Skocz do zawartości

Wywiady głosowe na forum.


Tymbarkowa :3

Wywiady głosowe  

16 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chcecie aby wywiady głosowe były dalej na forum?



Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Pisze do was z zapytaniem odnośnie wywiadów głosowych.


Jak wiecie jakiś czas temu, @Marina. wprowadziła na forum wywiady głosowe. Po czasie, zostały one dodane jako możliwość wyboru - pisemny/głosowy, a z tym równało się dodanie na naszego TS strefy dla redaktorów. Jednak jak łatwo zauważyć, nie jest ona zbyt często używana i zapytała mnie co dalej z nią.


Tak wiem, nie jestem redaktorem aczkolwiek ja prosiłam o zrobienie jej. Stąd pisze do was z zapytaniem jakie macie zdanie odnośnie wywiadów głosowych. Chcecie je dalej na sieci czy może lepiej odpuścić i zostać przy klasycznych wywiadach pisemnych? Bardzo bym prosiła również o rozwinięcie swojego głosu, gdyż chce dokładnie wiedzieć jak wy to widzicie. 


Dziękuje za uwagę ;3


  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze od początku uważałem, że to słaby pomysł. Żaden z tych wywiadów mi się nie podobał i nie będzie mi ich brakować. Zdecydowanie wolę klasyczną, pisaną formę, gdyż prezentuje się lepiej i wypowiedzi są bardziej przemyślane.

Edytowane przez Rias
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wywiady głosowe były śmieszne. Jakieś tam zdjęcie i 20 minut rozmowy która nie porywa, pytania sztywne, zero jakiejś interakcji między prowadzącym a udzielającym wywiadu. Jeśli już tak bardzo chcecie to robić to nauczcie się tego. Sztywne pytanie, fajna odpowiedź i za chwile dalej sztywne pytanie bez jakichkolwiek emocji. 

Piszcie wywiady na forum. Fajnie to wyglądało, dobrze się czytało, przy okazji ćwiczycie pisanie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się wypowiem, bo mój głos też brał udział w jednym z wywiadów.

Jeśli ktoś wie jak przebiega taki wywiad to zrozumie też to, że nie łatwo bez przygotowania coś takiego powiedzieć. Rozumiem, że to może się nie podobać, ale nie mówimy tu nawet o jakimś profesjonalnym wywiadzie.

Ta forma wywiadów jest dla osób które wolą posłuchać.

Jak dla mnie warto coś takiego zostawić. Nikt nie zmusza. Niektórzy może wolą tą wersję.

 

To że nie podoba się kilku osobom, nie znaczy że trzeba to od razu usuwać.

Edytowane przez Rinka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba pytająca, czyli w tym przypadku redaktor robi podstawowy błąd przy tych wywiadach głosowych. Nie traktuje kartki z pytaniami jako swoją pomoc, tylko jako coś, co musi przeczytać bezbłędnie - zrobisz jeden błąd i od razu się stresujesz, bo nie przeczytasz, tak jak Ci kartka powie. Zakładam, że przed tym "prawdziwym wywiadem" jest wywiad symulowany, gdzie redaktor zadaje pytania i słucha odpowiedzi, by zapisać sobie kolejne pytanie, jakie zada -  BŁĄD, duży błąd, bo przez to wywiad jest sztywny i widać, że był wałkowany już wcześniej z tym samym zestawem pytań. Nie mówię, żeby zostały one całkowicie wycofane, bo jest to bardzo fajny, konkretny pomysł, ale zdecydowanie trzeba zmienić formę przeprowadzania takiego wywiadu. 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Shinozaki
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze od początku uważałem, że to słaby pomysł. Żaden z tych wywiadów mi się nie podobał i nie będzie mi ich brakować. Zdecydowanie wolę klasyczną, pisaną formę, gdyż prezentuje się lepiej i wypowiedzi są bardziej przemyślane.

Wiadomo, że wywiad pisany będzie lepiej wyglądał gdyż obie strony mają więcej czasu na pytanie/odpowiedź.

 

Te wywiady głosowe były śmieszne. Jakieś tam zdjęcie i 20 minut rozmowy która nie porywa, pytania sztywne, zero jakiejś interakcji między prowadzącym a udzielającym wywiadu. Jeśli już tak bardzo chcecie to robić to nauczcie się tego. Sztywne pytanie, fajna odpowiedź i za chwile dalej sztywne pytanie bez jakichkolwiek emocji. 

Piszcie wywiady na forum. Fajnie to wyglądało, dobrze się czytało, przy okazji ćwiczycie pisanie. 

Oczekujesz od redaktorów profesjonalnego wywiadu? Nie ma sprawy! Pierwsze znajdź profesjonalnego redaktora, bo z tego co wiem (chyba, że się mylę to mnie popraw) wszyscy, którzy posiadali/posiadają te rangę są amatorami. Nie możemy oczekiwać od nich nie wiadomo czego. Nie którzy są słuchowcami i wolą posłuchać wywiadu niż go przeczytać. Tak samo jeśli chodzi o "wygląd" owego wywiadu. Chętnych było ilu, żeby je obrabiać itp, a robi to Marina, która coś tam wie ale do końca się na tym nie zna.

I nie jest to "hejt na hejt" tylko próbuje Ci to wytłumaczyć jak to wygląda wszystko w praktyce.

 

Pomysł dobry ale wykonanie bardzo słabe więc jestem na nie

Co do wykonania, napisałam o tym wyżej. 

 

To się wypowiem, bo mój głos też brał udział w jednym z wywiadów.

Jeśli ktoś wie jak przebiega taki wywiad to zrozumie też to, że nie łatwo bez przygotowania coś takiego powiedzieć. Rozumiem, że to może się nie podobać, ale nie mówimy tu nawet o jakimś profesjonalnym wywiadzie.

Ta forma wywiadów jest dla osób które wolą posłuchać.

Jak dla mnie warto coś takiego zostawić. Nikt nie zmusza. Niektórzy może wolą tą wersję.

 

To że nie podoba się kilku osobom, nie znaczy że trzeba to od razu usuwać.

Dokładnie. Nigdy nie dogodzimy każdemu, dlatego chciałam poznać zdanie większości.

 

@mako

W takim razie proszę, pisz do Karola, żeby zabrał redaktorom ich rangi bo Tobie się nie podoba ich praca. Sam nim kiedyś byłeś i wiesz jak to wygląda.

Edytowane przez Tymbarkowa
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oczekujesz od redaktorów profesjonalnego wywiadu? Nie ma sprawy! Pierwsze znajdź profesjonalnego redaktora, bo z tego co wiem (chyba, że się mylę to mnie popraw) wszyscy, którzy posiadali/posiadają te rangę są amatorami. Nie możemy oczekiwać od nich nie wiadomo czego. Nie którzy są słuchowcami i wolą posłuchać wywiadu niż go przeczytać. Tak samo jeśli chodzi o "wygląd" owego wywiadu. Chętnych było ilu, żeby je obrabiać itp, a robi to Marina, która coś tam wie ale do końca się na tym nie zna.

I nie jest to "hejt na hejt" tylko próbuje Ci to wytłumaczyć jak to wygląda wszystko w praktyce.

Mówisz że nie ma kto się zajmować obróbką.. To po co się za to łapiecie? :v Jeśli było dużo chętnych do pomocy a teraz nie ma nikogo to po prostu opierd*lić ich i dać sobie spokój. Stawiać na jakość nie na ilość. 

Tu nie chodzi o profesjonalny wywiad ale chociaż o staranie się aby wyszedł on jak najlepiej, naturalnie, nie sztucznie jak do tej pory. Tak, tak najlepiej powiedzieć że nikt tu nie jest zawodowcem i nie możemy dużo od nich oczekiwać.. Staracie się o rangi redaktora? To podchodźcie do sprawy poważnie. Jak czytam wasze niektóre recenzje to spadam z krzesła ze śmiechu :v 

 

 

Za dużo się niestety na temat filmu nie rozpisze.

Czy też w 2 zdaniach 5 razy słowo film. To tylko malutkie streszczenie :v

Recenzja filmowa ma być obiektywna a nie piszecie sobie własne zdanie na temat filmu i streszczacie fabułę. To jest opis nie recenzja. 

Ranga redaktora do czegoś zobowiązuje. Chyba że została stworzona aby kilka osób nie było zwykłymi użytkownikami. 

Co do wywiadów. Tak jak napisałem te wywiady głosowe są sztuczne i tyle. Serio tego nie widzicie słuchając ich? 

Dajcie do nich trochę emocji, jakąś interakcje z rozmówcą a nie sztywne pytanie z kartki tak jak to Rias napisał. 

I nie jest to "hejt" tylko przedstawiam wam swoje zdanie bo chyba po to jest ten temat. 

Edytowane przez mako
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie proszę, pisz do Karola, żeby zabrał redaktorom ich rangi bo Tobie się nie podoba ich praca. Sam nim kiedyś byłeś i wiesz jak to wygląda.

 

 

Już masz ból dupska bo napisał to co myśli? Po co taki temat zakładacie jak wy nie możecie zaakcpetować normalnie czyjegoś zdania? 

Wkurza mnie takie pisanie..

To nie są żadne hejty tylko forum jest po to aby się wypowiadać. A jak ktoś jakąś prawdę napisze lub ktoś ma swoje zdanie to od razu kontra " pisz do karola "

 

I w końcu przestańcie edytować te posty bo to jest nieczytelne.. Piszcie normalnie. a nie sory bo jeszcze warna dostaniecie to lepiej edytujcie 

Dzieki

Edytowane przez Omєga *
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może w końcu ja się wypowiem.

Wywiady głosowe wprowadziłam ja, myślałam, że znajdę na nie więcej czasu, no myliłam się.

Teraz wszystkie wywiady będą pisemne ze względu na to, że zmieniam szkołę, nie będę miała czasu.

Jeśli znajdzie się redaktor taki, który będzie miał czas i przeprowadzać wywiady i montować to postaram się tej osobie pomóc.

Wszystkie opinie które napisaliście, nie przyjmuję jako hejt, rozumiem, macie prawo a za razem mi pomagacie w tym, co zmieniać w kąciku.

Recenzje, cóż. Staram się je pisać, lecz czasami mi zabraknie słowa, wybaczcie.

 

Póki co jako osoba która wprowadziła te wywiady zawieszam je :)

Dziękuję za każdą opinie, postaram się wszystko po kolei realizować, dzięki jeszcze raz!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatycznie wygenerowana wiadomość.
Temat został zamknięty przez któregoś z moderatorów.

 

Powód: Wyjaśnione :)

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Administratorowi z wyższą rangą.

 

Pozdrawiamy
Administracja Forum | Cs-Classic.PL | Klasyczna sieć serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności