Skocz do zawartości

Recenzja filmu "Obecność 2"


Shanell

Rekomendowane odpowiedzi

nXBrR1c.png

n3fOQIs.jpg

 

FQhfXKo.png

Horror

XmyYPqE.png

17 czerwca 2016 w Polsce

8 czerwca 2016 na Świecie

 

R0JYPzF.png

Stany Zjednoczone

 

DeT3Lfg.png

James Wan

 

GozW2Jl.png

Carey Hayes

James Wan

David Johnson

 

 

kgBORNM.png

398647.2.jpg Patrick Wilson - Ed Warren

247754_1.2.jpg Vera Farmiga - Lorraine Warren

393159.2.jpg Madison Wolfe - Janet Hodgson

340518_1.2.jpg Frances O'Connor - Peggy Hodgson

 

hJvCRVT.png

Druga część kultowego filmu, który podbił miliony widzów. Jest to opowieść oparta na faktach w której bohaterowie (Ed oraz Lorraine Warren'owie) udają się tym razem do północnej części Londynu aby pomóc samotnej matce z czwórką dzieci pozbyć się duchów. Opisuje on historię życia ludzi, którzy walczą z duchami w domach i próbują ustrzec się przed najgorszym. 

 

hPaa6Mx.png

Uważam film za wciągający, ponieważ interesujące jest jak bardzo duchy mogą zmienić życie człowieka.

Wiele widzów mówi, że część pierwsza była lepsza, ale Ja mówię stanowczo nie! W pierwszej części była inna historia, tutaj jest inna. W tamtej było o wiele mniej strasznych momentów, zaś tutaj minusem filmu jest to, że wiele akcji widz może przewidzieć (np. z której strony wyjdzie duch lub coś innego). W mojej opinii został on maksymalnie dociągnięty, każdy detal, każdy oddech, strach, łza, krzyk. Również kolejnym problemem filmu (lecz nie uważam go za minus) są sytuacje poboczne - o tym niżej, ponieważ nie zamierzam zdradzać wam całości tu, a resztę będziecie czytać na własną odpowiedzialność. Jeżeli chodzi o jego całość, historia jest bardzo realna, ponieważ jak wspomniałam wcześniej jest oparta na faktach - dowodem są zdjęcia, które są na końcu filmu, porównujące całość. Kończy się on w sposób taki, że na 100% pojawi się 3 część. 

 

Film oceniam bardzo wysoko 10/10 - z racji tego, że uwielbiam opowieści o duchach i zjawiskach paranormalnych.

 

oTEDPyX.jpg

 

Recenzja filmu moimi oczami - zdradzenie szczegółów filmu - NIE CHCESZ, NIE CZYTAJ !

 

Wracając do sytuacji pobocznych - w filmie znajduje się pozytywka, która jest nakręcana przez bohatera. Symbolizuje "czarnego pana" natomiast duchem okazuje się ktoś inny - zakonnica, która jest głównym duchem w filmie. Co prawda ona nakręca inne duchy ale nie przepuszczałabym że Reżyser posunie się do takich kroków, żeby nie wyjaśnić tej sprawy. Kolejnym ciekawym momentem jest jak Ed Warren zrobił się śmiały i podszedł do momentów bardzo sprawnie w tym wchodzenie do piwnicy, gdzie jest mnóstwo wody i przechodzenie między ścianami.  :)


 

k0qO4Q4.png

W pierwszym dniu kręcenia filmu przyjechał ksiądz aby pobłogosławić ludzi. 

Kręcono go bardzo długo od 21 września do 4 grudnia 2015

Kręcony był w Londynie oraz Stanach Zjednoczonych. 

 

FeQjHMa.png


 

n6Ksmfk.png

Znalazłam tylko taki, aczkolwiek słaba jakość i napisy są kompletnie pomieszane, ale jeżeli ktoś umie angielski i go rozumie to obejrzy cały do końca. BTW - Ja byłam w kinie :)

 


 

Polecam przeglądać na ciemnym tle forum.

Wracam w wielkim stylu!

Dziękuję za opinię.

Shanell

Edytowane przez Shanell
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię oceniać recenzji innych bo sam średnio się na tym znam.. jednak..

Opis filmu to tylko 1 zdanie... choć nie oglądałem filmu jestem pewny że można to jakoś rozwinąć. 

Moja opinia jakoś tak dziwnie składniowo napisana, takie mam wrażenie xd

No i opinia powinna być obiektywna nie subiektywna 

Wyśrodkowany tylko początek przez co dla mnie dziwnie to wygląda.

Mimo tego zachęciłaś mnie do obejrzenia, widziałem "jedynkę" i nie powaliła mnie specjalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mój gatunek, ale reckę przeczytałem i jest nieźle, ale jednak coś mi nie pasuje. Mianowicie to zdanie:

 

 

Uważam go, za bardzo wciągającego.

oczywiście rozumiem o co chodzi itd., ale ono jest tak bardzo z dupy ;d. Żadnego wprowadzenia, wydaje się jakby Ci na początku ucięło fragment opinii. Poza tym "Uważam go, za (filma) bardzo wciągającego." -> "Uważam, że (film) jest bardzo wciągający." xd

 

Zaś z tymi napisami - no cudo, są świetne

 

Dobra robota, Shanell :D

Edytowane przez Rias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis, ani opini nie czytałam, nigdy nie czytam, bo wiadomo nie każdym podoba się to samo. Zawsze zwracam uwagę na zwiastun.

A więc... z początku wydawał się dość ciekawy ale jednak stwierdzam, że jest lekko naciągany. Zwiastun specjalnie mnie nie przekonał. Nie lubię takich bajek :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię oceniać recenzji innych bo sam średnio się na tym znam.. jednak..

Opis filmu to tylko 1 zdanie... choć nie oglądałem filmu jestem pewny że można to jakoś rozwinąć. 

Moja opinia jakoś tak dziwnie składniowo napisana, takie mam wrażenie xd

No i opinia powinna być obiektywna nie subiektywna 

Wyśrodkowany tylko początek przez co dla mnie dziwnie to wygląda.

Mimo tego zachęciłaś mnie do obejrzenia, widziałem "jedynkę" i nie powaliła mnie specjalnie. 

 

Co do opisu filmu, nie miałabym zbytnio pomysłu co tutaj napisać, aczkolwiek da się to poprawić więc to nie będzie problemem. 

Opinia składniowo źle? To fakt, mogą być jakieś niedociągnięcia, które tez mogę poprawić. Jeżeli chodzi o obiektywizm to w tym się nie zgodzę, bo to jest opinia napisana przez mnie, a nie recenzja , którą piszą recenzenci na b.dobrym poziomie - ale w dobrym kierunku zmierzasz :p

Jeżeli chodzi o wyśrodkowanie, jest on tak specjalnie zrobiony, coś innego musi być, bo jakby robiła to samo się znudzi xd

 

Nie mój gatunek, ale reckę przeczytałem i jest nieźle, ale jednak coś mi nie pasuje. Mianowicie to zdanie:

 

 

oczywiście rozumiem o co chodzi itd., ale ono jest tak bardzo z dupy ;d. Żadnego wprowadzenia, wydaje się jakby Ci na początku ucięło fragment opinii. Poza tym "Uważam go, za (filma) bardzo wciągającego." -> "Uważam, że (film) jest bardzo wciągający." xd

 

Zaś z tymi napisami - no cudo, są świetne

 

Dobra robota, Shanell :D

 

Heh dzięki, że zwracasz uwagę na tak drobne szczegóły :D Przyda się taka opinia dla mnie ! :)

 

Opis, ani opini nie czytałam, nigdy nie czytam, bo wiadomo nie każdym podoba się to samo. Zawsze zwracam uwagę na zwiastun.

A więc... z początku wydawał się dość ciekawy ale jednak stwierdzam, że jest lekko naciągany. Zwiastun specjalnie mnie nie przekonał. Nie lubię takich bajek :p

 

A powinnaś, zwiastun nie jest całkowity, bo to urywek z filmu, który ma tutaj w tym zwiastunie bardzo mało pokazane, ale cóż o gustach się nie dyskutuje ;)

Edytowane przez Shanell
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie powinnam (: zwiastun prezentuje urywki filmu i zawiera przeważnie najważniejsze momenty. (Nie chodzi mi tu o żadne detale)
Opinie każdy ma swoją, więc nie czytałam nigdy i nie mam zamiaru ;)
A opisy filmów zazwyczaj kiepsko przekonują do obejrzenia.

Omg, ludzie.. dla innych film może być straszny, a dla niektórych nie... Co do horrorów mam bardzo wysokie oczekiwania, lubię konkretne horrory, nie żadne flaki z olejem, które są nieco przeciągane
"nie mogę powiedzieć" "powinnaś" Mam prawo do własnego zdania/do własnej opinii, deal with it pipols :crazy:

 

Nikogo nie uraziłam swoimi słowami, więc po co te nerwy :krecka_dostal: :nono:

Edytowane przez Rias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis, ani opini nie czytałam, nigdy nie czytam, bo wiadomo nie każdym podoba się to samo. Zawsze zwracam uwagę na zwiastun.

A więc... z początku wydawał się dość ciekawy ale jednak stwierdzam, że jest lekko naciągany. Zwiastun specjalnie mnie nie przekonał. Nie lubię takich bajek :p

Każdy ma inny gust, ale na pewno nie możesz powiedzieć, że jest to bajka bo większość akcji, które działy się w filmie działy się naprawdę. Cytując zdanie w filmie: "Jest to najlepiej udokumentowana akcja paranormalna na świecie" (czy coś w tym stylu xD)

 

Osobiście oglądałem to w kinie i film mnie wciągnął, aczkolwiek nie na tyle jak jedynka. Pierwsza część filmu była dla mnie mniej dynamiczna i bardziej poukładana, ale nie twierdzę, że lepiej dopracowana i lepszą od dwójki. Obecność 2 też trzyma poziom, tak jak napisałaś jest dużo łatwych do odgadnięcia akcji, ale też bywają zaskoczenia. Ja jako fan horrorów i tak polecam ;)

 

A co do recenzji, pewnie przeczytałem poprawioną wersję, ale dla mnie jest dobra, nie zdradza wiele, a potrafi zachęcić. Znowu napisy cudowne. Piona Shanell :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, wreszcie recenzja, na którą czekałam! :wub:

 

"Obecność" to jest jeden z moich ukochanych horrorów. Część pierwszą oglądałam już kilkakrotnie i muszę przyznać, że za każdym znajduję w niej coś innego, jakiś szczególik, który poprzednio mi umknął.

 

Jeżeli chodzi o drugą część...niestety nie miałam jeszcze okazji jej obejrzeć, ale w przeciwieństwie do niektórych ja bardzo lubię poznawać czyjeś opinie na dany temat, a później porównywać wszystkie ze swoim zdaniem. Tutaj w tej chwili niestety nie mogę wypowiedzieć się na temat tego która część jest lepsza, ale mam nadzieję, że znajdę chwilę czasu i to wszystko się zmieni.

Nie wiem dlaczego, ale czytając recenzję ( a nie oglądając wcześniej filmu ) już bardzo się cieszę, że będzie część trzecia. Obym się nie zawiodła i żeby film również osiągnął maksymalną notę od mojej osoby.

 

Co do recenzji - ja również załapałam się na poprawioną wersję, także do niczego się nie przyczepię. Cieszę się, że coś od Ciebie znów zaczyna się tutaj pojawiać. Napisami jak zwykle jestem zachwycona, wszystko zostało ładnie opisane. Duży plusik, kochana!

Edytowane przez Pynia
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności