Skocz do zawartości

Wywiad z JayMcKenzie'm - pilnym uczniem z FFA!


Marina.

Rekomendowane odpowiedzi

pre_1486922540__pre_1486921901__jay1.png

 
Marina. - Witajcie moi drodzy! Dzisiaj goszczę JayMcKenzie'go, admina naszego FFA! Przedstaw nam się i opowiedz coś o sobie.
 
JayMcKenzie - Witam wszystkich. Mam na imię Kuba, mam 18 lat i pochodzę z niewielkiej miejscowości w województwie pomorskim. Obecnie jestem uczniem trzeciej klasy liceum o profilu mat-fiz-inf.
 
Marina. - Liceum, a szczególnie o tym profilu musi być trudne, jak jest u Ciebie z nauką?
 
JayMcKenzie - Od wielu lat jest do mnie "przyczepiana" naklejka bardzo zdolnego, ale równie bardzo leniwego. Gdybym poświęcał chociaż odrobinę czasu na naukę, to spokojnie mógłbym być w czołówce klasowej czy nawet szkolnej, ale mi się najzwyczajniej w świecie nie chce. Za 3 miesiące matura i powoli zaczynam odczuwać wszystkie braki w wiedzy, co powoduje u mnie wzmacniający się lęk przed owym egzaminem.
 
Marina. - Obawiasz się matury? A może konkretnie jakiegoś przedmiotu?
 
JayMcKenzie - Jeśli chodzi o przedmioty na poziomie podstawowym to nie obawiam się kiepskiego wyniku z żadnego z przedmiotów. Zarówno z matematyki, jak i z angielskiego czuję się bardzo dobrze, a j. polski bazuje głównie na tym, kto będzie oceniał Twój arkusz. Gorzej z przedmiotami na poziomie rozszerzonym: jak podstawowa matma nie sprawia mi większych kłopotów, to bardziej rozbudowane zadania na poziomie rozszerzonym to już jest dla mnie ciężki orzech do zgryzienia, mam problemy z prawidłową interpretacją treści zadania. Podchodzę również do rozszerzonej informatyki i angielskiego, ale w tych przypadkach czuję się dość pewnie. Najgorzej jest właśnie z rozszerzoną matematyką.
 
Marina. - Ale nie zapominajmy również o przyjemnościach! Skoro matura to i studniówka! Uczestniczyłeś w swoim "pierwszym balu"? usmiech.gif
 
JayMcKenzie - Oczywiście, nie mogłem ominąć jedynej takiej okazji w życiu, w końcu własna Studniówka przeważnie jest tylko jedna. Poloneza tańczyłem z Panią Wicedyrektor, co wywołało u mnie niemały stres, gdyż tancerzem świetnym nie jestem, a byłem w pierwszym rzędzie oczko.gif. Ogólnie bawiłem się bardzo dobrze, na pewno będzie to wspomnienie na całe życie.
 
Marina. - A dlaczego akurat liceum o tym profilu? Co chcesz robić dalej? Jakieś plany na przyszłość?
 
JayMcKenzie - Planuję dostać się na politechnikę na wydział informatyki. Z początku chciałem zająć się kwestiami programistycznymi, ale ostatnimi czasy zainteresowałem się bazami danych i MySQL. Wybrałem ten profil, ponieważ spośród wszystkich przedmiotów zdecydowanie najlepiej czuję się z matematyki i informatyki, od czasów podstawówki nie miałem większych problemów z przyswajaniem informacji na temat tych dwóch dziedzin.
 
Marina. - Wybierając ten profil nie obawiałeś się tego, że będziesz miał multum nauki?
 
JayMcKenzie - Szczerze mówiąc to obawiałem się i to bardzo, ale z czasem zacząłem stopniowo sobie odpuszczać naukę myśląc, że to co robię podczas zajęć w szkole mi wystarczy. I to był dość spory błąd.
 
Marina. - Dlaczego uważasz to za spory błąd? Sprawiło Ci to większy kłopot?
 
 
JayMcKenzie - Głównie w obecnej klasie, gdy zauważam, że zakres materiału zaczyna mnie przerastać, dostrzegam moje błędne podejście do nauki.
 
Marina. - Może masz jakieś rady dla uczniów liceum które pomogą im w nauce?
 
JayMcKenzie - Jeżeli macie zamiar bezproblemowo dostać się na upragnioną uczelnię, to nie możecie sobie pozwalać na dłuższe okresy "tumiwisizmu". Oczywiście nie mówię, że macie cały czas siedzieć nad książkami, ale powinniście rzetelnie podejść do swoich planów na przyszłość.
 
Marina. - Zdradzisz nam dlaczego akurat liceum a nie technikum?
 
JayMcKenzie - Uważam, że w technikum straciłbym rok życia. Owszem, niby miałbym zawód, ale mimo wszystko wątpię, że z takim wykształceniem znalazłbym jakąkolwiek "porządną" pracę (zwłaszcza, że w okolicy jest tylko jedno technikum, w którym ewentualnie mógłbym "rozwinąć skrzydła")
 
Marina. - No dobrze, w takim razie życzę Ci wysokich wyników z matury! Przejdźmy do tematów forum, jak do nas trafiłeś?
 
JayMcKenzie - Trafiłem na sieć na początku 2014 roku, gdy zaczęliśmy wraz z kumplem ponownie grać w CS 1.6. Odkryliśmy serwer BF2, gdzie postanowiłem, że złożę podanie na administratora. I tak się to wszystko zaczęło
 
Marina. - Masz jakieś miłe wspomnienia z forum?
 
JayMcKenzie - Okres gdy byłem moderatorem w szczególności zapadł mi w pamięci. Czułem wtedy, że na prawdę wspieram sieć.
 
Marina. -  Byłeś nie tylko moderatorem, ale również redaktorem! Jakie rangi jeszcze posiadałeś?

JayMcKenzie - Tak jak już wspomniałaś miałem redaktora, miałem także donatora oraz rangę, którą otrzymywało się za posiadanie admina na dwóch lub więcej serwerach (nie pamiętam obecnie jej nazwy). Obecnie posiadam rangę Stałego Bywalca, co w sumie jest adekwatne do częstotliwości wchodzenia na sieć.

 

Marina. - Którą z tych rang najbardziej lubiłeś?

 

JayMcKenzie - Nie wiem, czy mogę powiedzieć, że jedną rangę lubiłem bardziej a drugą mniej. Każda z nich miała jakieś znaczenie i starałem się wykonywać czynności adekwatne do niej. Jeżeli miałbym już wybrać, to chyba jednak zielony prostokąt z napisem MODERATOR sprawiał mi największą frajdę jak i satysfakcję.
 
Marina. - A jak to było u Ciebie z rangą redaktora? Podobała Ci się ta "fucha"?

JayMcKenzie - Powiem szczerze, że posiadając redaktora zawiodłem samego siebie. Złożyłem podanie z myślą, że dzięki temu nauczę się formułować ciekawe, rozbudowane zdania, z czym od zawsze był u mnie problem. Niestety, po kilku wywiadach uznałem, że nie nadaję się do tej roli i złożyłem rezygnację. Ostatni mój wywiad nie pojawił się nawet na forum z tego co pamiętam.

 

Marina. - A co myślisz o prowadzonym przeze mnie kąciku teraz?

 

JayMcKenzie - Uważam, że wywiady prowadzone przez Ciebie na pewno można uznać za ciekawe, warte przeczytania. Pytania są dość proste, dzięki czemu nie trzeba się domyślać "co autor miał na myśli zadając te pytanie". Dobrze spełniasz swoją rolę i życzę, aby było tak jak najdłużej oczko.gif
 
Marina. - Dziękuje za miłe słowa! Gdybyś mógł i miał taką możliwość, co zmieniłbyś na forum?

JayMcKenzie - Dość skomplikowane pytanie, ponieważ ciężko dostrzec jakiekolwiek niedociągnięcia jeśli chodzi o forum. Jeżeli miałbym mieć zastrzeżenia do jakiejkolwiek części forum, to wybrałbym fanpage na Facebook'u (o ile wlicza się on w wyżej wymienioną sekcję). Dobrze, że pojawiają się na nim konkursy, giveaway'e itp., ale pojawiają się też "memy", które szczerze mówiąc nie należą do tych z najwyższej półki. Wiem, że na obecną chwilę ciężko znaleźć content nawiązujący do CS 1.6, ale (z całym szacunkiem do osób zajmujących się FP) jeśli miałbym wybierać pomiędzy udostępnieniem niezbyt śmiesznego komiksu czy mema, a niepisaniem niczego, wybrałbym drugą opcję.

 

Marina. - Może zejdźmy na temat bardziej prywatny. Odnalazłeś swoją sympatie, czy jesteś kawalerem do wzięcia? zeby.gif

 

JayMcKenzie - To jest dość ciężki temat dla mnie, ale wychodzę z założenia, że im większej ilości osób się wygadam, tym lepiej. Od wakacji jestem singlem, ale na początku roku szkolnego poznałem dziewczynę, w której, bez bicia przyznam, zakochałem się po uszy. Ma w sobie coś, co mi się cholernie podoba, ale sam nie jestem w stanie określić co to jest. Niestety jest to nieodwzajemniona miłość, co czasami doprowadza mnie do wewnętrznych konfliktów egzystencjalnych.
 
Marina. - Mimo wszystko wierzę, że w końcu odnajdziecie wspólny język i zakwitnie między wami! No to może wrócimy na temat forum, jesteś adminem FFA, dlaczego akurat ten serwer?

JayMcKenzie - Nigdy nie lubiłem zbyt rozbudowanych modyfikacji, za jakie uznaję np. Zombie Mod. FFA jest dość proste, nie trzeba się bawić w reguły dotyczące poszczególnych klas, rang itp. Stawiam na prostotę, którą można właśnie tam odnaleźć.

 

Marina. - To dlaczego nie only dd2?

 

JayMcKenzie - Ponieważ mimo wszystko lubię, jak jest trochę większa różnorodność map. Poza tym, z tego co wiem, administracja na ODD2 jest stabilna i zgrana, czego niestety nie mogłem powiedzieć o FFA, gdzie w momencie składania podania było dwóch-trzech administratorów i na serwerze panował chaos. Dlatego się zdecydowałem na złożenie podania, które zostało pozytywnie przyjęte

 
Marina. - To prawda, na FFA jest bardzo mało adminów. Może opowiesz nam troszkę o swoich zainteresowaniach poza strzelaniem na FFA? zeby.gif

JayMcKenzie - Obecnie sytuacja, jeśli chodzi o administrację FFA, już się ustabilizowała oczko.gif. Jeśli chodzi o zainteresowania, to na pierwszym miejscu zdecydowanie znajduje się Formuła 1, którą pasjonuję się już od blisko dziesięciu lat. Oprócz tego ostatnio zaczynam "wkręcać się" w bukmacherkę, co może nie jest najlepszą formą aktywności, no ale cóż, coś robić trzeba zeby.gif

 

Marina. - Co jest takiego w Formule 1, że tak się nią interesujesz?

 

JayMcKenzie - Gdy zacząłem się nią interesować, panowała dość silna rywalizacja pomiędzy dwoma zespołami, a dokładniej między Ferrari i McLarenem. Wtedy głównie to mnie interesowało, a z czasem zacząłem się wgłębiać w historię i sprawy techniczne, i tak jakoś się tym interesuję do dzisiaj, z każdym dniem poznając coraz więcej ciekawostek.

 
Marina. -  A może coś z bardziej "klasycznych" zajęć? Czytanie, oglądanie filmów albo słuchanie muzyki?

JayMcKenzie - Czytać ani oglądać filmów nie lubię, jeśli chodzi o muzykę to zależy co mi w ucho wpadnie. Raz może to być dość hardcore'owy rap, raz dubstep a innym razem np. Ariana Grande.

 

Marina. - Masz może swój ulubiony utwór?

 

JayMcKenzie - Obecnie jako ulubiony utwór mógłbym  uznać "The Recipe" Kendricka Lamara, ale jest duże prawdopodobieństwo że za tydzień będzie to już jakiś inny kawałek

 

Marina. - No cóż, chyba czas zakończyć nasz wywiad, muszę przyznać, że był to miło spędzony czas. Chcesz kogoś pozdrowić? usmiech.gif

 

JayMcKenzie - Chciałbym pozdrowić wszystkich użytkowników forum oraz graczy FFA oraz DR, na którym też spędziłem kilka miłych tygodni usmiech.gif Dziękuję szczególnie Tobie za chęć przeprowadzenia ze mną wywiadu oczko.gif

 

Marina. - Do zobaczenia na forum, powodzenia! usmiech.gif

 

 

Dziękuję @Kasia! za napis :)

Pozdrawiam,

Marinka.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobało. Wyrobiłaś się Marina, nie mam się nawet do czego przyczepić xd

 

No, Kuba, tomiwisizm to ciężka choroba, a u mnie osiągnęła najwyższe stadium xd

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny wywiad, bardzo swobodne przechodzenie z pytania na kolejne pytanie, przez co czytało się bardzo przyjemnie i jak niektóre wywiady mnie nie wciągają przez brak tej swobody, tak tu mogę śmiało i z czystym sercem powiedzieć, że nawet nie zorientowałem się, że to koniec. Ogromna poprawa, widać, że się wczuwasz. 

Odnośnie straty roku życia w technikum można troszki dyskutować, ale szanuję za decyzję i podejście do dalszego życia!

 

 

 

No, Kuba, tomiwisizm to ciężka choroba, a u mnie osiągnęła najwyższe stadium xd

 

Bracie, to rodzinne... XD 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności