Skocz do zawartości

Zasady gry w mafię


Jeremaya Gattwold

Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowanie:


Wszyscy chętni gracze ustawiają się na okręgu. Muszą być na kucaka (polecam +duck). Osoby, które nie chcą brać udziału w zabawie otrzymają Freedaya i zostaną poproszeni o oddalenie się gdzieś dalej na mapę. Teraz prowadzący wybiera kilka osób, które będą posiadały specjalne funkcje o których opowiem później.


 


Cel zabawy:


Zadaniem wcześniej wybranych mafiozów jest zabicie wszystkich pozostałych mieszkańców miasta, a celem pozostałych graczy jest usunięcie całej mafii z miasta.


 


Role które mogą pełnić wybrani gracze z miasta:


Tutaj chce opowiedzieć o specjalnych klasach które mogą zostać przyznane graczowi który nie został wybrany do mafii (max 1 na gracza).


Policjant (Komisarz, Detektyw) - budzi się on w nocy zaraz po mafii i pyta się mistrza gry kim jest dany gracz.


Ksiądz - Budzi się w nocy i wybiera osobę za którą się modli. Jeżeli wybrana osoba została wcześniej wskazana przez mafie unika ona śmierci. 


Adwokat - Raz w grze może się ujawnić i zapobiec wyroku śmierci na jakimś graczu. Musi podać sensowny argument.


Łowca - Jeżeli wyrok w głosowaniu zapadł na łowce może on się ujawnić i raz w grze wybrać innego gracza do zabicia.


Cudotwórca (Zbawiciel) - Raz na grę może ujawnić się w dzień i wskrzesić wyeliminowaną osobę (osoba ta pełni taką samą role jak za życia np. mafioza znowu jest mafiozom, mieszczanin znowu jest mieszczaninem)


Paranoik - raz w grze może zdecydować aby nie zapaść w sen. Każda osoba która odwiedzi go tej nocy zostanie zabita (tyczy się to wszystkich poza księdzem).


 

(nowe)Role które mogą pełnić wybrani gracze z mafii:

morderca - budzi się w nocy i wybiera osobę do zabicia. Osoba ta nie może być mafiozom. (Jeżeli morderca zostanie zabity inny z mafiozów zajmuje jego miejsce.)

porywacz - raz w grze budzi się i porywa on jednego gracza poza miasto. Osoba ta nie uczestniczy w głosowaniach i dyskusjach. Gracz porwany nie może wrócić do miasta. Obywatele mogą zagłosować, aby tego dnia nikt nie umierał. Zamiast tego organizują akcje ratunkową której szansa na powodzenie wynosi 50%.

wywiadowca - raz w grze może on sprawdzić kim jest jedna osoba z miasta. (może tym się podzielić z resztą mafii)

terrorysta - gdy zostanie wybrany przez głosowanie wybucha zabijając przy tym jedną wybraną osobę. 

niepozorny chłopczyk - nic nie robi xd


Nie wszystkie role specjalne muszą być wybrane do zabawy.

 


 

Rozgrywka:


Gdy role zostały wybrane, a gracze są przygotowani można rozpocząć zabawę. Rozgrywka dzieli się na dwie naprzemienne fazy dzień i noc. Na komendę miasto zapada w sen rozpoczyna się faza nocy i wszyscy gracze spuszczają głowy maksymalnie w dół i mają totalny bezruch. W nocy mafia i wszystkie związane z nocą postacie wykonują swój ruch. Na początku budzi się mafia. Podnoszą głowy aby sprawdzić z kim są w zespole. Gdy mafia nawiąże ze sobą kontakt wykonują wszystkie dostępne im ruchy. Gdy to się już stanie mafia zapada w sen. Później budzą się osoby nie związane z mafią. Na hasło miasto się budzi rozpoczyna się dzień i wszyscy podnoszą głowę do góry. Teraz ginie osoba wybrana przez mafie. Gracze otrzymują czas aby rozważyć który z nich jest sprawcą. Jeżeli większość zagłosuje na wybranego gracza ten zostanie zabity w przeciwnym wypadku nie dzieje się nic. Te dwie fazy następują po sobie do czasu wymordowania całego miasta lub odkrycia mafii.


 


Jeżeli jakikolwiek gracz zacznie oszukiwać, przeszkadzać lub utrudniać w prowadzeniu zabawy zostanie on zabity i oddalony od gry.


 


Wszelkie uwagi i pytania proszę umieszczać pod tym tematem  ;)


Edytowane przez Jan Christian
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszystko ok tylko mam pytanie. Po co to na JB? Jb polega na zabawach a nie na jednej zabawie (chodzi mi o normalny dzień) poza tym dla mnie jest to zniechęcaniem innych osob, bo jak zgina to beda czekać około 10 minut więc? Poza tym inne osoby maja fd, oczywiscie bez możliwości zbuntowania się? Takie zabawy to raczej na podwórko, a nie na JB.

Tak jak mówiłem w jednej propozycji - dodajmy jeszcze podchody.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Kardzio o co Ci chodzi, gracze bardzo zachwalają tą grę i często 1 runda to dla nich za mało, a taka zabawa zazwyczaj jest prowadzona gdy jest już mało osób na serwerze. + Jan wyjaśnia to na przyszłość jak i na EVENT. 

 


 

Fanta, być może nie brzmi to zachęcająco jak się czyta sam opis zabawy bez spróbowania jednakże kolejny raz widziałam jak Jan prowadzi takową zabawę, a reakcja graczy jest wręcz zadziwiająca.

Uważam, że robienie wieczorem takich zabaw to fajna odskocznia od zwykłego prowadzenia ~ zresztą zabawa "mafia" jest również ZABAWĄ, ale na większą skale jak i na zasadzie zaufania do TT bo CT jest tylko jeden, zatrzymuje się kiedy np. musi odpisać jaką role pełni wyznaczona przez policjanta osoba ~ także TT ma duże pole do popisu jakby ktoś chciał się zbuntować.

Graczom zabawa bardzo przypadła do gustu, BA! nawet piszą, że chcą więcej gdzie przez bodajże 3 mapy prawie co rundę była prowadzona mafia (oczywiście za wcześniejszym spytaniem czy są zainteresowani tą zabawą) i jak z początku na serwerze było 6 osób tak nagle zrobiło się w kolejnych rundach i mapach 17 graczy i graliśmy wszyscy. 

Dodam, że ta gra nie odbędzie się za dnia bo wtedy mamy dużo graczy, a zabawa jednak zajmuje trochę czasu dlatego zostaje ona prowadzona wieczorami, a przy okazji Jan ćwiczy gdyż tak jak mówiłam ta gra pojawi się na EVENCIE, wtedy oczywiście zostanie również wydłużony czas rundy, ale o tym wkrótce. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawe znam iz zazwyczaj gram w nia w gronie przyjaciol lub harcerzy ale widze ja tylko w tym gronie. Ta zabawa (choc dobrze oceniana) moim zdaniem nie powinna miec miejsca na JB bo to w moim odczuciu niszczy na swoj sposob klimat tego JB. Kto ma byc Mistrzem Gry i co robia pozostali CT? Tego nie uwzgledniles. Jak dla mnie to juz przesada z tymi zabawami, wystarczy juz ich. Skupmy sie raczej na usprawnianiu aktualnego stanu rzeczy serwera :p

 

 co robi pozostale ct? nic. Nie ma reszty ct. Wszyscy grają, nie buntują się i dobrze się bawią. Właśnie podczas tej zabawy tworzył się fajny klimat na serwerze i nikt sie nie wkurzał o bezsensowne bunty czy skomplikowane polecenia.

Okej, to jezeli buntowanie sie albo sluchanie polecen nie jest juz dla was fajne na serwerze JailBreak to pojdzcie na inny?

 

 

#Edit1 Pomimo iż nie sądziłem, że ta zabawa przyjmie się tutaj AŻ TAK DOBRZE to jestem skłonny zmienić zdanie co do tej zabawy bo jeżeli jest ogarnięte społeczeństwo, które rozumie zasady to nawet przyjemnie się gra (do momentu aż zginiesz :D )

Edytowane przez FuhrerOfFanta
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma byc Mistrzem Gry i co robia pozostali CT? Tego nie uwzgledniles. Jak dla mnie to juz przesada z tymi zabawami, 

 Zabawa jak najbardziej zdaje egzamin na serwerze. Wszyscy chętnie w nią grają i się nie buntują. Bardzo wciągająca gra. Kto jest Mistrzem gry i co robią ct? Mistrzem jest ktos kto zna zasady i po prostu zechce poprowadzić.. co robi pozostale ct? nic. Nie ma reszty ct. Wszyscy grają, nie buntują się i dobrze się bawią. Właśnie podczas tej zabawy tworzył się fajny klimat na serwerze i nikt sie nie wkurzał o bezsensowne bunty czy skomplikowane polecenia. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł co do roli specjalnej, jest nim Paranoik(weteran wojenny)-co rundę może zdecydować "nie spać" i czekać na przybysza(wyjątek dla księdza, bo się modli) z bronią albo spać. Jeżeli ktoś go odwiedzi, (niezależnie czy mafia czy pozostali gracze) podczas czychania tego paranoika oni giną(jeżeli mafia zaatakuje paranoika podczas jego czyhania to paranoik automatycznie ginie chyba że ksiądz ze niego się modli). Może tak zrobić 2 razy na grę.

 

 

Witam ponownie, piszę odnośnie kolejnego pomysłu co do zabawy w mafii jest to kolejna rola specjalna Fanatyk Religijny- jeżeli ktoś otrzyma tą role, równocześnie dostaje cel(nie ważne kim ten cel jest) który musi zabić poprzez głosowanie w trakcie fazy dnia, Jeżeli jego cel zostanie zabity za dnia(poprzez głosowanie), wtedy może się ujawnić i wybrać jedną osobę do zabicia. Wcześniej nie może się ujawnić, bo inaczej zostanie zabity. Jeżeli jego cel zostanie zabity podczas nocy zmienia się w łowcę.

 

Witam poraz kolejny, chcę wam przekazać mój nowy pomysł co do ról specjalnych.

Barman - może wybrać dowolną osobę (oprócz siebie) którą upije podczas nocy. Osoba, która zostanir upita przez barmana, ma 50% szans, że cel tej osoby upitej będzie taki, jak wybrał.

Ochroniarz - może wybrać osobę, którą będzie ochraniać w nocy. Jeżeli do tej osoby przyjdzie, ktoś z mafii, to automatycznie (nie ważne kto to jest) obydwaj umierają (chyba że ksiądz za niego się pomodli).

Szantażysta (mafia) - może wybrać osobę, która podczas nocy, będzie przez szantażystę, szantażowany. Osoba szantażowana nie może pisać i mówić przez okres 1 dnia. Nie może się komunikować z resztą miasta w dniu odrazu po nocy w której była szantażowana.

Edytowane przez ra1x1or
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+REP 
Bardzo dobrze wyjaśniona zabawa , nie ma co narzekać , wystarczy kilka razy przeczytać i można zapamiętać :D

 

 

 

 

 

WAIT FOR EVENT!

Edytowane przez MAKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności