Skocz do zawartości

Propozycja/koalicja :)


QubaS

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy i koleżanki po fachu :)

 

Mam pewne przemyślenia od jakiegoś czasu na temat "global admina" dla opiekunów serwerów :)

 

Już wyjaśniam OCB:

Ostatnio bardzo często zauważam problem z adminami na różnych serwerach np. dd2 i FFA w określonych godzinach i prośby graczy na ShoutBoxie. Jest to już tak częste, że pomyślałem nad takim pomysłem jak "Global Admin dla Opiekunów innych serwerów"

 

Każdy opiekun innego serwera cs 1.6 powinien mieć admina globala na każdym serwerze w celu poprawy jakości naszych serwerów.

Ludzie się skarżą, że nie ma admina wejdzcie itd... No logiczne, że jesteśmy ludzmi i też mamy prywatne życie i są momenty że na 1 serwerze nie ma długo żadnego admina, ale np. jest z innego serwera opiekun i mógłby wejść i pomoc w temacie i zbanować odpała.

Jest to w pewnym sensie porozumienie między nami opiekunami i adminami.

Uważam, że gramy do jednej bramki i zależy nam na tym samym czyli na dobru całego cs-classic.

Dlatego nazywam to w pewnym sensie propozycją, a w drugim koalicją.

Taki projekt może mieć bardzo pozytywny skutek co za tym idzie jak już wspomniałem podwyższy jakość obsługi naszych serwerów :)

Jesteśmy tu z pasji, hobbi i przyjemności dlatego ufam, że to może się udać i rozwiąże problem z brakiem adminów o różnych godzinach.

 

Co wy na ten pomysł i co nasz boss sądzi o tym?

 

Chciałbym poznać Wasze zdanie bo uważam, że opiekunami zostają przeważnie sprawdzone osoby i zaufane w większym stopniu :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mnie to nie ma problemu jeżeli chodzi tylko i wyłącznie banowania cziterów bo takich wywalałem od dawna i brylantowo mógłbym adminować ffa czy dd2 tak więc czitera wywalić nie problem
Ale jeżeli zaczęliby nas prosić o banowanie np. o nie stosowanie się do regulaminu przez gracza "x" to wtedy jest problem
regulamin można w mig przeczytać ale nie potrafiłbym opisać sytuacji na COD czy JB

Ale jak mamy być od wywalania cziterów to mogłoby być całkiem w ciapkę choć mam mieszane uczucia co do tego

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jeśli chodzi o cziterów to się podpisuje, ale tak samo jak VORDEN napisał nie czuł bym się na siłach żeby upominać ludzi z powiedzmy JB albo DR ponieważ nie gram tam i nie do końca wiem jak sytuacja wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę ilość opiekunów i ilość regulaminów, który każdy z nich musiałby mieć opanowane. Na ten moment ja oraz polaczek jako członkowie ubt mamy flagi na wszystkich serwerach gdzie występuje pvp (cod, ffa, csgomod, odd2) i np rano gdy ktoś zgłasza czitera to staram się jak tylko to możliwe, ale po południu (gdzie teoretycznie admini danego serwera powracają ze szkoły/pracy) już tego nie robię bo mam wrażenie, że serwerów ma kto pilnować. W tym momencie sprawnie działa komunikacja przez sb/steam więc nie widzę potrzeby dawania dodatkowych flag opiekunom. Mam wrażenie, że zrobiłby się duży chaos i samowolka.

 

@down

Przecież ubt pełni taką rolę ;v

Edytowane przez rewox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że lepiej jest wziąć jakąś osobę co jest prawie cały czas, albo większość czasu aktywna na forum i w każdej chwili może wejść na serwer.

Bo co z tego ze jakiś opiekun dostanie te flagi na każdy serwer jak ma czas np. max na godzinkę.

Edytowane przez DuNg3()N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miało by to przejść to jestem chętny :D. podstawowe regulaminy znam w tym JB,cod,dd2 problem ze zm.Kiedyś juz była taka propozycja i nie przeszła ale może za drugim razem ;v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do Waszej wątpliwości co do regulaminów to tutaj fakt warto aby wtedy każdy opiekun znał regulamin i tu w sumie każdy zna ogólnikowo, bo w większości pokrywają się różnią się drobnymi rzeczami. Z drugiej strony każdy opiekun innego serwera miałby tego admina tylko do banowania czitera (chodzi tu o sytuacje gdzie ktoś np. z dd2 jest wołany, a nie ma nikogo z UBteam i adminów, a jest opiekun FFA wchodzi banuje odpala wychodzi nie bawi się w pisanie z graczami itd...).

 

Więc sumując ta "koalicja" miała by na celu wesprzeć się wzajemnie ale tylko w kwesti CZITERA, gdzie regulamin nie ma nic do tego bo przecież Odpal to odpal tutaj każdy regulamin mówi to samo :)))

 

Spójrzcie na ten projekt pozytywnie i wyciągnijcie pozytywne wnioski z tego co to może nam dać :)

 

7 serwerów cs 1.6 x 2
14 opiekunów licząc w maxie o ile jest po 2 na serwer
to nam daje 14 adminów dodatkowo na każdy serwer no można powiedzieć 12 na każdy bo odnosząc się do jakiegoś serwera trzeba odjąć 2 szt.

 

Dla mnie ta prosta matma i zasada daje stałą liczbę dodatkowych adminów, którzy by mieli jeden cel: Zdjąć CZITERA :D

 

 

Dla mnie pomysl na plus bo FFA na chwile obecna jest slabo obstawione . Oczywiscie kiedys sie to zmieni ale pomoc np z odd2 ( chyba 16 adminow ) bylaby nieoceniona . Pomysl na plus :)


Damian ale właśnie żeby uniknąć bałaganu, chaosu i problemów z zaufaniem to temat tyczy się jedynie opiekunów, a nie adminów. Dlatego wyszło by w granicach 12 opiekunów do pomocy na każdy serwer jednakowo :) Edytowane przez Rias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@, Damian? NL/PL', wydaje mi się, że nie do końca zrozumieliście ;d

 

Nie chodzi o adminów, a o opiekunów, w większości osoby bardziej doświadczone, zaufane, znane etc..

Damian? NL/PL, takie "pożyczenie" adminów zwłaszcza z tak podobnych modów, to pewnie byłoby pomocne, ale też byłby problem: skoro serwery są tak podobne, to któryś zacząłby podupadać, bo admin, który siedzi teraz na DD2 te 400min dziennie, zacznie dzielić czas na 2 serwery, albo z jednego zrezygnuje (bo ekipa, bo atmosfera itd.).

 

Co do samej propozycji, jedynym problemem jaki widzę, to dokładnie to o czym napisał @@VORDEN i @@Miechu, nie każdy ogarnia wszystkie mody więc i tak nie zawsze dany opiekun będzie pomocny. Ostatnio jednak widzę, że paru opiekunów skacze sobie po serwerach i zdecydowanie byliby na nich pomocni, tak więc niegłupim pomysłem jest wprowadzenie czegoś takiego.

 

@Qubas

Ja tutaj piszę o adminach (to co Damian pisał ODD2 -> FFA)

Edytowane przez Rias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@, Damian? NL/PL', wydaje mi się, że nie do końca zrozumieliście ;d

 

Nie chodzi o adminów, a o opiekunów, w większości osoby bardziej doświadczone, zaufane, znane etc..

Damian? NL/PL, takie "pożyczenie" adminów zwłaszcza z tak podobnych modów, to pewnie byłoby pomocne, ale też byłby problem: skoro serwery są tak podobne, to któryś zacząłby podupadać, bo admin, który siedzi teraz na DD2 te 400min dziennie, zacznie dzielić czas na 2 serwery, albo z jednego zrezygnuje (bo ekipa, bo atmosfera itd.).

 

Co do samej propozycji, jedynym problemem jaki widzę, to dokładnie to o czym napisał @@VORDEN i @@Miechu, nie każdy ogarnia wszystkie mody więc i tak nie zawsze dany opiekun będzie pomocny. Ostatnio jednak widzę, że paru opiekunów skacze sobie po serwerach i zdecydowanie byliby na nich pomocni, tak więc niegłupim pomysłem jest wprowadzenie czegoś takiego.

Dziękuję za wypowiedz :)

Co do tego, że coś by upadało się nie zgodzę bo to był by takie "ass w rękawi cs-classic" coś w rodzaju awaryjnych 12 szt. adminów :)

Ci opiekunowi jako awaryjni adminowie by nie mieli obowiązku wejść czy poświecić w 100% się na inny serwer, a jedynie wejść jak jest okazja pomóc graczowi :)

 

Każdy serwer miałby swoją stałą liczbę adminów co zabezpiecza serwery w pełni, ale jak wiemy czasem ta liczba jest za mała lub po prostu są tak zwane "martwe godziny" i zawsze one będą dlatego ten "ass z rękawa" byłby czymś cennym tylko w zbanowaniu odpała, a cziter to cziter tu nie ma różnic w ryja go i tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Po co skoro jest UbTeam?

Ja nie widzę sensu, bo niedługo każdy będzie chciał mieć admina wszędzie ;d

Po to jest UbTeam by pilnować porządku, już im dałem admina, opiekuni według mnie powinni zajmować się swoimi serwerami, a nie serwerami innych osób.

 

Niestety, ale pilnowanie potem takich adminów to katorga dla mnie, więc jestem na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności