Skocz do zawartości

Recenzja filmu "Legion Samobójców"


Marina.

Rekomendowane odpowiedzi

pre_1471728023__pre_1471726509__legion.ppre_1471726224__okladka.jpg

GATUNEK: Akcja

PREMIERA: 5 sierpnia 2016 (Polska) 3 sierpnia 2016 (świat)

REŻYSERIA: David Ayer

PRODUKCJA: Kanada, USA

SCENARIUSZ: David Ayer

 
GŁOWNI BOHATEROWIE: 

  •  pre_1471726453__3343142.jpg  Will Smith jako Deadshot
  •  pre_1471726544__3424462.jpg Jared Leto jako Jocker
  •  pre_1471726683__3716912.jpg Margot Robbie jako Harley Quinn ( :love:)
  •  pre_1471726727__3881482.jpg Joel Kinnaman jako Rick Flag
  •  pre_1471726790__3415762.jpg Viola Davis jako Amanda Waller
  •  pre_1471726853__3867662.jpg Cara Delevingne jako June Moone / Enchantress
  •  pre_1471726918__315478_12.jpg Jai Courtney jako Kapitan Boomerang 
  •  pre_1471726966__314497_12.jpg Adewale Akinnuoye-Agbaje jako Killer Croc

OPIS FILMU:

Jak dobrze być złym… Zebrać drużynę złożoną z najbardziej niebezpiecznych pojmanych super-przestępców. Następnie przekazać im najpotężniejszą broń, jaką dysponuje rząd. Wreszcie wysłać ich na misję, której celem jest pokonanie tajemniczego, nieprzeniknionego bytu. Amanda Waller, oficer amerykańskiego wywiadu, doszła do wniosku, że do takiego zadania nada się jedynie zbieranina łotrów, którzy nie mają absolutnie nic do stracenia. Co zrobi Legion Samobójców, gdy jego członkowie zorientują się, że nie zostali wybrani dlatego, iż mają szansę wygrać, ale dlatego, że nikt nie będzie ich żałował, gdy poniosą klęskę? Czy dadzą z siebie wszystko, choćby mieli zginąć, czy będą walczyć o własne przetrwanie?


pre_1471728056__pre_1471726586__legion1.
 Cóż... Może wam się wydawać, że to kolejny nudny film science-fiction. Nic bardziej mylącego. Film fakt, zawiera duże ilości tego gatunku lecz nie jest oparty wyłącznie na tym. Gdy szłam na ten film byłam bardzo sceptycznie nastawiona ponieważ nie lubię filmów tego typu, a teraz jestem zadowolona z tego, że dałam się namówić (przez @SzeregowiecPL).  Legion samobójców to film który dzieli się na 3 typy filmów: akcja, science-fiction i komedia. Moją ulubioną postacią została Harley Quinn, nie było innej opcji. Zwariowana i stuknięta dziewczyna zakochana po uszy w Jockerze.

Polecam ten film warto go obejrzeć a na prawdę nie pożałujecie :)
 

CIEKAWOSTKI:
 Viola Davis czytała biografie M. E. Thomasa "Wyznania socjopaty",aby lepiej przygotować się do roli Amandy Waller.
 

ZWIASTUN:

http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+3+(polski)-38997

 
FILM ONLINE:

Jeszcze nie ma, ale jak będzie uzupełnię :)
 

 

Dziękuje za napisy :love:

Pozdrawiam i zapraszam, @Marina.



źródło: http://www.filmweb.pl/film/Legion+samob%C3%B3jc%C3%B3w-2016-725816

Edytowane przez Marina.
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cóż... Może wam się wydawać, że to kolejny nudny film science-fiction. Nic bardziej mylącego. Film fakt, zawiera duże ilości tego gatunku lecz nie jest oparty wyłącznie na tym. Gdy szłam na ten film byłam bardzo sceptycznie nastawiona ponieważ nie lubię filmów tego typu, a teraz jestem zadowolona z tego, że dałam się namówić (przez SzeregowiecPL). Legion samobójców to film który dzieli się na 3 typy filmów: akcja, science-fiction i komedia. Moją ulubioną postacią została Harley Quinn, nie było innej opcji. Zwariowana i stuknięta dziewczyna zakochana po uszy w Jockerze. Polecam ten film warto go obejrzeć a na prawdę nie pożałujecie

 

Co do całości: jest bardzo fajnie. W szczególności, podoba mi się to:

 

Jak dobrze być złym…
Bardzo dobrze :D

 

Spoko opis, opinia (prócz zaznaczonych), też nie jest zła. Dobra robota Marina!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rias - żaden błąd mu nie umknie :D

Recenzja bardzo fajna, dobrze Ci to wychodzi.

Jeżeli chodzi o film, podobnie jak Ty nie przepadam za gatunkiem tego typu, aczkolwiek pewnie i tak go obejrzę.

Patrząc na obsadę i widząć w niej Will'a Smith'a tylko bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że to dzieło faktycznie może być okej...

 

Swoją drogą, ciekawe czy ta Harley jest bardziej stuknięta od Ciebie czy też mniej :giggle: ( w pozytywnym znaczeniu tego słowa, oczywiście :cmok: )

 

Leci plusik ode mnie, kochana!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam jeszcze się troszeczkę poczepiać to w niektórych miejscach nie ma przecinków i słowo naprawdę piszę się łącznie w tym przypadku.

 

Widziałem trailer tego filmu w kinie, jak byłem na jakimś horrorze, chyba na "Zanim zgasną światła" i średnio mnie zachęcił, nie miałem takiego odczucia, że muszę na niego iść. Ale powiem, że Twoja opinia jakoś mnie do tego zachęciła. Bardzo fajnie piszesz, z przekazem i nie zrażaj się, że popełniłaś jakiś błąd w tej recenzji, każdemu może się zdarzyć go popełnić, nawet temu zielonemu na górze, co za rozprawki 3 dostawał. :P

 

Podsumowując jestem dumny Maruś :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pisać druga reckę napiszę po prostu pod tą swoje odczucia.

A więc na pewno nie zawidoła nagonka. Aż dziwię się że otwierając lodówkę nie widziałem nigdzie reklamy Legionu :v

Co do samego filmu. Nie posiada on fabuły. Tak dobrze czytacie. A więc co jest zamiast niej? Chaos. Oglądając to mam wrażenie że oglądam trailer, po prostu kilka scen z jakiegoś filmu. Fajna grupa zbirów o których praktycznie nic nie wiemy, postacie bez swojej "kreski". Zakończenie przewidywalne, a samo jego wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Tą dziwną nadprzyrodzoną moim zdaniem skopany został cały realizm. Trudne zadanie przed jakim stał Leto.. Moim zdaniem jest to najgorszy Jocker jaki dotychczas ukazał się na srebrnym ekranie. Nie przez grę aktorską, Leto dokładnie przygotowywał się do tej roli, nawet po zakończeniu swojej pracy pozostawał Jockerem i za to duży szacunek a przez scenarzystów którzy nie potrafili wykorzystać potencjału. Najlepsze w całej tej produkcji jest to że przeznaczona jest dla dzieci powyżej 13 roku życia... Proszę was to istna kpina. Mimo tego świetna ścieżka dźwiękowa która miała ratować całe show. Dobre poczucie humoru, wyszła z tego bardziej komedia niż film akcji. 

 

Zdecydowanie najlepszy film roku.

Zdecydowanie najlepszy kit roku chyba :v 

Cóż miały być fajerwerki, kawior i drogie szampany a wyszedł pokaz "sztucznych ogni", i suchy chleb.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności