nie, więc nie mnie to oceniać. Dla mnie najważniejsze informacje są przekazane, więc nie będę narzekać.

PS up redaktorze to są jej początki, więc więcej pomocy, a mniej hejtowania :)

Edytowane przez Weronikaa
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jest parę błędów, ale człowiek uczy się na błędach przecież, na przyszłość będziesz pamiętać co robiłaś źle, więc nie rozumiem, jak można hejtować nową osobę, która stara się coś dodać i poświęca na to swój wolny czas. Za bardzo na nią wjechaliście zamiast jej pomóc. :)

 

Co do recenzji, przeczytałem i nie jest źle, zawiera wszystko co ma zawierać, tylko więcej swojej własnej opinii i odczuć poproszę, bo to się najmilej czyta. :)

Oczywiście leci plus, oby było tylko lepiej !

 

P.S. Zauważyłem, że często robisz ten błąd, więc zwrócę uwagę, że "naprawdę" pisze się razem, a nie oddzielnie (sam nie potrafiłem zapamiętać, więc Cię w zupełności rozumiem :)

Edytowane przez Shinozaki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności