Skocz do zawartości

Nowy system banowania


-_-

Rekomendowane odpowiedzi

  • Właściciel

Witam,

Na dniach wejdzie nowy system banowania, zastąpi on amxbans (strona amxbans.cs-classic.pl bedzie nadal funkcjonować), jest to system na licencji, więc będzie on działać tylko na tych serwerach, które przypiszę, zaczynając od DD2 (BETA).

Wygląd banowania trochę się zmieni:

 

 

pre_1473265267__beztytulu.png

 

 

Później czas, powód wybieramy prawie identycznie i na KOŃCU, co ważne jest potwierdzenie nadania bana

 

 

pre_1473265331__beztytulu.png

 

 

 

Plugin banuje na wiele sposobów, w tym KAŻDY z nich był dostępny w NeoBans. Tutaj dodatkowo są 3 nowe sposoby banowania, więc skoro NeoBans działał, to ten plugin powinien działać JESZCZE lepiej.

Niestety, ale  da się go ominąć, więc proszę się nie nastawiać na to, że system raptem wybieli serwer z 100% cziterów, bo jest to niemożliwe.

Sprawdzałem go, zmieniając Steam ID, zmieniając IP (akurat korzystałem z HotSpot) i nie dało się wejść na serwer po nałożeniu bana, więc normalny cziter ze zmieniającym się IP, nie ogarnie tego jak to obejść, ja sam wiem jak to obejść, ale wymaga to straty paru minut, więc nie wiem czy jest to opłacalne jeżeli ktoś naprawdę chce niszczyć grę innym.

Skoro gracze nie potrafili ominąć prostego (według mnie) NeoBans, to z tym powinni mieć jeszcze większe problemy.

 

Podsumowując, plugin jest na serwery 1.6, bo tam jest pełno ns'ow i będzie dodany najpierw na DD2, jeżeli wszystko się sprawdzi(będzie działać poprawnie), to wleci na resztę serwerów. No i tak jak wspomniałem, zastąpi on AMXBANS

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Dwa pytania:

1. Czy UBT będzie dalej dawało UB ze strony amxbans czy będzie inna strona

2. Koniec ze SKILLOWYM MANIACZKIEM?? :(

1. Dalej to samo, tylko że nakładanie banów przez stronę nie bedzie jakoś super efektywne, zbanuje tak samo jak w NeoBan przez serwer, reszte "trików' można wykorzystać tylko przez serwer.

2. Nie wiem, wydaje mi się, że raczej tak, wątpie by chciało mu się bawić, wbijając ciagle na serwer, ale nie dam sobie ręki uciąć. Nie wiem też jaką ma on wiedzę na ten temat.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Jescze jedna informacja, 

Pracuje jeszcze nad nową stroną z listą banów. To też będzie zmieniane, ale to już kwestia tygodnia, a nawet dwóch (zostało mi jeszcze parę serwerow do ogarnięcia, a więc trochę to potrwa)

 

Oto wynik mojej kilkugodzinnej pracy przy nowym systemie banów

Sama strona stworzona i działa poprawnie

Jest ona stworzona w bootstrap, który pozwala na oglądanie strony bez ciągłego refreshowania.

Wszystko jest naprawdę przyjemne dla oka, a korzystanie jest jeszcze łatwiejsze niż wcześniej.

Jest to o wiele lepiej działajacy system, a na dodatek w połączeniu z nowym systemem banowania będzie to świetne narzędzie do walki z oszustami. 
Przyśpieszyłem trochę pracę, zerwałem nockę i może nawet jutro uda mi się wszystko skończyć
Przykład

 

 

pre_1473297288__beztytulu.png

 

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Poprawiłem ten błąd ze znikającymi adminami, itd

Jeżeli plugin sprawdzi się na DD2 będzie trzeba zakupić licencje na brakujace serwery

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

a i najważniejsza informacja (Dziękuje Gang_Plebania)

Chodzi oto, że jeżeli gracz ma bana mniejszego niż PERM, to może wejść na inne serwery naszej siec.
Czyli jeżeli mamy bana na tydzień, to możemy wejść na inne serwery poza tym na który mamy bana, ale jeżeli mamy perma, to nie wejdziemy nigdzie.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Jeżeli ktoś dostał bana na X<permanentny ban na serwerze X, to może wejść na inny serwer, np: serwer Y

Jeżeli gracz Y dostał bana permanentnego na serwerze X, to nie wejdzie na serwer Y

 

Wątpie by teraz było dużo osób na aktywnym banie, prawda jest taka, że kiedys było dużo osób na AB, ponieważ amxbans nie działał poprawnie, wystarczyła zmiana SID i można było grać,tutaj plugin sprawdza IP gracz i Steam ID, potem sprawdza 3 rzeczy, a następnie podczas gry jeszcze 2 lub 3 rzeczy, więc możę się zdarzyć sytuacja, że gracz zostanie wyrzucony po jednej rundzie (nie więcej), ale zostanie wyrzucony gdy ma bana. Tak czy inaczej, liczba osób grająca na aktywnym banie siłą rzeczy się zmniejszyła według mnie i to dość sporo. Takie jest moje zdanie i mogę śmiało stwierdzić, że mam rację.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Pewnie by dało, ale czy ja dałbym radę, tego nie wiem. Musiałbym przysiąść do tego porządnie i popatrzeć na gmamxbans

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Polaczekk pisze o tym, że nie ma w wyszukiwarce opcji z szukaniem bana po nicku admina, a nie że nie ma w ogóle nicku admina.

Wystarczyło sprawdzić liste

http://amxbans.cs-classic.pl/bans/index.html

Klikasz na bana i masz wszystko, więc widocznie nie sprawdzałeś w ogóle tej strony

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa również dodawanie demek w szczegółach bana. Nie jest to dla nikogo pewnie problemem. Piszę w celu informacyjnym :) Dodawanie komentarza jak najbardziej działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Nie działa również dodawanie demek w szczegółach bana. Nie jest to dla nikogo pewnie problemem. Piszę w celu informacyjnym :) Dodawanie komentarza jak najbardziej działa.

bo zablokowałem ;d

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wg nowego systemu na banie nizszym niz tydzien mozna wesc na inny serwer jak sie ma bana?

 

 
||| Zostales zbanowany! 
||| Nick: DiamentowY | n0 sk!LL~T3aM| 
||| IP: 94.254.130.143 
||| Steam ID: STEAM_2:0:1916126929 
||| Powod: KULTURA 
||| Nalozono: 19.09.2016 - 18:31:35 
||| Czas bana: 30 minut 
||| Mapa:  map  
||| Pozostalo: 29 minut and 29 sekund 
||| Ban wygasa: 19.09.2016 -
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -_- odpiął/ęła ten temat
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności