Skocz do zawartości

Wysoki ping


Sebek35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mam problem z wysokim pingiem na Polskich serwerach Cs Go. Mój ping wynosi 100-115 tylko na Polskich serwerach.Gdy gram turniej lub inny zagraniczny serwer to ping jest 15-25. Może znajdzie się ktoś sprytny i podpowie co mogę zrobić,żeby obniżyć ping? 

Mój sprzęt: Intel i7 6700, płyta MSI Z270 Gaming Carbon. Grafika GeForce GTX 970, Pamięć 16 giga, system Windows 10 Home

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tak samo działa, dlatego mimo że nie znam się na budowie cs:go wypowiem się. Otóż niezależnie od sprzętu, systemu czy innych gówienek typu nowy cfg i bla bla.. Jeżeli masz problem z pingiem to jest wina jedynie twojego dostawcy, może być liderem w kraju w pobieraniu, przykładem orange 21 mb / s (niegdyś top 1 w rankingach speed test , teraz 5 ). Ale ten jeden szczegół nie składa się na całość, jest moc ale mankamenty mogą być gdzie indziej - ping.

I tutaj się o to rozchodzi, pakiety lecą gdzieś za granicę i stąd są zwyżki pingu.

Ja tutaj Ci coś zacytuje, trochę tego jest ale można się połapać o co dokładnie chodzi. Ale przed tym, jest taki program jak WTFast , warto spróbować przed czytaniem tego ;] Heh, ale musisz  sobie coś uświadomić i pamiętaj że nie tylko orange ma taki problem bo co 2 sieć tak działa. Chyba że masz sieć radiową jak ja, wyników dużych nie ma, 8 mb /s , upload 4 /s , ale ping 7-13 .

 

 

Cytuj

 Raz na zawsze: jeżeli na polskich lub pobliskich serwerach, do których masz dobry link nie ma żadnych problemów, winowajcą jest dostawca i jego "tani" dostęp do świata. Jeżeli masz Orange to na dzień dobry jesteś dymany. Orange to jeden z najgorszych dostepnych dostawców internetu jakich kiedykolwiek spotkasz. Jak operator na tak szeroką skalę czy to terenu czy użytkowników może w 2015 roku nie należeć do Plixa i ciągnąć transfer przez Niemcy, a tam robi się lejek i wszystko staje? To są te same przyczyny czemu youtube na neostradzie leci jak krew z nosa, a o HD to w ogołe zapomnij albo masz przysłowiowego farta jak dasz radę na bieżąco oglądać lub oglądasz o 3 w nocy. Przykład: moi rodzice siedzieli na neostradzie do 10Mb/s 2 lata, generalnie 70zł brutto łącznie, prędkość nie powiem było te 9-9,5Mb/s zawsze, wieś, 7km od miasta. Biorąc pod uwagę, że modem ADSL2+ 'widzi' parametry linii, po 39dB tłumienia kabla można wywnioskować, że do DSLAMa (czy tam popularnie centrali) było ok. 3km, jest to dość dobre przybliżenie biorąc pod uwagę, że ADSL2+ leci po standardowej miedzianej parze. Czyli na 3km osiągamy 9Mb/s download i upload w wysokości maksimum technologii adsl2+, czyli 1Mb/s. I trzeba przyznać, że to są wysokie osiągi, dobra lina, "czysta", w miarę nowa. Przy zakończeniu umowy niedawno, od razu zasugerowałem zmianę rezygnację, bo Orange jak zwykle liczy tylko na zysk przy zerowej jakości usługi. Ogółem tak: youtube powyżej 360p nie ładuje nigdy na bieżąco, oglądanie meczu na żywo także nie wchodzi w grę, oglądanie na żywo na serwisach typu twitch tak samo co najwyżej 360p, pomimo, że jakość 720p lub 1080p nie wymaga więcej niż 5-6Mb/s, wspomniany przeze mnie lejek związany z "tanim" dostępem do świata. I co zrobiłem? Zainwestowałem pare złotych, kupiłem antene MIMO 2x2 LTE, kabel, modem - łącznie ok. 300zł z wysyłkami. Wpakowałem się na dach, zamontowałem, zaczęliśmy testy ustawiania anteny. Do tego stary ruter MR3420 przerobiony na OpenWRT. Przesiadka na prepaid redbull LTE nielimitowane (małym druczkiem coś koło 200GB), cena 30zł brutto, brak umowy. Osiągi? 20,30,40Mb/s. Odległość od nadajnika? 4,5km. Youtube? FullHD na bieżąco, twitch jakość Source na bieżąco. Rano, po południu, wieczorem - to samo. Pingi bardzo dobre, lepsze niż na ADSL2+, nie przytocze jakie, bo nie pamiętam, straty pakietów? ZERO. I to jest internet z Play, dostawcy, który tez nie zbiera cudownych opinii jako przyjazny klientom.  Podsumowując mieszkając na wsi naprawdę warto zastanowić się nad przesiadką na łącza typu WiFi 5Ghz czy LTE, na terenach słabo zaludnionych jest dużo dużo mniej ludzi korzystających z takiego internetu, bo po primo dużo korzysta z neostrady, nie znając nic lepszego, a po drugie jest ich po prostu liczebnie mniej, a pojemność nadajnika na 1800Mhz nie jest wcale taka zła. Ktoś mieszka w wielkim mieście jak Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań - ok, tam osiągniecie na LTE różne wyniki i zwykle mocno ograniczone, bo ludzi jest multum. Rozumiem, sam jadę na UPC, ale w życiu bym nie pomyślał neostradę założyć w dużym mieście, tak samo krzyżyk na drogę. Inna sprawa np. dla użytkownika telefonu Orange od 10 lat! Czyli wtedy jeszcze od czasów sieci IDEA, propozycja przedłużenia umowy jest GORSZA od umowy dla nowego klienta i/lub przenoszącego się z innej sieci. Tak Orange dba o klientów. I nie zrozumcie źle, nie że nienawidzę ich i propaguje to na każdym kroku, byłem w IDEA i potem w Orange długi czas, ale od czasów Orange to jest tylko gorzej i gorzej. Nieważne nawet, że jesteś odbiorcą biznesowym, taka sama olewka człowieka. Kolejny przykład, korzystałem z internetu CDMA, mało popularna technologia u nas w kraju, polityka Orange? Dodali możliwość korzystania z CDMA dla najzwyklejszych ofert na kartę, pakowali multum osób na ten sam nadajnik, po prostu szli na czysty zysk. Efekt był taki, że internet działał  w okolicach 0,3Mb/s i trzeba było uciekać. Podsumowując raz jeszcze, dodam, że mając lossy na serwerach nie sprawdzaj sobie pingu do google, bo to nic nie daje, sprawdzenie pingu do serwera DM czy Valve też niewiele mówi, bo pakiet testowy wynosi 32 bajty, taka jest jego wartość domyślna, której nie zmieniacie przy testach. CS nie chodzi na 32 bajtach na sekundę. Wymaga co najmniej łącza pewnie dla CSGO ok. 256 kilobitów na sekundę (Kbps), czyli 32 kilobajtów na sekundę (KB/s) i to tylko wartość download. Poza tym grając na danym serwerze gdzie masz lagi np. Valve MM, jak już to przetestuj sobie adres komendą tracert albo programem, który to graficznie i zwykle lepiej przedstawia np. WinMTR, zobaczysz gdzie dławi Ci się link począwszy już od Twojego rutera. Pisząc coś typu "na DM i FFA mam niski ping" - tryb rozgrywki nie ma NIC do rzeczy względem pingu, masz niższy ping, bo wybierasz serwery, które są blisko i wykazują niski ping. Zagraj sobie na DM albo FFA z Ameryki to zobaczysz o czym mówię. Dlatego też grając na polskich serwerach zwykle mamy bezproblemowy ping czy choke/loss. Dlatego, że pakiety nie muszą lecieć za granicę.

Od razu widać różnicę, bo wędrujemy do routera w Londynie, czyli prawdopodobnie graliśmy gdzieś na serwerze w tamtych rejonach. Tutaj ping jest dobry i na serwerze będzie niewiele wiekszy, ale tylko dlatego, że testy robie na UPC, a ten dostawca akurat połączenia ma bardzo dobre, w zasadzie nie trafiłem na pingi wyższe od 50ms na MMach, a mam max ping ustawiony na 150.

 

Do sprawy trzeba zajrzeć głębiej, a fakt jest taki, że operator nie bierze odpowiedzialności za Twój ping do różnych miejsc, więc takie Orange z zapędami monopolistycznymi, nie dba o jakość usług, a o ilość klientów. Swego czasu jak raczkował internet BSA (inni operatorzy na liniach TP/Orange), wiele osób przesiadało się po prostu na Netię na kablach Orange nawet nie dla wysokości abonamentu, a po prostu dlatego, że mogli korzystać z DNSów Netii, która to stawiała w swojej sieci serwery Google Cache co dawało np. bezproblemowe bufforowanie youtube w wysokiej jakości, bo prawdę mówiąc dany film ładowało się nie z internetu, a z sieci wewnętrznej Netii. Ot tak wyszli z odpowiedzią na narzekania klientów, obopólny zysk, mieli lepszą sieć, a Google miało serwery w nowym miejscu.

 

Zedytuję i dodam jeszcze ciekawą rzecz: swego czasu siedząc na neostradzie zadzwoniła do mnie przedstawicielka Orange, standardowo rozwiązania dla biznesu, jako że usługa na firmę z ofertą internetu DSL zamiast Neostrady. Prędkość zasadniczo ta sama, ale zapewniają, że będzie dużo lepsze, bo będę miał pierwszeństwo przed Neostradą i nie będzie mi nic zamulać. Kolejny przykład naciągania na umowę, a następnie olanie użytkownika. Oferta była wyssana z palca, nie ma żadnych podstaw do nadawania mi jakiegokolwiek priorytetu w usłudze, internet działałby dosłownie tak samo, a jego jakość zależała by tak samo jak w przypadku neostrady od przypadku. Pozostawiam do własnej oceny.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Kasia! zablokował(a) ten temat
  • -_- odblokował(a) ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności