Skocz do zawartości

Kącik redaktorski


Omega*

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Propo/Pytanie

 

Na wielkim ekranie - Jeżeli zostaje dodany wzór to również można napisać o tym w regulaminie bo nikt dosłownie nikt nie wie czy go trzeba używać czy jednak można napisać po swojemu. Ostatnim czasie kilka osób zobaczyło wzór i zrezygnowali z pisania recenzji ponieważ to jest zwykłe narzucanie. Przecież można w inny sposób pisać recenzje. Jeżeli wzór nie jest obowiązkowy to proszę o tym gdzieś napisać.

 

3. Jeden użytkownik może dodać jedną recenzje na jeden dzień! - Tu mam tylko i wyłącznie pytanie. Dlaczego tylko jedna recenzja może zostać dodana na jeden dzień? Jestem po prostu ciekawy po co i dlaczego takie coś zostaje dodane.

Edytowane przez Omєga *
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiem się co do 1 pytania, bo to sprawa, którą zajmuje się Kinga (choć nadal uważam, że z tym wzorem recenzje wyglądają o niebo lepiej i są przejrzyste).

 

Natomiast druga rzecz, którą poruszyłeś, ma się tak, że w naprawdę łatwy sposób można spamować. Był już taki okres, że użytkownik napisał sporo recenzji w bardzo krótkim odstępie czasowym, a to nie dość, że nie rozwija w żaden sposób kącika, to dodatkowo prace są słabe, robi się spam, a tematy czyta zdecydowana mniejszość. Jako, iż pełniłem tę funkcję dwa razy, stwierdzam, że lepiej jest dodać jedną recenzję, która jest porządna, niż odwalić coś dla zwiększenia liczby oznaczającej posty i znajdującej się pod awatarem, ale niestety jestem świadomy tego, że raczej zdecydowana większość pisze, żeby było dużo, a nie żeby było dobre jakościowo.

 

@edit Paweł, szczerze się przyznaje, zapomniałem o tej moderacji xD

Edytowane przez Rias
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem akceptowanie przez redaktorów tematów w kąciku redaktorskim, ale według mnie narzucanie osobom ile mogą pisać na dzień oraz dawanie im wzoru pod który mają pisać, to trochę głupota.

 

Przykładowo, jestem pracującą osobą, która ma dwa dni wolnego w tygodniu, jednego dnia oglądałem jakiś serial/filmy przez kilka godzin, to na drugi chcę napisać (bo mam taki kaprys) recenzję tychże filmów. Więc oto pytanie, czemu mam się ograniczać tylko do jednej? Skoro jest moderowanie działu to w/w post, a raczej treść odnośnie spamu recenzjami odpada, bo to wszystko zależy od osób moderujących tam. Natomiast, taka osoba dajmy na to zwykła pisać recenzje po swojemu to czemu wymusza się na niej pisanie pod jakiś wzór? Dla mnie zrozumiałe są skargi, podania itp. itd. Ale przy kąciku redaktorskim, według mnie to nie ma racji bytu.

 

Dlatego uważam, że te "restrykcje" powinny zostać zdjęte.

 

Pozdrawiam 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Na wielkim ekranie - Jeżeli zostaje dodany wzór to również można napisać o tym w regulaminie bo nikt dosłownie nikt nie wie czy go trzeba używać czy jednak można napisać po swojemu. Ostatnim czasie kilka osób zobaczyło wzór i zrezygnowali z pisania recenzji ponieważ to jest zwykłe narzucanie. Przecież można w inny sposób pisać recenzje. Jeżeli wzór nie jest obowiązkowy to proszę o tym gdzieś napisać.

 

Regulamin ulegnie całkowitej zmianie. W tedy był pisany na szybko i w sumie nie wygląda najlepiej. W wolnej napisze go od nowa.

Co do wzoru recenzji - jest on dodany w celu estetycznym. Jeżeli on aż tak wam przeszkadza okey można go usunąć, jednak wydaje mi się, że teraz wygląda to o niebo lepiej. Poczekam jeszcze na opinie innych oraz porozmawiam z redaktorami. Po podjęciu decyzji, jeśli wzór zostanie będzie dodany punkt w regulaminie.

 

 

 

3. Jeden użytkownik może dodać jedną recenzje na jeden dzień! - Tu mam tylko i wyłącznie pytanie. Dlaczego tylko jedna recenzja może zostać dodana na jeden dzień? Jestem po prostu ciekawy po co i dlaczego takie coś zostaje dodane.

Już Ci odpowiadam. Podpunkt ten jest dodany w celu uniknięcia spamu. Kiedyś było już tak, że użytkownicy próbowali nabijać sobie posty/lajki recenzjami, a to daje nie tylko mi czy innym redaktorom dodatkową prace, ale również Karolowi, który musi później usuwać ukryte tematy. Odniosę się jeszcze do tego co Paweł napisał:

 

Rozumiem akceptowanie przez redaktorów tematów w kąciku redaktorskim, ale według mnie narzucanie osobom ile mogą pisać na dzień oraz dawanie im wzoru pod który mają pisać, to trochę głupota.

 

Przykładowo, jestem pracującą osobą, która ma dwa dni wolnego w tygodniu, jednego dnia oglądałem jakiś serial/filmy przez kilka godzin, to na drugi chcę napisać (bo mam taki kaprys) recenzję tychże filmów. Więc oto pytanie, czemu mam się ograniczać tylko do jednej? Skoro jest moderowanie działu to w/w post, a raczej treść odnośnie spamu recenzjami odpada, bo to wszystko zależy od osób moderujących tam. 

Owszem może masz racje, ale tak jak pisałam wyżej - jest to w celu uniknięcia spamu. Jeśli jesteś osobą pracującą i chcesz w ciągu wolnego napisać recenzje, możesz ich napisać nawet 100, ale wstawiać jedną na dzień. Dodanie recenzji, która jest już napisana zajmuje mniej niż minute, więc nawet po pracy osoba ta może to dodać. Więc nie rozumiem w czym problem?

 

@edit

Jeszcze odnośnie tego wzoru.

W tym tygodniu zrobię ankietę. Wszystko w kąciku jest robione z myślą o was, chcemy żeby wszystko było miłe dla oka. Rozumiem, że może to być dla was nieprzydatne ale spójrzcie też z innej strony. Zobaczymy co wyniknie z ankiety i w sumie, Karol ma tutaj decydujący głos więc poczekam także na jego opinie.

Edytowane przez Ariel :3
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a wielkim ekranie - Jeżeli zostaje dodany wzór to również można napisać o tym w regulaminie bo nikt dosłownie nikt nie wie czy go trzeba używać czy jednak można napisać po swojemu. Ostatnim czasie kilka osób zobaczyło wzór i zrezygnowali z pisania recenzji ponieważ to jest zwykłe narzucanie. Przecież można w inny sposób pisać recenzje. Jeżeli wzór nie jest obowiązkowy to proszę o tym gdzieś napisać.  

 

Hmmm, w sumie to, że jest wzór jest bardziej estetyczne niż chaotyczne pisanie wszystkiego lub niczego.

Nawet wydaje mi się, że to nie jest wzór tylko informacje które powinny się znaleźć w takiej recenzji.

Nie wyobrażam sobie recenzji bez na przykład podania głównych bohaterów, po to są recenzje przy przedstawić film oraz go opisać.

Wzór to raczej taka pomoc do recenzji.

Powinien zostać w celach nie tyle estetycznych, co po to by dowiedzieć się nieco o książce z samej recenzji, a nie latać po internecie i tego szukać.

 

 

 

 

3. Jeden użytkownik może dodać jedną recenzje na jeden dzień! - Tu mam tylko i wyłącznie pytanie. Dlaczego tylko jedna recenzja może zostać dodana na jeden dzień? Jestem po prostu ciekawy po co i dlaczego takie coś zostaje dodane.
 

 

Tutaj może i troszkę masz rację, jest w sumie akceptowanie tematów lecz też niektórzy nowi użytkownicy chcą po prostu nabić post i kopiują z internetu calutką recenzję i dodają. Chociaż wydaje mi się, że ograniczenie do 1 to troszkę przesada. Ograniczenie powinno zostać ale do większej ilości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

To tak, 

Co do wzoru, to tak powinno to wyglądać, stąd ten wzór, jest to estetyczne i lepiej przyjmuje to taki bot, indeksujący forum.

 

Co do ograniczenia recenzji, ja uważam, że powinno tam być ograniczenie do 3-5, bo i tak jest opcja z weryfikacją tematów, więc słabe recenzje nie ujrzą światła dziennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Automatycznie wygenerowana wiadomość.
Temat został zamknięty przez któregoś z moderatorów.

Twoja propozycja została przyjęta.
Dziękujemy za to, że pomagasz nam w rozwoju.

Pozdrawiamy
Administracja Forum | Cs-Classic.PL | Klasyczna sieć serwerów

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności