Skocz do zawartości

Lipcowe konkursy


Khaltaz

Rekomendowane odpowiedzi

Zakończyliśmy edycję czerwcową nagród dodatkowych, więc czas na Lipiec i konkurs dodatkowy z nim związany.

Ale zanim do niego przejdę najpierw comiesięczny update.

Zwycięzcami nagród dodatkowych za ranking byli:

DonSalerii, PaszmirKexE, Zero, MĘTOŚ oraz Majun

 

Nagrody za aktualny miesiąc będą przyznawane w taki sposób:

A) Pierwsze trzy miejsca w rankingu, nie będące adminem serwera.

B) Osoba najwyżej w rankingu, nieposiadająca Vipa ani Premki.

C) Admin, który zostanie wybrany przez graczy poprzez głosowanie. Chciałbym żeby oceniano aktywność/pomoc/wkład w rozwój serwera/sumienność [ja nie biorę udziału w głosowaniu] Bliższe dane na dniach.

 

Od razu zaznaczam, że nagrody się nie stackują (osoba będąca w top3 nie może otrzymać również nagrody za punkt B).

Informację o nagrodach wrzucę ~tydzień przed zakończeniem.

Myślę również o jakiejś nagrodzie dodatkowej, niekoniecznie związanej z rankingiem, ale nie wiem czy wejdzie w życie w tym miesiącu i jak byłaby przyznawana, więc na razie brak informacji.

Nagrody przydzielane będą na podstawie rankingu z dnia resetu w godzinach wieczornych (dokładną godzinę poznam dopiero na podstawie informacji o dacie resetu), bądź dnia 31 Lipca o godz. 24:00 jeśli reset nie nastąpi do tego czasu.

 

Teraz do konkursu na [AK-47 | Point Disarray Minimal Wear] z nalepką [sticker: byali | MLG Columbus 2016]. Zadaniem będzie napisanie szczegółowego poradnika, dotyczącego dowolnej klasy bądź mapy aktualnie znajdującej się na serwerze (co do map wolałbym, żeby dotyczyły nowo wprowadzonych, przy wyrównanych ocenach będę brał to pod uwagę). Co miałby taki poradnik zawierać? Przykładowo wybieramy klasę Saper. Chciałbym, żeby taki poradnik zawierał co najmniej informacje o:

  • podstawowych statystykach klasy;

  • opisie klasy (zdolności, przeliczniki, posiadana broń);

  • różne sposoby rozwijania statystyk klasy wraz z wyjaśnieniem czemu;

  • interakcje z innymi klasami (czy jakieś kontrują, bądź są kontrowane przez wybraną klasę, jak zmienić rozwój statystyk w oparciu na klasy, przeciwko którym gramy, jak grać przeciwko tym klasom);

  • w przypadku Sapera - gdzie wolno stawiać miny, przykładowe zdjęcia minimapy z zaznaczonymi skutecznymi miejscami stawiania min oraz opisem czemu są dobre, czy zmieniają się wraz z rozwojem kondycji itp.;

  • sposób grania daną klasą, opisem sytuacji jakich należałoby unikać grając daną klasą oraz takich, wktórych chciałbyś się znaleźć;

  • mapy, na których klasa sprawuje się dobrze/źle i czemu

  • jak wybrane perki wpływają na zmianę gry daną klasą; najciekawsze, bądź najsilniejsze połączenia klasa + perk

Jeśli wolisz opisać mapę, to powinien zawierać takie rzeczy jak:

  • przykładowe granaty, przydatne na tej mapie (opis, film z youtuba, bądź screeny wraz z wyjaśnieniem JAK te granaty nam pomogą);

  • pokazane lepsze miejsca do utrzymywania danej części mapy (np. schody na miragu na A pozwalają ci na kontrolę konektora i wyjścia z pałacu, zapewniając ci w miarę bezpieczne wycofanie się) wraz ze wskazaniem ich minusów, jeśli takie są;

  • zaznaczone i opisane miejsca/obszary, w których powinieneś uważać na niektóre klasy, wraz z opisem czemu (np. lepiej unikać małych zamkniętych pomieszczeń grając przeciwko wsparciu/rebeliantowi; zakrętów i wąskich przejść przeciwko klasom z shotgunem; zaznaczonych najprawdopodobniejszych miejsc zaplantowanych min przez saperów);

  • objaśnienie bs'ów, jeśli mapa de_*** (opisane miejsca plantu, skąd cię nie widać plantując w danym miejscu, post-plant pozycje, z których można bronić zaplantowanej bomby);

  • opisane drogi do celu oraz drogi ucieczki z hostem przez drużynę atakującą;

  • zaznaczone typowe miejsca dla snajperów (z zaznaczeniem, co z tego miejsca widać i jak szybko może zająć daną pozycję zależnie od rozwoju kondycji – nie oczekuję milisekundowej dokładności);

 

Oczywiście nie trzeba się ograniczać do przykładów, a nawet możesz je pominąć, jeśli uważasz, że są one zbędne w danym przypadku. Każda dodatkowa informacja będzie potraktowana pozytywnie.

Każdy będzie mógł poprosić mnie o pomoc w celu przetestowania czegoś na mapie, albo uzyskania informacji na dany temat (będę mógł również hostować mapy, jeśli ktoś by sobie tego zażyczył).

Warunkiem uczestnictwa będzie dołączenie do grupy CoD Classic (dostępna na moim profilu steam). Można zgłaszać 3 prace konkursowe.

Data składania kończy się 25 Lipca o godz. 24:00 (mogę dopuścić spóźnienie, jeśli będę powiadomiony wcześniej i nie będzie ono większe niż jeden dzień)

Czy będę jedynym oceniającym? Odpowiedź przyjdzie z czasem, póki co jestem sam. Najlepsze prace zostaną opublikowane na forum (+możliwe, że na grupie). Postaram się również o nagrody dodatkowe dla wyróżnionych prac.

Wymagam też poprawnej składni i interpunkcji w pracach, więc warto mi podesłać ją wcześniej, żebym mógł ocenić techniczną część poradnika.

Zamieszczę również mały poradnik dla graczy zaczynających swoją przygodę z serwerem CoD, jednak chciałbym, żeby przesyłane poradniki były bardziej rozbudowane i szczegółowe.

 

 

Prace przesyłać można w formie pliku zamieszczonego na necie, bądź na email: [email protected]

 

 

 

@EDIT: Jako, że dużo się dzieje u mnie w życiu ostatnio, tak więc nagroda dla admina będzie miała prostą formę. Wyznaczę losowo ~10 bardziej aktywnych osób na serwerze i poproszę o wybranie admina, który wg nich najlepiej wywiązywał się ze swoich obowiązków. W przypadku równej ilości głosów, o ostatecznej decyzji zadecyduję ja. Rozpiska nagród powinna pojawić się w ciągu dwóch dni. Do jutra wieczorem (25 Lipca o godz. 24:00) można mi jeszcze wysyłać poradniki, wyniki  pojawią się w ciągu 2-3 dni po zakończeniu.

Edytowane przez Khaltaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Zwycięzcą konkursu na poradnik został Majun, jego prace zostały opublikowane na grupie, a później będą dostępne również na forum. Gratulacje, nagroda zostanie przesłana jeszcze dzisiaj. 

Co do pozostałych osób,  jestem mocno zawiedziony tak małą ilością osób, które wzięły udział (4). Na napisanie miało się ponad 20 dni, podczas których trzeba było poświęcić ~2-3 godzin do napisania porządnego poradnika, a nagroda była całkiem fajna, ale cóż poradzić, gdy gracze nie chcą brać udziału w konkursach.

Nagrody za miejsca w rankingu powinny być rozpisane dziś wieczorem (może być lekkie opóźnienie z ich wysłałeniem z powodów osobistych), a ranking sprawdzę w Piątek w godzinach wieczornych.

Póki co zawieszam też konkurs na przyszły miesiąc (związany z rankingiem). Jest to spowodowane niską aktywnością ludzi grających na serwerze. Jeśli chcecie, żeby comiesięczny konkurs trwał dalej, musicie mnie przekonać swoją aktywnością.

Od tej pory wszystkie szczegółowe informacje na temat konkursów będę wrzucał na grupie steam: http://steamcommunity.com/groups/codcsc ; Na forum będę umieszczał jedynie ogólne informacje o nich (o ile się odbędą).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwycięzcy:

1) DonSalerii  |  M4A4 | 龍王 (Dragon King) [Name Tag: Potato King]

2) Zero  |  FAMAS | Valence

3) Malisz  |  FAMAS | Valence

Dodatkowa) Amelka  |  AUG | Aristocrat

Dla admina) Majun  |  Desert Eagle | Conspiracy

Wszystkie Factory New. Nagrody za miejsca inne niż pierwsze wysłać mogę dopiero 5-ego Sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności