Jump to content

SzeregowiecPL

Recommended Posts

Jednostka Wojskowa Komandosów będzie miała nowego dowódce! Nowym dowódcą będzie podpułkownik Michał Strzelecki.

Mam nadzieję, że będzie to świetny dowódca ze względu, że nie jest on tylko osobą "zza biurka", ale przed objęciem tego stanowiska był wyróżniającym się operatorem właśnie w JWK!

Gratuluję i życzę powodzenia!


NOt33W1.jpg


"COŚ" WIĘCEJ:

PRZEKAZANIE OBOWIĄZKÓW DOWÓDCY
W dniu 28 października 2016 r. nastąpi przekazanie obowiązków Dowódcy Jednostki Wojskowej Komandosów.
Podpułkownik Michał STRZELECKI obejmie obowiązki dowódcy od pułkownika Wiesława KUKUŁY.
Podpułkownik Michał Strzelecki jest absolwentem Wydziału Wojsk Zmechanizowanych Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, którą w 2001 r. ukończył na kierunku dowodzenie pododdziałami rozpoznawczymi.
Od początku służby związany z Jednostką Wojskową Komandosów (wcześniej 1 Pułk Specjalny Komandosów) w Lublińcu, w której zajmował stanowiska dowódcy grupy specjalnej, dowódcy zespołu grup specjalnych, dowódcy grupy specjalnej płetwonurków oraz szefa sekcji szkolenia nurkowego. W latach 2013-2014 pełnił służbę w strukturach Ministerstwa Obrony Narodowej.
Po powrocie do służby w JWK pełnił służbę w Zespołach Bojowych. Czterokrotnie pełnił służbę w ramach Polskich Kontyngentów Wojskowych: w 2006 r. na stanowisku dowódcy sekcji w ramach VII zmiany PKW Irak, w 2008 r. na stanowisku dowódcy grupy specjalnej w Zespole Sił Specjalnych X zmiany PKW Irak, w latach 2010-2011 na stanowisku dowódcy Zadaniowej Grupy Specjalnej Zadaniowego Zespołu Bojowego TF-50 VIII zmiany PKW Afganistan, w roku 2016 na stanowisku dowódcy Zespołu Doradców Wojsk Specjalnych SOAT-50 III zmiany PKW RSM Afganistan.
Ukończył szereg krajowych i zagranicznych kursów i szkoleń,
m.in. szkolenie dowództwa komponentu operacji specjalnych połączonych sił NATO (NATO Combined Forces Special Operations Component Command Staff Training), zrealizowane przez kadrę Połączonego Uniwersytetu Operacji Specjalnych (Joint Special Operations University), podstawowy kurs zimowy Sił Zbrojnych Szwecji (Swedish Armed Forces Basic Winter Training), kurs rozpoznawczy Wojsk Specjalnych NATO (NATO SOF Intelligence Course) w NSHQ w Belgii oraz kurs zespołów abordażowych (Boarding Team MIO Theoretical Issues, Boarding Team MIO Practical Issues) w NMIOTC (NATO Maritime Interdiction Operations Training Center) w Grecji. Jest absolwentem magisterskich studiów uzupełniających w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz studiów podyplomowych
w Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi. Posiada wojskowe kwalifikacje nurka bojowego oraz kierownika nurkowania.
Za swoją działalność wielokrotnie wyróżniany przez przełożonych, m.in. w 2015 r. za czyny dokonane podczas dowodzenia Zadaniową Grupą Specjalną w czasie VIII zmiany PKW Afganistan został przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego wyróżniony Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego.


- CISI I SKUTECZNI
 

qLU7jI1.jpg

gTrbBkb.jpg

jUJWrH8.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy