Skocz do zawartości

Recenzja filmu "Porwanie"


Tymbarkowa :3

Rekomendowane odpowiedzi

PORWANIE
7388408.3.jpg
 
GATUNEK: Thriller, Akcja
PREMIERA: 23 września 2011 (Polska) 23 sierpnia 2011 (świat)
PRODUKCJA: USA
REŻYSERIA: John Singleton
SCENARIUSZ: Shawn Christensen
 
GŁOWNI BOHATEROWIE:
282051.2.jpg Nathan (Taylor Lautner)
377718.2.jpg Karen (Lily Collins)
360317.2.jpg Frank Burton (Alfred Molina)
351599.2.jpg Dr Bennett (Sigourney Weaver)
313511.2.jpg Kevin (Jason Isaacs)
374346.2.jpg Mara (Maria Bello)
 
 
OPIS FILMU:
Nathan Harper wiedzie zwyczajne życie, nie wyróżnia się - jest prostym nastolatkiem. Pewnego dnia wraz ze swoją koleżanką Karen znajduje w internecie swoje zdjęcie. Nie było by to nic złego, gdyby nie fakt, że owa fotografia zamieszczona jest na stronie z zaginionymi ludźmi. Chłopaka postanawia dowiedzieć się prawdy. W momencie kiedy dowiaduje się wszystkiego, jego życie zmienia się o 180 stopni..
 
MOJA OPINIA:
Jestem pod mega wrażeniem. Dawno nie obejrzałam tak genialnego filmu. Sama fabuła jest genialna, a w połączeniu z aktorami, efektami itp robi jedno wielkie "WOW". Wiadomo, jest to film akcji więc niektóre momenty są przesadzone, ale oglądając nie koniecznie zwróci się aż taką uwagę na to. Nie chciałam pisać zbyt wiele w opisie bo jednak za dużo bym wam zdradziła, ale prawda jest taka, że gdy chłopak dowiaduje się całej prawdy o swoim życiu film rozkręca się tak bardzo, że nie chce się nawet mrugnąć xD 
Jeśli chodzi o aktorów - fanką Lautnera nie jestem, ale w roli Nathana spełnił się bardzo dobrze.. Tak samo Lily Collins, aktora idealnie wcieliła się w swoją postać za co mega plus.
Muszę się przyznać, że jest to kolejny film z niewielu, na którym (niestety xD) się popłakałam.
Ocena końcowa ode mnie to 10/10. Gorąco polecam!
 
CIEKAWOSTKI:
  • Film kręcono w Brownsville, Pittsburgh oraz Sutersville (Pensylwania, USA). 
  • Zdjęcia do filmu rozpoczęły się 12 lipca 2010 roku, a zakończyły 3 maja 2011 roku. 
  • Błędy w filmie

 

 

  1.  Gdy Nathan przegląda zdjęcia, do pokoju wchodzi jego mama. W oknie widzimy, że jest dzień. Kiedy matka schodzi po schodach jest już noc.
  2.  W jadłodajni, gdy kamera obraca się tam i z powrotem w czasie dialogu Franka Burtona z Nathanem, czasem na wielkich czerwonych  kubkach widnieje napis  "Coca-Cola", a  czasem nie. Podobny błąd z ustawieniem dzieje się z filiżankami: raz w jednej tkwi słomka, a czasem w dwóch. 
  3.  W 54. minucie, gdy Nathan i Karen przyjeżdżają do domu, w którym ukryty jest czip, Nathan podnosi rzeczy z biurka. Kładzie pistolet obok pieniędzy, jednak w następnym ujęciu widać zupełnie inną pozycję tych przedmiotów - pistolet i pieniądze są po przeciwnej stronie stołu, a album znika.

 

 

 
ZWIASTUN:
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmu nie oglądałem i pewnie nie obejrzę. Cóż mówiąc szczerze nie zachęciłaś mnie do obejrzenia go. Nie podoba mi się taki "potoczny język" wypowiedzi. Myślę że wiesz o co mi chodzi. Widać że pisałaś to pod wpływem emocji "pofilmowych" przez co ocena jest subiektywna, moim zdaniem to duży błąd, filmy powinno oceniać się w miarę obiektywnie. No i do zmiany te powtarzające się słowa bo dziwnie się to czyta. Ogólnie praca wydaje mi się dość uboga :v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow...jeżeli Tymbark płacze na filmie to już musi być coś na rzeczy.

Recenzja w porządku, wszystko bardzo dobrze opisane, kolory świetnie dobrane chociażby do "okładki" filmu.

 

+ Bardzo ciekawy jest motyw z błędami w filmie, to mi się najbardziej podoba. Dobra robota! :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi plakat skojarzył sie z plakatem do "Zbuntowanej"?

 

Recenzja świetna, ale też trochę nie podoba mi się jak to ujął "subiektywna" opinia, trochę jak dla mnie przesadzona, ale każdy ma inne zdanie. plusik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności