Skocz do zawartości

Recenzja filmu "Nienawistna Ósemka".


Makaveli.

Rekomendowane odpowiedzi

7715662.3.jpg


 


Gatunek: thriller/western


Reżyseria: Quentin Tarantino.

Scenariusz: Quentin Tarantino.

Premiera: 7 grudnia 2015.

 

 

Akcja filmu dzieje się kilka lat po wyniszczającej wojnie secesyjnej, w Pasmanterii Minnie gdzieś po środku pokrytego śniegiem Wyoming.

W owym lokalu spotyka się ośmiu bohaterów, szukających schronienia przed śnieżycą.

Pierwszą osobą jaką poznajemy jest Major Warren, czarnoskóry weteran wojenny walczący po stronie Unii, łowca głów szukający transportu do miasteczka Red Rock. Na jego drodze staje inny łowca głów John Ruth z którym to zabiera się aby uciec przed matką naturą. Ów John nazywany 'szubienicą' transportuje Daisy Domergue do Red Rock aby postawić ją przed wymiarem sprawiedliwości. To właśnie wokół tej kobiety, która powinna smażyć się na dnie piekła za swoje uczynki kręci się cała fabuła filmu. Jak się później okaże Pasmanteria skrywa krwawą tajemnicę, nikt nie jest tym za kogo się podaje.

 

Tarantino przyzwyczaił nas już do wolnego rozwoju akcji. Tak więc pierwsza godzina filmu to wręcz test na cierpliwość dla widza, biorąc 

pod uwagę że cały film trwa prawie 3 godziny... Choć muszę przyznać że ujęły mnie widoki pokrytego białym puchem Wyoming, czy pędzących przez bezkresne, białe pustkowia koni. W drugiej połowie filmu reżyser wynagradza nam czekanie na rozwój wydarzeń. Napięta atmosfera między bohaterami sprawia że sami zaczynamy kombinować o co tu tak na prawdę chodzi. Zakończenie jedno z najlepszych jakie można było sobie wymarzyć.

 

Na szczególne wyróżnienie zasługuje moim zdaniem Jennifer Jason Leigh. Swoją bohaterkę zagrała wprost fenomenalnie. Chora psychicznie, zboczona, pozbawiona skrupułów ..Dałbym jej za tą rolę Oskara już po pierwszych 30 minutach filmu. Na szczególnie uznanie zasługuje również postać Majora Warrena, jego dialog z Generałem Simthersem, prowokacja i prowadzenie dochodzenia niczym Sherlock Holmes. 

 

Poprzez wydarzenia mające związek z historią Ameryki, Tarantino nawiązuje do ówczesnych problemów, które nadal istnieją w dzisiejszych czasach, chodzi tu min. o rasizm ale również o ogólną nierówność społeczną. 

 


Samuel L. Jackson - Major Marquis Warren

Kurt Russell John Ruth

Jennifer Jason Leigh - Daisy Domergue

Walton Goggins - Szeryf Chris Mannix

Demián Bichir - Bob

Tim Roth - Oswaldo Mobray

Michael Madsen - Joe Gage

Bruce Dern - Generał Sandy Smithers

 


Jest to moja pierwsza recenzja po bardzo długiej przerwie więc proszę o wyrozumiałość :v


Edytowane przez mako
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam chciałem o tym kiedyś napisać ;]. Film (jak zresztą większość Tarantino) genialny i zdecydowanie mogę go polecić. Recenzja też spoko, tylko nie widzę nigdzie oceny własnej ;p.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z przyjemniejszych recenzji jakie tutaj czytałam. Opis filmu świetny, różnorodność wyrazów zawarta w nim pozwala zauważyć, że masz duży zasób słów.

Przyznam się, że nie oglądałam, ale wydaje mi się, że sięgnę po niego nawet jutro. Masz ode mnie wielkiego plusa!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze przez tą Recenzje zachęciłeś mnie do Zobaczenia tego o to filmu:)Bardzo podoba mi się to Co o nim napisałeś i mam pewność ze również innych zachęci do zobaczenia właśnie tego Filmu :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności