Skocz do zawartości

Recenzja filmu "Kapitan ameryka: Wojna Bohaterów"


Rias Gremory

Rekomendowane odpowiedzi

KAPITAN AMERYKA: WOJNA BOHATERÓW
7729780.3.jpg
 
GATUNEK: Akcja, Sci-Fi
PREMIERA: 6 maja 2016 (Polska)
PRODUKCJA: USA
REŻYSERIA: Anthony Russo, Joe Russo
SCENARIUSZ: Christopher Markus, Stephen McFeely
 
GŁÓWNI BOHATEROWIE:
327921.2.jpgChris Evans - Steve Rogers / Kapitan Ameryka
345969.2.jpgRobert Downey Jr. - Tony Stark / IronMan
358528.2.jpgScarlett Johanssonn - Natasha Romanoff / Czarna Wdowa
346376.2.jpgSebastian Stan - Bucky Barnes / Zimowy Żołnierz
 
OPIS FILMU:
Akcje, w których uczestniczą superbohaterowie, pomimo tego, że ratują ludzi przed większym złem, skutkują mniejszym złem: zniszczeniem mienia, drobna liczba przypadkowych rannych i ofiar śmiertelnych. Ustawa, mająca na celu kontrolowanie ich działalności oraz zmuszająca bohaterów do rejestracji i ujawnienia swojej prawdziwej tożsamości, dzieli Avengersów na tych za, i tych przeciw dokumentowi.
 
MOJA OPINIA:
Do niewielu rzeczy mogę się przyczepić, ale jedną z nich jest DAREMNE TŁUMACZENIE TYTUŁU. Civil War = Wojna Bohaterów? No proszę was.. ale dobra, to nie pierwsza wpadka tłumaczy i nie ostatnia. Mamy tu (jak zwykle) do czynienia z najlepszym kinem akcji, z genialnym poziomem aktorstwa, efektów specjalnych etc.. Jako fan Marvela, oczywiście musiałem na to iść do kina, ale mogę to polecić także zwykłym zjadaczom chleba. Przed obejrzeniem tego, polecam się zapoznać z poprzednią częścią: Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz. Muszę także pochwalić rolę Spidermana - jedyny Pająk jakiego lubię; jest lepszy niż postać Tobey'a Maguire'a i Andrewa Garfielda. Przypomina tą starą, dobrą kreskówkę z Fox Kids czy Jetix (kreskówka z 80' czy 90'). Nie pozostaje nic, jak czekać na drugą część. Moja ocena 10/10.
 
CIEKAWOSTKI:
  • Aktor Chad L. Coleman był brany pod uwagę do zagrania roli Czarnej Pantery.
  • Asa ButterfieldJudah LewisMatt LintzCharlie Plummer i Charlie Rowe byli rozważani do roli Petera Parkera / Spider-Mana.
  • Film kręcono w Atlancie, Fayetteville (Georgia, USA), Berlinie, Lipsku (Niemcy) i Portoryko.
ZWIASTUN:

 
Pozdrawiam Marek
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jednego... Peter Parker z tego co pamiętam został ugryziony przez pająka jak był na studiach. A w filmie pokazują Ci dzieciaka, który ledwo co gimnazjum skończył. Chyba, że ja o czymś nie wiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny mankament "nowego" Spider-mana. Pierwsze wrażenie masz takie: ftw, co ten dzieciak robi w tych rajtkach?, ale zdecydowanie ten Pająk najlepiej oddaje stary dobry klimat kreskówek/komiksów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja fajnie napisana. Nie będę narzekać na nic. Byłam na tym w kinie i mi się tak średnio podobał, ale to już zależy od gustu. Denerwowali mnie główni bohaterzy i ogólnie taki dziwny kilmat był tej części chociaż fakt dwa razy się popłakałam. Daje temu filmowi mocne 6/10

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności