Skocz do zawartości

Vallejo: Moim celem jest gra w Realu Madryt


aver

Rekomendowane odpowiedzi

vallejo2.jpg


 


Jesús Vallejo udzielił wywiadu dziennikowi AS. Przyznał, że już się zaadaptował do nowego otoczenia i cieszy go możliwość gry w Bundeslidze. Dodał również, że odszedł na wypożyczenie, by kiedyś mieć szansę na powrót do Realu Madryt.

 

Jak przebiega twoja adaptacja we Frankfurcie?

W ciągu pierwszych kilku miesięcy tęskniłem za moimi bliskimi, ale czuję się bardzo dobrze w Niemczech. Już się przystosowałem. Nauczyłem się kilku zwrotów po niemiecku, a kiedy to nie wystarcza, używam angielskiego.

 

Dlaczego odszedłeś do Eintrachtu, mimo że miałeś oferty z hiszpańskich klubów?

Byli mną bardzo zainteresowani i przyjechali po mnie do Madrytu. Zaakceptowałem ofertę, a kluby również doszły do porozumienia. Realowi Madryt podobało się, że trafię do Eintrachtu. Wszystkie strony się dogadały, więc szybko podpisaliśmy umowę.

 

To była wspólna decyzja?

Tak. Eintracht skontaktował się z Realem Madryt i oba kluby poinformowały mnie o tej ofercie. Jestem bardzo zadowolony, że się na to zdecydowałem.

 

Czym się charakteryzuje Bundesliga?

Niemiecka piłka nożna jest bardzo fizyczna, z wieloma kontratakami. Cały czas nad tym pracujemy na treningach. Wymagania fizyczne w każdym meczu są maksymalne.

 

Rozmawiałeś z Zidane’em?

Osobiście nie mogłem z nim porozmawiać, ale mam kontakt z innymi osobami z Valdebebas.

 

Kara od FIFA daje ci większe nadzieje na grę w Realu Madryt w przyszłym sezonie?

Moja motywacja zawsze jest maksymalna. Te rzeczy nie zależą ode mnie. Jeśli nie byłoby kary, również musiałbym pracować na sto procent.

 

Możliwość gry pewnego dnia w Realu Madryt jest dla ciebie motywacją?

Tak, oczywiście. Od kiedy podpisałem kontrakt z Realem Madryt, moim celem jest gra tam. Jednak w krótkim terminie priorytetem dla mnie jest rozegranie dobrego sezonu we Frankfurcie. Chcę się uczyć i rozwijać w Bundeslidze. Jeśli później będę miał szansę, żeby przenieść się do Madrytu, będę bardzo szczęśliwy. Jednak myślenie o grze w Realu Madryt, a nie w Eintrachcie, w tym momencie byłoby błędem. Lubię być realistą, twardo stąpać po ziemi i cieszyć się każdym dniem.

 

W poprzednim sezonie przechodziłeś rehabilitację po kontuzji w Valdebebas, mieszkając w rezydencji dla szkółki. Jak to wspominasz?

Jestem za to bardzo wdzięczny Realowi Madryt, ponieważ zachował się znakomicie we wszystkim, co było związane z moim zdrowiem. To było dobre doświadczenie. Źle jest doznać kontuzji, ale wiele się tam nauczyłem. Byłem w rezydencji dla szkółki i przez miesiąc mogłem zobaczyć, jak się pracuje w klubie na poziomie Realu Madryt. Do tego szybko wróciłem do zdrowia, a to było priorytetem.

 

Co cię najbardziej zachwyciło w Valdebebas?

Infrastruktura, ludzie… Dbają o każdy detal i piłkarze to doceniają. Chcę również wspomnieć o Realu Saragossa, który również o mnie dbał. W obu klubach zrobiłem po 50 procent rehabilitacji.

 

Asensio jest wzorem dla wypożyczonych zawodników?

Tak, oczywiście. Nie tylko pod względem piłkarskim, ale także osobistym. Znam go bardzo dobrze, jest spokojnym i inteligentnym chłopakiem, który również twardo stąpa po ziemi.

 

Podążenie w jego ślady jest dla ciebie marzeniem?

Pracuje, żeby tak się stało. Chcę rozegrać dobry sezon w Eintrachcie, a później zobaczymy, co Bóg przyniesie. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, decyzja będzie należeć do osób z góry.

 

Boisz się, że mógłbyś trafić do Realu Madryt i grać niewiele?

Jeszcze o tym nie myślę, błędem byłoby, gdybym to robił. Najważniejsza teraz jest dobra gra i zbieranie doświadczenia w Niemczech. Do przyszłego sezonu jeszcze daleko, zobaczymy, co będzie.

 

Który z zawodników Realu Madryt jest dla ciebie wzorem?

Skupiam się na obserwowaniu zawodników defensywnych. Szczególnie na Ramosie, ale również na Pepe, Varanie i Nacho. Gdzie mam szukać wzorców, jak nie we własnym domu? W Madrycie mamy czterech najlepszych obrońców świata.

 

Co powiedziałbyś kibicom Realu Madryt, żeby zobaczyli w tobie środkowego obrońcę na przyszłość?

Powiedziałbym, że my odchodzimy na wypożyczenie, żeby powalczyć o grę w Realu Madryt w przyszłości. Muszę dbać o siebie i rozwijać się piłkarsko w Niemczech, żeby mieć szansę na powrót do Madrytu. Chcę również wspomnieć ludzi z Saragossy, bo ten klub mnie ukształtował i ciągle mnie wspiera.

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • James0v zablokował(a) ten temat
  • -_- odblokował(a) ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności