Skocz do zawartości

Ważne aktualizacje


-_-

Rekomendowane odpowiedzi

  • Właściciel

Po 3 dniach zmartwychwstał...

Chciałbym poinformować, że aktualizacja przebiegła pomyślnie i proszę mi wybaczyć za to ile to trwało, lecz baza była tak duża, iż nie mogłem sobie z nią na początku poradzić, nawet przy pomocy pracowników IPS, którzy starali się pomóc, lecz też pewnych rzeczy nie byliśmy w stanie ominąć i na szczęście teraz udało mi się wszystko ogarnąć.

Ważna informacja,

W IPS nie ma czegoś takiego jak podział na nazwę użytkownika / login(ten dostępny z ipb) i ze względu na to, iż łatwiejsze było ustawienie każdemu loginu (obędzie się bez komentarzy w stylu "Nie mogę się zalogować, korzystając ze starego loginu") i od teraz każdy proszony jest o logowanie się wcześniejszym loginem i zaznaczam, że każdy będzie miał przez tydzień prawo do zmiany nicku, lecz wiązać się to będzie także ze zmianą loginu, a więc proszę się dokładnie zastanowić nad tym, jaki dokładnie nick wybierzemy.

W IPS 4 został poprawiony też system "Przyjaciół" i także poprzednie Wasze ustawienia zostały zresetowane, a tutaj informacja o tym

Cytuj

Friends / Followers
Instead of friends, IPS4 features followers. A member now has the ability to follow another member without that being automatically reciprocal. You have the option of converting friends to followers.

 

Co ważne,

IPS 4 jest dość rozbudowane i ułatwia nam także korzystanie z telefonów, ponieważ forum ustawia się także pod nie, a dodatkowo ważnym elementem jest to, że dodawanie zdjęć w załączniku przebiega sprawniej niż w IHost, a więc teraz już całkowicie będziemy wymagać obsługi tegoż oto dodatku na forum. (Jest to dość proste i nie wymaga jakieś super wiedzy, bo ogranicza się do wybrania danego pliku i załączenia go w załączniku, co pozwoli nam potem na dodanie obrazka w dowolnym miejscu tematu/posta).

Co jeszcze?

No na pewno ciekawi Was czemu jest tak pusto. 
Chciałbym poinformować, że wszelkie modyfikacje (jak i styl w późniejszym czasie), są stale dodawane, ale najpierw muszę zająć się tym co najważniejsze, mianowicie samym forum i ustawieniem go poprawnie.

Mam nadzieję, że ta zmiana przypadnie Wam do gustu, bo od teraz forum pozwala nam na więcej i ułatwia życie zwykłym użytkowników, a także mi na wielu płaszczyznach.

 

Błędy znalezione na forum proszę zgłaszać na PW. Dodatkowo proszę nie przyzwyczajać się do aktualnego wyglądu forum, ponieważ pracujemy nad nowym stylem, który dodam na dole.

layout.jpg

  • Like 35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -_- promuje ten temat
  • 4 miesiące temu...
  • Właściciel

Niedługo forum zostanie zaktualizowane do wersjie 4.2.1.

Informację o tej wersji znajdziecie tutaj

https://invisioncommunity.com/news/invision-community-42-r1030/

Niestety, jestem po części zmuszony do tej aktualizacji, bo już teraz dostaje o niej powiadomienia w panelu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Właściciel

1.Ostatnio zaktualizowałem profile użytkowników (niektórzy pewnie widzieli powiadomienie o wpisaniu nicku)

2.Kupiłem https://invisioncommunity.com/files/file/8697-total-time-spent-online/ - Już teraz na forum możecie sprawdzić czas online spędzony na forum :)

Wielu z Was prosiło oto i w końcu się doczekało.

Planuje jeszcze zaktualizować widok profili w tematach, by wyglądał troszkę lepiej

Oczywiście to nie koniec zmian. Będę Was stale informował o tym co nowego zostalo dodane

 

 

## EDIT

Istnieje też możliwość zakupienia tej modyfikacji

https://invisioncommunity.com/files/file/8547-sd-image-host/

To zamiennik dla IHost, ale koszt to około 62 zł, więc jeżeli ktos będzie zainteresowany pomocą, to może napisać do mnie na PW (Tylko PayPal ub przelew bankowy

A tutaj mam też notatki do postów

https://invisioncommunity.com/files/file/8445-r42-post-notes/

 

 

## EDIT

1. Zaktualizowano css - zmiany te można zauważyć tutaj:

https://forum.cs-classic.pl/notifications/options/

https://forum.cs-classic.pl/settings

Prawie cały panel moderacji poza statusami

 

2. Zaktualizowano uprawnienia do FB (połączenie forum z FB), przesłałem już filmiki do pracowników Fb, ale potrzebuje jeszcze obrazka (czekam na grafików). 

3. Zaktualizowano logowanie i rejestracje przez STEAM.

4, Naprawiono przycisk wyszukiwarki na telefonach.

5. Zaktualizowano wyszukiwarkę

6. Zaktualizowano tytuł/opis działu w działach (Masła maślane)

image.png

  • Like 7
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Z dniem 30.09.2017, wszystkie limity dzienne dla reputacji zostają pomniejszone dla większosci z rang. Powód każdy zna.

Reakcja "Dziękuje" oraz "Lubię to" służy po to by nadać ją za coś co zostało dobrze wykonane, a nie dlatego, że ktoś Was rozbawił lub zrobił coś głupiego, albo dlatego, że go lubicie.

Reakcja "haha" i "smutny" nie ma wartości, więc ją możecie w takich sytuacjach używać.

 

##EDIT

Zmiana planów, na dniach (jeżeli wyrobie się przed wyjazdem) powstanie ranga "Plus" (lub coś podobnego) i ona będzie służyć do nadawania pozytywnej reputacji dla osób, które na to zasługują, reszta będzie neutralna, a regulamin zostanie zmodyfikowany tak by jasno określić do czego służą reakcje i jak powinny być nadawane.

  • Like 10
  • Dziękuję 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -_- zmienił(a) tytuł na Ważne aktualizacje
  • Właściciel

W najbliższym czasie do każdego z użytkowników posiadających stanowisko na sieci, zostanie wysłane PW, które będzie zawierało parę pytań, na które będziecie musieli odpowiedzieć. Pytania te, a raczej Wasze odpowiedzi są anonimowe i nie będą nigdzie udostępnianie.

 

Prosiłbym każdego o poważne podejście do sprawy, bo jest to dla mnie ważne i będzie miało związek z kolejnymi zmianami na sieci.

 

*Na PW nie musicie odpowiadać, nie zmuszam do tego, ale prosiłbym by każdy się tym zainteresował.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Właściciel

Zmiany które nastąpiły w ostatnim czasie

  • Zakupione zostało parę dodatków, w tym na przykład dobrze znane Wam tło na profilach
  • Poprawiony został styl forum, np: dodano specjalne obramowania do ogłoszenia
  • Pracuje nad system dotacji -Tak wyglądają tematy https://forum.cs-classic.pl/forum/637-dotacje/
  • Dodane zostały ogłoszenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Właściciel

Po długim czasie aktualizuje.

  • Zaktualizowano politykę prywatności oraz informacje z przetwarzaniem danych użytkowników.
  • Zaktualizowano rejestrację i dostosowano ją do nowego rozporządzenia UE (https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogólne_rozporządzenie_o_ochronie_danych)
  • Zaktualizowano wygląd pewnych części forum, w tym rejestracji i profilu
  • W związku z zakończenie reCAPTCHA 1 przez google, zmieniłem go na reCAPTCHA 2 

 

Serwery ogólne

  • W nocy wejdzie update dla sklepiku z poziomu forum, który będzie zawierać dwa menu dla osób z polski i spoza. Zostały dodane informacje o PSC, przelewie bankowym oraz PayPal, a w wersjie anglojęzycznej, usunięto sklep sms, a dodano PSC i PayPal
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Forum zostało zaktualizowane do wersji 4.3.1 (najnowszej) z 4.2.9.

Miałem spory problem z aktualnym stylem, ale udało się go zażegnać, a teraz proszę każdego użytkownika o zgłaszanie mi problemów na PW

  • Like 1
  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Ostatnio trochę pracowałem nad rozbudowaną sklepu SMS dla serwerów CS:GO, a więc ogłaszam co następuje:

  • Sklepik został przebudowany i jak dobrze wiecie dysponuje już wersją angielską i polską, z osobnym menu.
  • Wszystkie usługi będą już dodawane do sklepu automatycznego, a więc każdy będzie miał swoją usługę po wpisaniu !mojeuslugi. Koniec z usługami w SourceBans (będę powoli przepisywać usługi).
  • Do panelu administratora dodałem poprawione menu z opcją dodania usługi, ale także przedłużenia (poza oczywiście usunięciem). 
  • Przebudowałem trochę system dodawania usług, tak by logi wskazywały więcej informacji, zwłaszcza przy zakupie usług jednorazowych.

 

Co mi zostało?

  • Stworzenie menu z podziałem na dni. Na ten moment samo menu nie zachwyca i jest tam straszny bajzel, a ja chciałbym to usprawnić i podzielić to na menu z nazwą usługi, a dopiero potem ilością dni.

 

 

#EDIT 09.05.2018 - GODZINA 3:33

Prace zostały zakończone. Efekt końcowy

  • Po wejściu z płatnością SMS mamy menu z danymi usługami, a nie tak jak zawsze, porozwalane wszystkie usługi.
  • Panel administratora został rozbudowany o powyższe opcje
  • Wszystkie usługi zostały przepisane do bazy i nie ma ich już w SourceBans, a więc każda osoba może teraz sprawdzić swoją usługę pod komendą: !mojeuslugi
  • Zmieniono trochę kod odpowiedzialny za samo sprawdzanie usług wybranych z menu i powinno teraz to działać o wiele lepiej i szybciej.

Niektóre usługi (takie których nie było w !sklepsms) nie przeniesiono do bazy, ponieważ nie ma ich odpowiedników w samej liscie usług. Wszystko to zostanie zaktualizowane najprawdopodobniej jutro w nocy i nowe usługi zostaną dodane do sklepu z poziomu serwera i tym samym powinno ułatwić Wam korzystanie ze sklepu. Oczywiście wszystkie przeniesione usługi będą działać do KOŃCA (23:59:59) danego dnia, w którym miały wygasnąć.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Właściciel

Sklep SMS CS:GO

 

Ze względu na zgłoszenia związane z crashami serwerów przez sklep SMS, pragnę poinformować, że problem został naprawiony, a przy okazji zmieniłem trochę sklep.

Problme dotyczył każdego serwera i mógł go spowodować każdy gracz w odpowiedni sposób, w zależności od tego czy potwierdził kod, czy też nie (problem był różny dla tych przypadków). W nocy zostanie wgrana aktualizacja dla kazdego serwera.

Dodatkowo po zakupie pojawia się nowe menu, potwierdzające zakup i informujące o nagłych przypadkach jak np: nie dodanie usługi, itd

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Właściciel

Jeżeli ktoś ma wolne pieniądze i chciałby wpłacić je na opłatę serwerów, to na forum (strona główna po prawej stronie) został dodany widget z płatnościami, które automatycznie lądują na konto pukawka.pl.

Pieniądze będą szły na opłacenie serwerów oraz na dokupienie dodatkowych slotów, dla np: JailBreak, Mirage, Call of Duty

Bardzo dziękuję każdemu za wpłatę! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Zaktualizowano aplikacje

Powitanie nowych użytkowników

Logowanie Steam

 

Niedługo odbędzie się update SB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Właściciel

Przedłużona została licencja IPS oraz zaktualizowano forum do najnowszej wersji, która dzisiaj wyszła (łatka bezpieczeństwa)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Właściciel

Czwartkowy problem z niestabilnością forum był związany z błędem występującym na VPS i nie miał związku z żadnym crashem bazy danych, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Jako iż już wróciłem, chciałbym poinformować, że w nocy forum może być niedostępne (tyczy się to też strony cs-classic.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Właściciel

Parę informacji

  • Trwają pracę nad optymalizacją forum po przeniesieniu forum - to główny powód dla którego przeniesiono forum
  • Od teraz zmiany nicków dla rang będą wyglądać następująco:
    Użytkownik/Girl -> Zmiana nicku raz na rok
    Stały Bywalec -> Zmiana nicku raz na 120 dni
    VIP -> Zmiana nicku raz na miesiąc
    Donator -> Zmiana nicku raz na 2 miesiące
    Rangi sprawujące jakąś funkcję na sieci (Admin, Redaktor,Grafik, itd) ->Zmiana nicku raz na 180 dni
  • Grafika w header będzie dostępna teraz dla rang: Administrator/Moderator/Grafik/Redaktor/UbTeam/Opiekun serwera/VIP/Donator/Stały Bywalec

 

Jeżeli pojawią się jeszcze jakieś zmiany, poinformuje o tym w tym poście

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Zaktualizowałem SB i zrestartowałem wszystkie wiadomości. Te problemy z ładowaniem forum, to najprawdopodobniej wina SB. Będę to wszystko jeszcze monitorował, ponieważ na tzn bezpiecznym trybie, forum działa bardzo szybko i nie ładuje się dłużej niż 2 sekundy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Właściciel

Większe prace przy aktualnym stylu forum

  • Poprawiono stronę profilu (koniec z rozwalonymi informacjami o postach/godzinach/dotacjach itd)
  • Poprawiono stronę odpowiedzialną za reputację i jej ranking
  • Poprawiono panel moderatorski
  • Poprawiono panel klubów
  • Poprawiono panel dodawania załączników
  • Poprawiono stronę odpowiedzialną za wyświetlanie osób online
  • Poprawiono panel odpowiedzialny za wyszukiwarkę
  • Poprawiono widok statusów + dodano edycje komentarzy w statusach
  • Poprawiono edytor

 

Post będzie aktualizowany. Myślę, że do 2 tygodni wyrobię się z całością

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Styl został udostępniony wszystkim użytkownikom oraz gościom.

Błędny zgłaszamy u mnie na PW (zmian jest bardzo dużo i większości nawet nie byłem w stanie opisać), lecz to niestety nie koniec, a dopiero mała część tego (z 25%). Dodać też trzeba że na pewno pojawią się jakieś problemy, dlatego też proszę o dokładne zgłaszanie mi ich na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Właściciel

Podsumowanie

Wczoraj odbyła się przerwa mająca na celu zaktualizować forum, którą pomógł przeprowadzić support IPS ze względu na problemy, pojawiające się we wcześniejszych próbach (był problem z odczytem plików, mimo aktualizacji praw). Po zaktualizowaniu tego, okazało się, że jest problem z brakiem pewnych funkcji, które utrudniały np: pisanie postów/tematów/statusów, itd. Dzisiaj w nocy w końcu udało się z tym uporać (siedziałem do 10, potem poszedłem spać na 5 godzin). Po obudzeniu się zacząłem aktualizować wtyczki/aplikacje (nie wszystkie są jeszcze dostępne), lecz znowu okazało się, że po aktualizacji aplikacji napotykano problem porównywalny do tego pierwszego z odczytem JS/CSS. Wszystko wracało do normy po tzn wyczyszczeniu pamięci podręcznej, a więc przekazałem to do supportu IPS. Następnie zająłem się resztą wtyczek/aplikacji, które mi zostały.

Forum było niedostępne od godziny +/- 26.11.2018 16:30, do  27.11.2018 17:30, w tym czasie cały czas były przeprowadzane na nim jakieś prace (jak wspomniałem wcześniej, siedziałem całą noc, do 10 godziny). Zostało jeszcze parę rzeczy do zaktualizowania, lecz ze względu na te problemy, o których wspominałem wcześniej, chcę sprawdzić czy pojawią się kolejne przy tym co jest aktualnie wgrane.

Na ten moment brakuje:

  1. Systemu Dotacji
  2. Drugorzędnych grup w profilu/temacie

Reszta została wgrana i działa, lecz chciałbym byście sprawdzili czy wszystko jest okej, ponieważ mogą wystąpić jeszcze jakieś inne problemy

 

Chciałbym też zaznaczyć, że forum działa szybciej, co potwierdził też support. Pierwsze wejście może zająć trochę dłużej, lecz samo forum działało podczas testu znacznie szybciej, co weryfikowaliśmy przed aktualizacją i po jej wykonaniu

 

#EDIT

  • Poprawiono tłumaczenia aplikacji
  • W GG da się teraz ustawić tylko cyfry, a nie byle jakie znaki
  • Zwiększono ikonki dla wiadomości/powiadomień/raportów

 

  • Like 2
  • Uwielbiam 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Dzisiejsza aktualizacja

  • Poprawiono ustawienia forum
  • Poprawiono niektóre ustawienia grup
  • Zaktualizowano niektóre tabele w bazie powodujące co jakiś czas problem, który utrudniał dostęp do forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel
  • Zakupiono modyfikację (inną niż wcześniej) do pokazywania dodatkowych grup)
  • Przywrócono aplikację od dotacji
  • Dodano top czatbox, lecz ulegnie ono jeszcze zmianie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel
  • Zaktualizowano SourceBans do stabilnej wersji 1.6.3
  • Dodano na serwerach CS:GO blokadę dla graczy NON PRIME
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Właściciel

Zaktualizowano sklepik shop.cs-classic.pl.

Dodano nowe usługi, zaktualizowano regulamin i poprawiono opisy oraz ustawienia usług

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności